REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ornitologiczny spływ kajakowy - zapraszamy!

Turystyka

Rozpoczęła się już migracja ptaków siewkowych w kierunku zimowisk. Jednocześnie miejscowe ptaki lęgowe pozostają jeszcze na swoich terenach, więc jest podwójna szansa na ciekawe obserwacje. Obserwowanie ptaków z kajaka jest o tyle ciekawe, że ptaki nie wykazują dużego lęku przed człowiekiem w dziwnej skorupie, można obserwować je z odległości kilku metrów. Dlatego razem z grupą Wycieczki Ornitologiczme oraz Mazovian Wildlife zapraszamy na ornitologiczny spływ kajakowy rzeką Bug w niedzielę, 5 lipca.

REKLAMA

Start o godzinie 8.00 spotkaniem na przystani w Brańszczyku (na końcu ulicy Jana Pawła II, nad rzeką). Tam będzie można zostawić samochód i wszyscy zostaną przewiezieni do Tuchlina, do miejsca rozpoczęcia spływu. Uczestnicy podzielą się na dwie grupy po sześć kajaków każda z opiekunem - ornitologiem. 

- Popłyniemy z Tuchlina do Brańszczyka. Trasa liczy 18 km, bardzo spokojnym tempem pokonuje się ją w czasie 4-5 godzin. Po drodze będziemy mijać wyspy, przybrzeżne piaszczyste łachy, urwiste brzegi. Będziemy płynąć w otoczeniu łąk, zarośli wierzbowych oraz lasów. Przewidujemy jeden dłuższy postój na posiłek, krótsze w zależności od potrzeb uczestników - mówi organizator Rafał Wyszyński.

Każdy z uczestników otrzyma kapok w odpowiednim rozmiarze, dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą popłynąć tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Konieczne jest dobre zabezpieczenie przed słońcem odsłoniętych części ciała – nakrycie głowy, odzież z długim rękawem, długie spodnie, bądź krem zabezpieczający przed poparzeniami słonecznymi. Cena uczestnictwa to 100 zł od osoby dorosłej i 70 zł od dziecka/ osoby niepełnoletniej. W cenie znajduje się wynajem kajaka, dowóz, opieka przewodnika. Zgłoszenia:

- telefonicznie:  882 136 058

- mailowo: info@wycieczki-ornitologiczne.pl

- poprzez messenger: https://www.facebook.com/wycieczki.ornitologiczne/

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA