REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

40 tysięcy euro dla "Norwida"

Nauka

I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie od września będzie realizowało projekt „Metoda projektu i nowoczesne narzędzia TIK w edukacji szkolnej sposobem efektywnego rozwoju kompetencji kluczowych”. Szkoła otrzymała ponad 40 tysięcy euro dofinansowania z Unii Europejskiej na udział nauczycieli w szkoleniach językowych, metodycznych oraz wizytach studyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Malcie i Węgrzech.

REKLAMA

25 czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu "Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna". Projekt I LO został wysoko oceniony i znalazł się na 36. miejscu listy rankingowej zawierającej 813 wniosków. 

Głównym celem projektu, który będzie realizowany w "Norwidzie", jest poprawa jakości pracy szkoły poprzez podniesienie kwalifikacji i kompetencji kadry w zakresie nauczania języków obcych. Ważnym celem jest także podniesienie kompetencji językowych nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce oraz wprowadzenie elementów języka angielskiego na innych przedmiotach oraz otwarcie się na szerszą współpracę ze szkołami zagranicznym. Ponadto działania projektowe zakładają wprowadzenie innowacyjnych działań na rzecz podniesienia jakości pracy w grupie, ze szczególnym naciskiem na pracę metodą projektów, rozszerzenie umiejętności wykorzystywania TIK w procesie dydaktycznym oraz wprowadzenie innowacyjnych, skutecznych, aktywizujących, atrakcyjnych dla uczniów metod nauczania. Dzięki wizytom studyjnym oraz udziałowi w szkoleniach metodycznych i językowych nauczyciele będą miele szansę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z nauczycielami z innych krajów. 

Projekt opracowała nauczycielka języka angielskiego p. Aneta Deluga we współpracy z nauczycielami I LO wchodzącymi w skład zespołu projektowego.

Do I LO uczęszcza obecnie 630 uczniów do klas o sześciu profilach. Kadrę pedagogiczną szkoły stanowi 54 nauczycieli. Projekt zakłada zaangażowanie 13 nauczycieli różnych specjalności (język angielski, język francuski, informatyka, biologia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne) w ramach kursów doszkalających w Wielkiej Brytanii i na Malcie oraz wizyt studyjnych na Węgrzech i w Hiszpanii. 

Opr. na podst. inf. I LO

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wybory prezydenckie: wyniki z gmin powiatu wyszkowskiego
A ja i tak zagłosuje na Andrzeja, wieś nie wieś. Wszyscy jesteście ze wsi im głupszy tam wyżej łeb zadziera. Wszystkim baranom sie wydaje że jak ktoś im powiedział ze PełO to partia ludzi wykształconych i inteligentnych to każdy baran chce być "mądry: nawet wbrew sobie i swoim przekonaniom. Czy naprawdę ta pseudo miejska inteligencja nie widzi co się w kraju dzieje. Ja się pytam, skoro teraz jest rozdawnictwo to jak nazwać wcześniejsze poczynania. "pieniędzy nie ma nie było i nie będzie" i gdzie one były ? Inteligencja - :) - doczytaj o ułaskawieniu a nie piszesz głupoty wyrwane z kontekstu.
wwy
Koronawirus. Ponad dwieście osób w kwarantannie
prawda boli? czyżby właściciel "salonu"?
jeszcze zdrowy
Zarzuty za groźby
Jestem z Warszawy, zamieszkałem na wsi. I na pewno nie zagłosuję na człowieka Merkelowej. Zastanówcie się, komu warszawski ratusz sprzedał spółki miejskie.
Owszem
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA