REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koronawirus. Kolejne przypadki i sto nowych osób w kwarantannie

Powiat

Kolejne dwa potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19 na terenie powiatu wyszkowskiego dotyczą osób z grona pedagogicznego jednej z wyszkowskich szkół. Łącznie w powiecie od początku pandemii zachorowało 50 osób, a wyzdrowiały 32. Publikujemy aktualny (na 6 lipca) komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie, przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

REKLAMA

- Kolejne dwa potwierdzone przypadki zachorowania na terenie powiatu wyszkowskiego dotyczą osób w wieku 50 i 55+ lat. Są to osoby z grona pedagogicznego szkoły w Wyszkowie - poinformował 6 lipca Sanepid. - Osoby te obecnie przebywają w izolacji domowej, jedna przechodzi chorobę bezobjawowo, u drugiej wystąpiły pewne objawy charakterystyczne dla COVID-19.

Wiele osób z kontaktu z osobami zakażonymi zostało już objętych kwarantanną - w dobowym wykazie znajduje się 100 takich osób. Wytypowano je do badań, które mają przejść w najbliższych dniach. Mimo to nadal trwają prace służb sanitarnych celem ustalenia osób z kontaktu.

Ostatniej doby cztery osoby zostały także uznane za wyleczone z COVID-19. Są to w wieku 71 lat, 38 lat, 27 lat i 30 lat. Wszyscy to mieszkańcy DPS Niegów, którzy tam przebywali w izolacji.

- Jeszcze w tym tygodniu oczekujemy na kolejne ujemne wyniki pozostałych izolowanych - informuje Sanepid.

Stan w powiecie wyszkowskim na godz. 13.00:

- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 188/ (100)

- liczba osób aktualnie objętych izolacją domową/ (ostatnia doba): 18/ (2)

- liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/ (ostatnia doba): 0/ (0)

- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/ (0)

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 50/ (2)

- liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 1/ (0)

- liczba ozdrowieńców/ (ostatnia doba): 32/ (4). 

Kto jest objęty nadzorem epidemiologicznym?

Jeśli ktoś np. pracował w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa, był w tej samej przestrzeni. Czyli w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia. 

Kto jest objęty kwarantanną?

Dotyczy to osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno mu wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności obywatelskiej, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sam nie ma objawów. Nikomu nie wolno do niego przychodzić. Jeśli poczuje się gorzej, a zwłaszcza jeśli pojawią się następujące objawy: gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala.

W sumie w Polsce potwierdzono dotąd 36.155 przypadków koronawirusa. Wczoraj było ich 35.950, przedwczoraj - 35.719.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


koronawiruspowiat wyszkowski

Komentarze

rafik
zbyt mało informacji dotyczących osób zakażonych, tak jak w tym przypadka nie podano nawet w której szkole ci nauczyciele pracują !!!
do rafik
słuchy chodzą, że sp5
rafik
słuchy ? to sanepid powinien podać takie info żebyśmy mogli wiedzieć kto z nas mógł mieć kontakt z tymi osobami !!!
Basia
Dokladnie, powinni podac więcej informacji..

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Okradł kościół dla ekskomuniki
Niebieski proboszcz miał nasłać na parafialnina policję, gdy ten mu powiedział, że miał kontakt z osobą chorą na Covid-19. I dziwić się, że ludziska odpływają z kościoła. Za parę lat katabasy odczują skutki swej arogancji. Nie będzie wiernych, do kościoła będą chodzić osoby głęboko wierzące.
Youseff
Dzielisz? Płać!
Skandal z tą decyzją. Niech nie umarzają kolegom podatków to będą pieniądze! Jak zwykle zwykły Kowalski dostaje po tyłku
Moni
Dzielisz? Płać!
A czemu gmina zasłania się ustawą wywłaszczeniową , deweloperom sprzedaje grunt bez dojazdu , bo po co ich na koszty narażać , jak deweloper wybuduje to wtedy funduje mu władza drogę do bloku . Przykład blok przy wiadukcie, Apartamentu Piłsudskiego. Bez wyjazdu, bez chodnika , laka . Deweloper nie zadbał o mieszkańców, ma to zrobić Grześ. Teraz niby remont obwodnicy ,dla dewelopera robią wyjazd i deweloper już ogłasza dwa następne bloki w tym miejscu . Burmistrz na dewelopera bardzo otwarty a mieszkańcom podatek , a co !
Kaja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Sobota
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA