REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Litery 3D podświetlane od tyłu z efektem HALO

Kącik Prasowy

Reklama i zaznaczenie obecności swojej firmy to w dzisiejszym świecie warunki niemalże konieczne do przetrwania biznesu. Dlatego właśnie przedsiębiorcy przykładają ogromną uwagę i inwestują nieraz sporo środków właśnie w sprawienie, żeby ich firmy były jak najbardziej widoczne. Coraz więcej ludzi jednak chce przy tym pamiętać również o estetyce, a reklamy w przestrzeniach publicznych są dziś coraz mniej nachalne, choć często bardzo efektowne. Świetnym pomysłem są tu litery podświetlane od tyłu z efektem halo.

REKLAMA

Litery 3d efekt halo – gwarancja, że nas dostrzegą?

Oświetlane od tyłu litery mogą być wykorzystywane w różnych celach. Po pierwsze i chyba najbardziej oczywiste – jako widoczna z daleka reklama zewnętrzna, pełniąc podobną rolę jak tradycyjny szyld. Zaletą takiego rozwiązania jest właśnie to, że przede wszystkim w nocy, litery doskonale widoczne są z daleka: https://anyshape.pl/oferta/litery-przestrzenne/podswietlane/od-tylu-z-efektem-halo/.

Potencjalni klienci nigdy nie będą więc mieli trudności z dotarciem do naszej firmy. Napisy tego rodzaju mają jednak więcej zalet. Warto przypomnieć sobie niedawne jeszcze czasy, w których prawie każdy skrawek wolnej przestrzeni w miastach pokryty był reklamowymi banerami. Na szczęście – choć jeszcze niestety nie wszędzie – czasy te mamy za sobą. Dzisiaj przedsiębiorcy wybierają zdecydowanie mniej inwazyjne wizualnie, za to o wiele bardziej estetyczne sposoby zaznaczenia swojej obecności w przestrzeni miejskiej. Właśnie takim sposobem są różnego rodzaju litery 3D, a zwłaszcza litery podświetlane od tyłu.

Z czego wykonuje się litery?

Do wykonania liter używa się różnych materiałów. Bardzo popularny jest na przykład styrodur. Jest to materiał o składzie podobnym do popularnego styropianu, ale różniący się od niego sposobem wykonania. Płyty styrodurowe, z których wykonuje się litery, są sztywne i dość odporne na uszkodzenia, ale jednocześnie bardzo lekkie i łatwe w obróbce. Ze styroduru można wykonywać najbardziej skomplikowane wzory. Reklama zewnętrzna wymaga jednak nieraz bardziej odpornych materiałów. Wykorzystuje się tu przede wszystkim tworzywa syntetyczne, oraz popularny ostatnio dibond, czyli materiał kompozytowy składający się z rdzenia polietylowego i dwóch blach aluminiowych (jest cienki, a zarazem wytrzymały).

Sztuka oświetlenia liter – na czym polega efekt halo?

Tym, co nadaje napisom reklamowym zupełnie nowego charakteru jest jednak światło. Litery podświetlane od tyłu tworzą tak zwany efekt halo, który jest nie tylko bardzo estetyczny, ale również poprawia widoczność liter, niezależnie od pory dnia i nocy. Oświetlenie LED montuje się od spodniej strony liter, a same litery nie są bezpośrednio mocowane do podłoża, ale za pośrednictwem odpowiednich dystansów. Powoduje to, że oświetlone jest podłoże (na przykład ściana) i niewielka przestrzeń wokół liter, ale nie one same. Rozwiązanie to sprawia, że napisy uzyskują efekt trójwymiarowości i przyciągają wzrok przechodniów.

Nie tylko litery

Jak już wcześniej wspomniano, napisy oświetlane od spodu mogą być wykonywane w różnych celach, a reklama jest tylko jednym z nich. Popularne są również wewnętrzne dekoracje wykonane tą techniką. Dekoracje takie nie tylko zdobią przestrzeń w której się znajdują, ale same w sobie stanowią dodatkowy, klimatyczny element doświetlający.

Źródło:
AnyShape.pl
ul. Rolnicza 338A
(wjazd od Wędkarskiej)
05-092 Dziekanów Polski k/Warszawy

 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA