AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rząśniczanie wygrywają kolejny sparing

WKS Rząśnik pokonał 3:0 KS Wąsewo. Niedzielna wygrana była dla piłkarzy z Rząśnika czwartym triumfem z rzędu w meczach sparingowych.

WKS Rząśnik rekompensuje sobie i kibicom brak gry w rozgrywkach meczami sparingowymi. Rząśniczanie mają za sobą już cztery takie pojedynki. Wszystkie kończyły się zwycięstwem WKS-u. Najpierw zespół prowadzony przez Przemysława Kaczmarczyka pokonał 3:2 KS Pniewo, potem uporał się 7:4 z Wymakraczem Długosiodło oraz 4:2 wygrał z LKS-em Ostrówek.

W niedzielę, 21 czerwca, rząśniczanie podejmowali KS Wąsewo. Mecz mógł się rozpocząć dla nich znakomcie, bo już na samym początku zespół WKS-u miał stuprocentową okazję na zdobycie gola. Goście również walczyli i stwarzali sobie dogodne sytuacje. Brakowało jednak wykończenia pod bramką gospodarzy. W pierwszej połowie bramki nie padły. W drugiej części meczu działo się znacznie więcej. W 55. minucie rzut karny podyktowany dla gospodarzy na gola zamienił Mateusz Krawczyk. Na dziesięć minut przed końcem spotkania bramkę zdobył Marcin Rębała. A chwilę przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Krawczyk.

Gracze rząśnickiego WKS-u wygrali czwarty mecz w letnim planie ich sparingów. Przed podopiecznymi trenera Kaczmarczyka jeszcze pięć spotkań do rozegrania. Najbliższe już w niedzielę, 28 czerwca. Rywalem ekipy z Rząśnika będzie Talent Warszawa. Jeżeli nie zmienia się plany Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, WKS rozpocznie sezon w pierwszy weekend sierpnia.

WKS Rząśnik - KS Wąsewo 3:0

Skład WKS: A. Głowacki - S. Klimaszewski, B. Wojtaszek, J. Wierzchoń, P. Śleszyński - M. Abramczyk, Ł. Abramczyk, P. Osowiecki, G. Abramczyk, P. Todorowski - M. Krawczyk. W drugiej połowie zagrali: B. Chorchos, K. Anklewicz, M. Sitek, Z. Kałek, M. Piotrowski, M. Rębała, R. Szulc