REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

40 tysięcy euro dla "Norwida"

Nauka

I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie od września będzie realizowało projekt „Metoda projektu i nowoczesne narzędzia TIK w edukacji szkolnej sposobem efektywnego rozwoju kompetencji kluczowych”. Szkoła otrzymała ponad 40 tysięcy euro dofinansowania z Unii Europejskiej na udział nauczycieli w szkoleniach językowych, metodycznych oraz wizytach studyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Malcie i Węgrzech.

REKLAMA

25 czerwca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu "Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna". Projekt I LO został wysoko oceniony i znalazł się na 36. miejscu listy rankingowej zawierającej 813 wniosków. 

Głównym celem projektu, który będzie realizowany w "Norwidzie", jest poprawa jakości pracy szkoły poprzez podniesienie kwalifikacji i kompetencji kadry w zakresie nauczania języków obcych. Ważnym celem jest także podniesienie kompetencji językowych nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce oraz wprowadzenie elementów języka angielskiego na innych przedmiotach oraz otwarcie się na szerszą współpracę ze szkołami zagranicznym. Ponadto działania projektowe zakładają wprowadzenie innowacyjnych działań na rzecz podniesienia jakości pracy w grupie, ze szczególnym naciskiem na pracę metodą projektów, rozszerzenie umiejętności wykorzystywania TIK w procesie dydaktycznym oraz wprowadzenie innowacyjnych, skutecznych, aktywizujących, atrakcyjnych dla uczniów metod nauczania. Dzięki wizytom studyjnym oraz udziałowi w szkoleniach metodycznych i językowych nauczyciele będą miele szansę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z nauczycielami z innych krajów. 

Projekt opracowała nauczycielka języka angielskiego p. Aneta Deluga we współpracy z nauczycielami I LO wchodzącymi w skład zespołu projektowego.

Do I LO uczęszcza obecnie 630 uczniów do klas o sześciu profilach. Kadrę pedagogiczną szkoły stanowi 54 nauczycieli. Projekt zakłada zaangażowanie 13 nauczycieli różnych specjalności (język angielski, język francuski, informatyka, biologia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne) w ramach kursów doszkalających w Wielkiej Brytanii i na Malcie oraz wizyt studyjnych na Węgrzech i w Hiszpanii. 

Opr. na podst. inf. I LO

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA