REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Defibrylatory ze sponsoringu nie dla gminy

Miasto

Gmina Wyszków planowała zakup dwóch przenośnych ogólnodostępnych defibrylatorów AED. Wygrała na ten cel grant, ale umowa nie dosżła do skutku i defibrylatorów na razie na mieście nie będzie.

REKLAMA

W połowie 2019 roku Gmina Wyszków poinformowała, że otrzymała grant w konkursie pn. „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Za kwotę 24 tys. 600 zł samorząd miał zrealizować zadanie pn. „Ja również mogę uratować Ci życie”. Obejmowało ono zakup dwóch automatycznych, przenośnych i ogólnodostępnych defibrylatorów AED. Miały one zostać zamontowane w na Pływalnii "Błękitna" oraz w Centrum Wyszkowa - w Galerii Handlowej lub Bibliotece Miejskiej. Niestety, nie doszło do tego. Dlaczego, dopytywał na sesjach radny Bogdan Osik, przypominając, że defibrylatory już dawno powinny służyć mieszkańcom. Jak się okazuje, umowa na dofinansowanie ich zakupu nie doszła do skutku. 

- Pomimo przyznania grantu w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne na realizację zadania pn.: „Ja również mogę uratować Ci życie”, którego elementem był zakup AED, gmina nie mogła podpisać umowy o dofinansowanie w zaproponowanym kształcie. W trakcie analizy przesłanej przez PSE umowy, okazało się iż jest to  umowa  sponsoringowa. Radca prawny Urzędu Miejskiego w Wyszkowie zwrócił uwagę na fakt, że środki ze sponsoringu nie mieszczą się w katalogu źródeł finansowania gminy, określonym przez ustawodawcę. Mając na uwadze powyższe, zwróciliśmy się z prośbą o ponowne przeanalizowanie sprawy i rozważenie innej formy przekazania grantu. Jedną z propozycji Gminy był zakup przez PSE wskazanych defibrylatorów i przekazanie ich w formie rzeczowej Gminie Wyszków. Niestety, do dnia dzisiejszego, nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej - poinformował radnego Urząd Miejski.

Temat nie jest jednak zamknięty. Jak dodają urzędnicy, widząc potrzebę wyposażenia gminy w sprzęt ratujący życie, złożyli wniosek o dofinansowanie w ramach programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, którego jednym z elementów jest zakup defibrylatorów.

- W wyniku wstępnego postępowania kwalifikacyjnego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, wojewódzki zespół zarekomendował nasz projekt do dofinansowania w 2020 r. i przekazał Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego - poinformował Urząd Miejski.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA