REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Podglądaj przyrodę z Nadbużańską Akademią Małego Przyrodnika (video) cz. 2

Turystyka

Sarna, puszczyk czy płazy bezogonowe to bohaterowie kolejnych odcinków filmów przyrodniczych, przygotowanych przez Nadbużańską Akademię Małego Przyrodnika. Akademia prezentuje cykliczne lekcje o faunie i florze ziemi wyszkowskiej, na które serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców.

REKLAMA

Nadbużańska Akademia Małego Przyrodnika stawia sobie za cel naukę przyrody i prezentowanie jej piękna a także promocję ziemi wyszkowskiej - obszar powiatu wyszkowskiego i jego bliskiej okolicy - mówi jej pomysłodawca Marcin Wiśniewski. Od początku maja w ramach Akademii prezentowane są niezwykłe filmowe lekcje o faunie i florze ziemi wyszkowskiej. Wyemitowano już siedem odcinków, których bohaterami są żyjące w naszej okolicy zwierzęta, jak lis, łoś, dzięcioł czy żuraw.

- Materiał filmowy, który prezentujemy, gromadzony był przez ostatnich sześć lat. Wszystkie udokumentowane zachowania zwierząt pochodzą z terenu powiatu wyszkowskiego i jego bliskiego sąsiedztwa. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy w terenie i ciężko pracowaliśmy. Tak, ciężko pracowaliśmy... Pewnie wszyscy się zdziwią, ale to, co robimy, to ciężka i czasami niebezpieczna praca. Aby mogli Państwo obejrzeć kilkuminutową lekcję, my czasami musimy poświęcić kilka dni na nakręcenie jednego ujęcia trwającego minutę. Aby to zrobić, wchodzimy wysoko na drzewa, nawet 20 metrów nad ziemię. Innym razem leżymy rano na zamarzniętej rzece przy temperaturze - 20 C. Pokonujemy bagna i mokradła, aby dotrzeć do najbardziej skrytych ich mieszkańców. Oglądając, pamiętajmy, że zwierzęta to nie aktorzy, a my prezentujemy ich naturalne zachowania w środowisku - opowiada autor filmów, Marcin Wiśniewski.

TUTAJ zaprezentowaliśmy pierwszych siedem odcinków filmów. Dziś zapraszamy na kolejne. Zachęcamy do oglądania ich bezpłatnie w internecie także na stronie Akademii -> kliknij TUTAJ

Odcinek 8 "Jaskółka dymówka"

 

Odcinek 9 "Sarna"

 

Odcinek 10 "Płazy bezogonowe"

 

 

Odcinek 11 "ZImorodek"

 

Odcinek 12 "Zając szarak"

 

Odcinek 13 "Puszczyk"

 

Odcinek 14 "Co w trawie piszczy?"

 

Odcinek 15 "Kobuz"

 

Materiały filmowe i zdjęcia zrealizowane przez Nadbużańską Akademię Małego Przyrodnika

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org