REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Spływ Bugiem na inaugurację sezonu

Turystyka

"Sezon letnich wydarzeń rekreacyjno-krajoznawczych uważamy za otwarty!" - ogłasza Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, które 13 czerwca zorganizowało spływ kajakowy Bugiem. Z Wyszkowa do Barcic, podziwiając piękno nadbużańskiej przyrody, popłynęło około 70 osób.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic wraz z rodzinami i gośćmi na 36 kajakach i jednej desce wystartowali z dawnej plaży miejskiej na Latoszku, aby po pokonaniu 17 kilometrów w dół rzeki dotrzeć do Barcic. Po drodze eksplorowali także takie nieznane szerzej acz urokliwe zakątki Bugu, jak starorzecze "Zdunka Dół" w Drogoszewie, wąska odnoga przy Kaleniu w Deskurowie czy ujście rzeczki Fiszor między Młynarzami a Słopskiem. Na mecie uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji Piotra Płochockiego o historii Barcic - jednej z najstarszych miejscowości w powiecie wyszkowskim, z doskonale zachowanym, unikatowym drewnianym kościołem z XVIII w. Pogoda, choć wydawała się początkowo niepewna, dopisała tego dnia znakomicie. Zwieńczeniem wyprawy było wieczorne ognisko nad Bugiem. 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zachowanie wymogów bezpieczeństwa podczas spływu, miłe towarzystwo i wspaniałą atmosferę! - podsumowują organizatorzy, dziękując za współpracę partnerom: Agroturystyka u Kaflika, Kajaki u Bociana, WOSiR Wyszków - za kajaki, Bistro Kuchnia Prawdziwa za zupę gulaszową, DJ Wodzirej Wyszyński za oprawę muzyczną przy ognisku na akordeonie.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wybory prezydenckie: wyniki z gmin powiatu wyszkowskiego
A ja i tak zagłosuje na Andrzeja, wieś nie wieś. Wszyscy jesteście ze wsi im głupszy tam wyżej łeb zadziera. Wszystkim baranom sie wydaje że jak ktoś im powiedział ze PełO to partia ludzi wykształconych i inteligentnych to każdy baran chce być "mądry: nawet wbrew sobie i swoim przekonaniom. Czy naprawdę ta pseudo miejska inteligencja nie widzi co się w kraju dzieje. Ja się pytam, skoro teraz jest rozdawnictwo to jak nazwać wcześniejsze poczynania. "pieniędzy nie ma nie było i nie będzie" i gdzie one były ? Inteligencja - :) - doczytaj o ułaskawieniu a nie piszesz głupoty wyrwane z kontekstu.
wwy
Koronawirus. Ponad dwieście osób w kwarantannie
prawda boli? czyżby właściciel "salonu"?
jeszcze zdrowy
Zarzuty za groźby
Jestem z Warszawy, zamieszkałem na wsi. I na pewno nie zagłosuję na człowieka Merkelowej. Zastanówcie się, komu warszawski ratusz sprzedał spółki miejskie.
Owszem
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA