REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Litery 3D podświetlane od tyłu z efektem HALO

Kącik Prasowy

Reklama i zaznaczenie obecności swojej firmy to w dzisiejszym świecie warunki niemalże konieczne do przetrwania biznesu. Dlatego właśnie przedsiębiorcy przykładają ogromną uwagę i inwestują nieraz sporo środków właśnie w sprawienie, żeby ich firmy były jak najbardziej widoczne. Coraz więcej ludzi jednak chce przy tym pamiętać również o estetyce, a reklamy w przestrzeniach publicznych są dziś coraz mniej nachalne, choć często bardzo efektowne. Świetnym pomysłem są tu litery podświetlane od tyłu z efektem halo.

REKLAMA

Litery 3d efekt halo – gwarancja, że nas dostrzegą?

Oświetlane od tyłu litery mogą być wykorzystywane w różnych celach. Po pierwsze i chyba najbardziej oczywiste – jako widoczna z daleka reklama zewnętrzna, pełniąc podobną rolę jak tradycyjny szyld. Zaletą takiego rozwiązania jest właśnie to, że przede wszystkim w nocy, litery doskonale widoczne są z daleka: https://anyshape.pl/oferta/litery-przestrzenne/podswietlane/od-tylu-z-efektem-halo/.

Potencjalni klienci nigdy nie będą więc mieli trudności z dotarciem do naszej firmy. Napisy tego rodzaju mają jednak więcej zalet. Warto przypomnieć sobie niedawne jeszcze czasy, w których prawie każdy skrawek wolnej przestrzeni w miastach pokryty był reklamowymi banerami. Na szczęście – choć jeszcze niestety nie wszędzie – czasy te mamy za sobą. Dzisiaj przedsiębiorcy wybierają zdecydowanie mniej inwazyjne wizualnie, za to o wiele bardziej estetyczne sposoby zaznaczenia swojej obecności w przestrzeni miejskiej. Właśnie takim sposobem są różnego rodzaju litery 3D, a zwłaszcza litery podświetlane od tyłu.

Z czego wykonuje się litery?

Do wykonania liter używa się różnych materiałów. Bardzo popularny jest na przykład styrodur. Jest to materiał o składzie podobnym do popularnego styropianu, ale różniący się od niego sposobem wykonania. Płyty styrodurowe, z których wykonuje się litery, są sztywne i dość odporne na uszkodzenia, ale jednocześnie bardzo lekkie i łatwe w obróbce. Ze styroduru można wykonywać najbardziej skomplikowane wzory. Reklama zewnętrzna wymaga jednak nieraz bardziej odpornych materiałów. Wykorzystuje się tu przede wszystkim tworzywa syntetyczne, oraz popularny ostatnio dibond, czyli materiał kompozytowy składający się z rdzenia polietylowego i dwóch blach aluminiowych (jest cienki, a zarazem wytrzymały).

Sztuka oświetlenia liter – na czym polega efekt halo?

Tym, co nadaje napisom reklamowym zupełnie nowego charakteru jest jednak światło. Litery podświetlane od tyłu tworzą tak zwany efekt halo, który jest nie tylko bardzo estetyczny, ale również poprawia widoczność liter, niezależnie od pory dnia i nocy. Oświetlenie LED montuje się od spodniej strony liter, a same litery nie są bezpośrednio mocowane do podłoża, ale za pośrednictwem odpowiednich dystansów. Powoduje to, że oświetlone jest podłoże (na przykład ściana) i niewielka przestrzeń wokół liter, ale nie one same. Rozwiązanie to sprawia, że napisy uzyskują efekt trójwymiarowości i przyciągają wzrok przechodniów.

Nie tylko litery

Jak już wcześniej wspomniano, napisy oświetlane od spodu mogą być wykonywane w różnych celach, a reklama jest tylko jednym z nich. Popularne są również wewnętrzne dekoracje wykonane tą techniką. Dekoracje takie nie tylko zdobią przestrzeń w której się znajdują, ale same w sobie stanowią dodatkowy, klimatyczny element doświetlający.

Źródło:
AnyShape.pl
ul. Rolnicza 338A
(wjazd od Wędkarskiej)
05-092 Dziekanów Polski k/Warszawy

 

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wybory prezydenckie: wyniki z gmin powiatu wyszkowskiego
A ja i tak zagłosuje na Andrzeja, wieś nie wieś. Wszyscy jesteście ze wsi im głupszy tam wyżej łeb zadziera. Wszystkim baranom sie wydaje że jak ktoś im powiedział ze PełO to partia ludzi wykształconych i inteligentnych to każdy baran chce być "mądry: nawet wbrew sobie i swoim przekonaniom. Czy naprawdę ta pseudo miejska inteligencja nie widzi co się w kraju dzieje. Ja się pytam, skoro teraz jest rozdawnictwo to jak nazwać wcześniejsze poczynania. "pieniędzy nie ma nie było i nie będzie" i gdzie one były ? Inteligencja - :) - doczytaj o ułaskawieniu a nie piszesz głupoty wyrwane z kontekstu.
wwy
Koronawirus. Ponad dwieście osób w kwarantannie
prawda boli? czyżby właściciel "salonu"?
jeszcze zdrowy
Zarzuty za groźby
Jestem z Warszawy, zamieszkałem na wsi. I na pewno nie zagłosuję na człowieka Merkelowej. Zastanówcie się, komu warszawski ratusz sprzedał spółki miejskie.
Owszem
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA