REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Lex deweloper" w Wyszkowie nie zadziała

Miasto

"Biorąc pod uwagę stan zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych na terenie gminy oraz negatywne opinie Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej i burmistrza Wyszkowa jako zarządcy drogi, odmawia się ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej na działkach nr.... w Wyszkowie" - tak uzasadniając, radni miejscy nie wyrazili zgody, aby przy ul. Okrzei powstała wyższa i bardziej intensywna zabudowa wielorodzinna niż dopuszcza to plan zagospodarowania. To pierwszy rozpatrywany przez wyszkowskich radnych wniosek na mocy tzw. lex deweloper.

REKLAMA

Pierwszy w Wyszkowie wniosek o skorzystanie ze specustawy tzw. lex deweloper złożyła wyszkowska firma "ZM Transport PTM". Chciała ona zbudować dwa bloki z około 270 mieszkaniami i lokalami usługowymi przy ul Okrzei w Wyszkowie (teren byłej mleczarni). Inwestor chciał na tym terenie stworzyć osiedle (patrz wizualizacja) o innych parametrach niż dopuszczają tam plany zagospodarowania przestrzennego. W swoim wniosku do burmistrza wskazywał, że chce budować wyżej (zamiast 3 nawet do 7 kondygnacji), intesywniej, z mniejszą ilością zieleni (25 zamiast 40% powierzchni biologicznie czynnej). 

Negatywną opinię na temat tego projektu wydała Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, powołana przez burmistrza Wyszkowa, oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. Negatywnie projekt uzgodnił także zarządca drogi (ul. Okrzei), czyli burmistrz Wyszkowa. Wobec jednoznacznie negatywnych opinii, naczelnik Iwona Kozon rekomendowała radnym miejskim, aby odmówili wydania zgody na realizację tej inwestycji. Radni zrobili to jednogłośnie na sesji 21 maja. 

"Lex deweloper" to potoczna nazwa specustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, która weszła w życie półtora roku temu. W skrócie, ustawa ta umożliwia, po spełnieniu pewnych warunków, budowę bloków mieszkalnych niezależnie od obowiązujących zapisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Z tego właśnie przywileju chciał skorzystać inwestor przy ul. Okrzei w Wyszkowie.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


lex developerWyszkówul. Okrzei w Wyszkowieblokiinwestycjaplan zagospodarowania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA