REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Od Popowa do Wyszkowa asfaltową drogą

Powiat

22 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie podpisano umowę na budowę drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi- Somianka (etap V). W ramach inwestycji zostanie kompleksowo rozbudowany odcinek drogi powiatowej łączący Kręgi z Michalinem na długości ponad kilometra. Inwestycję wykona firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na realizację tej inwestycji Powiat Wyszkowski uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W zakres prac wejdą roboty przygotowawcze, ułożenie głównej drogi asfaltowej i wykonanie poboczy. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi znajdują się pola uprawne, w związku z tym konieczne jest utworzenie zjazdów od podstaw, zarówno podbudowy jak i nawierzchni. Powstaną również nowe przepusty i rowy oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. W ramach prac zostanie wykonana także dokumentacja geodezyjna, oznakowanie oraz likwidacja kolizji teletechnicznych. Ogół prac na odcinku podniesie znacząco jej stan oraz stworzy nowe miejsca idealne pod budownictwo jednorodzinne czy inwestycje. Znana wszystkim mieszkańcom Krąg kapliczka, która od lat wpisała się w krajobraz miejscowości w ramach realizacji zadania zostanie przeniesiona i wkomponowana w nowe otoczenie i infrastrukturę drogi. 

Wartość zadania zgodnie z zawartymi umowami to roboty budowlane 1 mln 981 tys. 121,60 zł oraz nadzór inwestorski 11 tys. 660,40 zł. Wysokość dofinansowania pochodzącego z Funduszu Dróg Samorządowych to 1 mln 394 tys. 947,40 zł (70% kosztów kwalifikowanych). Na realizację inwestycji 350 tys. zł przeznaczyła gmina Somianka. Nadzór inwestorski nad zadaniem prowadzi firma KAZ-DRÓG Kazimierz Strzyżewski. Z nowej drogi pomiędzy Michalinem a Kręgami mieszkańcy powinni móc skorzystać już jesienią tego roku, gdyż na przełom września i października zgodnie z ofertą przewidziane jest zakończenie prac budowlanych.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA