REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Świadkowie ruszyli w pościg i zatrzymali pijanego kierowcę

Na Sygnale

Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, będący świadkami zdarzenia drogowego w Wyszkowie, ruszyli w pościg i ujęli w Skuszewie podejrzewanego. Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

REKLAMA

W poniedziałkową noc 22 czerwca po godzinie 23.00 oficer dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu wyszkowskiego było świadkami zdarzenia drogowego w Wyszkowie na ul. Joselewicza. Cofając, kierujący osobowym peugeotem, uderzył w zaparkowanego innego peugeota, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Widzący tę sytuację świadkowie, zawiadomili policję, a sami jechali za nim do momentu bezpiecznego zatrzymania kierowcy w Skuszewie. Tam ujęli mężczyznę i przekazali interweniującym policjantom. W trakcie ucieczki mieszkaniec gminy Łochów stracił  również panowanie nas samochodem i uderzył w bariery energochłonne na ulicy Warszawskiej.

Badanie alkomatem 21-letniego mieszkańca gminy Łochów wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila. Nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

- To kolejne zdarzenie, w którym inni uczestnicy ruchu drogowego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z nich potencjalnych ,,zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji - mówi rzecznik Policji podkom. Damian Wroczyński.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA