REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mało uczniów w szkołach

Nauka

33 uczniów klas I-III pojawiło się po długiej przerwie w szkołach podstawowych gminy Wyszków w poniedziałek 25 maja. Dla chętnych szkoły organizują zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Większe zainteresowanie było wśród ósmoklasistów konsultacjami ze swoimi pedagogami.

REKLAMA

W kolejnym etapie tzw. odmrażania gospodarki i życia społecznego, 25 maja otwarto szkoły. Na razie częściowo - dla uczniów klas I-III oraz starszych uczniów, przed którymi jeszcze w tym roku szkolnym egzaminy państwowe. W gminie Wyszków z oferty zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach I-III skorzystało 33 dzieci - najwięcej (15) w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym. W szkołach w Leszczydole Starym, Leszczydole-Nowinach, Rybnie, Lucynowie nie było wcale chętnych. Z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zdecydowało się korzystać czworo dzieci. Na konsultacje z nauczycielami zapisało się 126 ósmoklasisótw - najwięcej (49) w Szkole Podstawowej nr 1. 

Część dzieci wraca także do przedszkoli. W poniedziałek, 25 maja, w pięciu przedszkolach prowadzonych przez gminę Wyszków było ich 53. 

Gmina zdecydowała się uruchomić dowozy szkolnym autobusem dla ósmoklasistów. 

Rodzice, którzy chcą powrotu dziecka do przedszkola lub szkoły, muszą zgłosić ten fakt w placówce na co najmniej trzy dni wcześniej. O charakterze zajęć w danej szkole decydują dyrektorzy na podstawie liczby dzieci. Jeśli chęć powrotu zgłosi cała klasa - jest możliwość organizacji lekcji zgodnie z wcześniejszym planem. W każdym przypadku zajęcia w szkołach odbywają się według ścisłego reżimu sanitarnego. Szkoły zapewniają niezbędne środki bezpieczeństwa wymagane, jednak nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne przypadki zakażeń, które mogą się zdarzyć w trakcie pobytu uczniów i pracowników na terenie szkoły. To rodzice biorą pełną odpowiedzialność za narażenie zdrowia i życia dziecka, przyprowadzając je do placówki w trakcie trwania pandemii, mając pełną świadomość, że zachowanie procedur bezpieczeństwa sanitarnego w przypadku małych dzieci jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Do szkół wstęp mają wyłącznie uczniowie i pracownicy. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Ania
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA