REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W szkole nie powinno się robić agitacji

Powiat

- uważa radny powiatowy Adam Turek, który zwrócił się do zarządu powiatu z pytaniami o organizację wyborczego spotkania marszałek Elżbiety Witek w I Liceum Ogólnokształcącym w Wyszkowie.

REKLAMA

Minionej soboty Wyszków znalazł się na trasie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która - podobnie jak premier, ministrowie, parlamentarzyści - bardzo aktywnie włączyła się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Spotkanie w Wyszkowie początkowo planowano na placu Miejskim, ale z uwagi na złą pogodę przeniesiono je do hali sportowej I LO im. C.K. Norwida. Elżbieta Witek nie mówiła o pracy Sejmu, którą kieruje, ale o dokonaniach pierwszej kadencji i programie wyborczym Andrzeja Dudy. Podczas spotkania zwolennicy PiS eksponowali wyborcze logo oraz banery reklamowe swojego kandydata. I o to właśnie zapytał na sesji Rady Powiatu 24 czerwca radny Adam Turek.

- Kto ponosi koszty związane z tym spotkaniem i czy sala została zdezynfekowana przed i po spotkaniu? - pytał.

- Nastąpiło podpisanie umowy o wynajęcie. Spotkanie z racji na złą pogodę trzeba było przenieść. Była prośba marszałek Sejmu. Wydaje mi się, że jeszcze nigdy nie było w Wyszkowie pani marszałek, drugiej osoby w państwie polskim. Z tego powodu uważam, że nie powinno się robić żadnych problemów. Została wystawiona faktura na 200 zł netto. Dezynfekcja na pewno nastąpiła - były maseczki, preparaty do dezynfekcji - tłumaczył starosta Jerzy Żukowski, który sam także uczestniczył w spotkaniu w I LO. 

- To była agitacja, nie spotkanie. Nic nie mam do pani marszałek, bardzo dobrze, że przyjeżdża do Wyszkowa, ale w szkole nie powinno się robić agitacji. Do tej pory tego nie było i powinno tak zostać - odpowiadał Adam Turek.

- Nie powinno być agitacji w szkołach jeśli chodzi o uczniów. Nic takiego nie powstało. Jako gospodarzowi powiatu zależało mi na tym, żeby Pani marszałek była godnie przyjęta. Trzeba było szybko zadziałać. Czy Panu radnemu zależy na tym, że Pani marszałek zmokła? To chyba byłoby źle odebrane - kontynuował starosta. 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

rafik
200 netto nie pokrywa chyba nawet kosztów dezynfekcji takiej hali, nie mówiąc o sprzątaniu.
ewa
Zależy o której godzinie odbywało się spotkanie. Jeżeli odbywało się w godzinach w których w szkole przebywali uczniowie, to było to naruszenie przepisów Kodeksu wyborczego.
Patrycja
Protest odbywał się po zajęciach. Nauczyciel dyplomowany NIGDY nie zarobił u nas w szkole 5600. To średnia wyliczona przez samorząd. Regulamin przyjęty nieprawnie bez zgody ZNP. PROTEST ODBYWAŁ SIĘ W MILCZENIU. Policja nie była wyzwania, bo stać każdy może z zachowaniem reżimu sanitarnego. Cięcia przewidują do 60% wynagrodzenia. To nie jest 200 zł. Ktoś tu liczyć nie umie. Sprawa obecnie trafia do sądu pracy. W pozwie zbiorowym. Wszyscy ujmujący nauczycielom a tym samym rodzicom niepełnosprawnych i ich dzieciom piszący tu bez ładu i składu, zapewne osoby z grona zacnych przedstawicieli władz, wiedzą oczywiście jak to jest mieć dziecko niepełnosprawne. A jeśli nie no to życzę Państwu. Wtedy będziemy godnymi siebie potencjalnymi rozmówcami
Trp
To byłoby śmieszne gdyby nie to, że to prawda... Rozumiem, że te 200zl to cena wynajmu dla dowolnego komitetu wyborczego i można się zgłaszać do Starosty?
obserwator
Panie starosto sxkoła jest apolityczna i nie ma znaczenia czy są w niej ucznioeie,czy nie. To nie miejsce na takie spotkania a już karygodne jest afiszowanie się dyrektor jednej ze szkół. To dopiero polityka i maniery.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA