REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zwolnij w Rybnie!

Powiat

Radarowe wyświetlacze prędkości staną przy drodze powiatowej w Rybnie (główna droga przez wieś). Inwestycja ma przyczynić się do ograniczenia prędkości, a tym samym do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników drogi.

REKLAMA

Powiat wyszkowski wystąpił do gminy Wyszków o pomoc finansową w zakupie dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości o zasilaniu solarnym. Radni miejscy zdecydowali o przekazaniu powiatowi 35 tys. 500 zł. Znaki aktywne staną na granicy Rybienka Starego i Rybna - po obydwu stronach powiatowej drogi. O ich zakup wnioskowała także rada sołecka Rybna.

- To znaki aktywne, które będą wyświetlały prędkość, z jaką porusza się pojazd. To urządzenia bardziej do otrzeźwienia kierowców. One nie mierzą prędkości, nie rejestruja tablic rejestracyjnych, nie wystawiają mandatów.  Ale wydaje się nam, że inicjatywa jest warta poparcia - ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, na której samochody poruszają się z dość dużą prędkością. Liczymy, że taki znak ostudzi zapał kierowców - uzasadniał pomoc powiatowi skarbnik gminy Wyszków Dariusz Korczakowski podczas sesji Rady Miejskiej 21 maja. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA