REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Operacja "Czysta plaża"

Miasto

Akcję sprzątania plaży na Latoszku zorganizowało minionej soboty Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. To była rekompensata za akcję "Operacja rzeka", która w tym roku nie mogła się odbyć z uwagi na pandemię koronawirusa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nie zawiedli mieszkańcy i miłośnicy Rybienka Leśnego, rzeki Bug, plaży w Latoszku i.... czystości. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania nadbużańskiej plaży, zorganizowanej 27 czerwca. Zebrali około 100 kg śmieci, głównie szklanych butelek po piwie i plastikowych po napojach.

- Ten efekt był możliwy także dzięki temu, że zeszłej jesieni, podczas podobnej akcji, zebraliśmy z plaży wraz z wolontariuszami ok. 500 kg śmieci. Cieszy nas, że z każdą kolejną akcją tego typu, śmieci na plaży zalega coraz mniej - mówią organizatorzy akcji.

Podkreślają, że z pewnością przyjemniej będzie korzystać z uroków plaży w czystym i zadbanym otoczeniu. Śmieci zbierano oczywiści selektywnie. W akcję zaangażowąły się całe rodziny. Po sprzątaniu dzieci chętnie bawiły się w piasku na plaży. 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej akcji sprzątania plaży a szczególnie tym najmłodszym, którzy dawali z siebie wszystko aby plaża na Latoszku była czysta - mówią organizatorzy.

Na zakończenie akcji zaprosili wszystkich uczestników na ognisko z kiełbaskami. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i OkolicRybienko LeśneBugsprzątanieplaża

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA