REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Spływ Bugiem na inaugurację sezonu

Turystyka

"Sezon letnich wydarzeń rekreacyjno-krajoznawczych uważamy za otwarty!" - ogłasza Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, które 13 czerwca zorganizowało spływ kajakowy Bugiem. Z Wyszkowa do Barcic, podziwiając piękno nadbużańskiej przyrody, popłynęło około 70 osób.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic wraz z rodzinami i gośćmi na 36 kajakach i jednej desce wystartowali z dawnej plaży miejskiej na Latoszku, aby po pokonaniu 17 kilometrów w dół rzeki dotrzeć do Barcic. Po drodze eksplorowali także takie nieznane szerzej acz urokliwe zakątki Bugu, jak starorzecze "Zdunka Dół" w Drogoszewie, wąska odnoga przy Kaleniu w Deskurowie czy ujście rzeczki Fiszor między Młynarzami a Słopskiem. Na mecie uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji Piotra Płochockiego o historii Barcic - jednej z najstarszych miejscowości w powiecie wyszkowskim, z doskonale zachowanym, unikatowym drewnianym kościołem z XVIII w. Pogoda, choć wydawała się początkowo niepewna, dopisała tego dnia znakomicie. Zwieńczeniem wyprawy było wieczorne ognisko nad Bugiem. 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zachowanie wymogów bezpieczeństwa podczas spływu, miłe towarzystwo i wspaniałą atmosferę! - podsumowują organizatorzy, dziękując za współpracę partnerom: Agroturystyka u Kaflika, Kajaki u Bociana, WOSiR Wyszków - za kajaki, Bistro Kuchnia Prawdziwa za zupę gulaszową, DJ Wodzirej Wyszyński za oprawę muzyczną przy ognisku na akordeonie.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA