REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mało uczniów w szkołach

Nauka

33 uczniów klas I-III pojawiło się po długiej przerwie w szkołach podstawowych gminy Wyszków w poniedziałek 25 maja. Dla chętnych szkoły organizują zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Większe zainteresowanie było wśród ósmoklasistów konsultacjami ze swoimi pedagogami.

REKLAMA

W kolejnym etapie tzw. odmrażania gospodarki i życia społecznego, 25 maja otwarto szkoły. Na razie częściowo - dla uczniów klas I-III oraz starszych uczniów, przed którymi jeszcze w tym roku szkolnym egzaminy państwowe. W gminie Wyszków z oferty zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach I-III skorzystało 33 dzieci - najwięcej (15) w Szkole Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym. W szkołach w Leszczydole Starym, Leszczydole-Nowinach, Rybnie, Lucynowie nie było wcale chętnych. Z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zdecydowało się korzystać czworo dzieci. Na konsultacje z nauczycielami zapisało się 126 ósmoklasisótw - najwięcej (49) w Szkole Podstawowej nr 1. 

Część dzieci wraca także do przedszkoli. W poniedziałek, 25 maja, w pięciu przedszkolach prowadzonych przez gminę Wyszków było ich 53. 

Gmina zdecydowała się uruchomić dowozy szkolnym autobusem dla ósmoklasistów. 

Rodzice, którzy chcą powrotu dziecka do przedszkola lub szkoły, muszą zgłosić ten fakt w placówce na co najmniej trzy dni wcześniej. O charakterze zajęć w danej szkole decydują dyrektorzy na podstawie liczby dzieci. Jeśli chęć powrotu zgłosi cała klasa - jest możliwość organizacji lekcji zgodnie z wcześniejszym planem. W każdym przypadku zajęcia w szkołach odbywają się według ścisłego reżimu sanitarnego. Szkoły zapewniają niezbędne środki bezpieczeństwa wymagane, jednak nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne przypadki zakażeń, które mogą się zdarzyć w trakcie pobytu uczniów i pracowników na terenie szkoły. To rodzice biorą pełną odpowiedzialność za narażenie zdrowia i życia dziecka, przyprowadzając je do placówki w trakcie trwania pandemii, mając pełną świadomość, że zachowanie procedur bezpieczeństwa sanitarnego w przypadku małych dzieci jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Do szkół wstęp mają wyłącznie uczniowie i pracownicy. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Ania
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wybory prezydenckie: wyniki z gmin powiatu wyszkowskiego
A ja i tak zagłosuje na Andrzeja, wieś nie wieś. Wszyscy jesteście ze wsi im głupszy tam wyżej łeb zadziera. Wszystkim baranom sie wydaje że jak ktoś im powiedział ze PełO to partia ludzi wykształconych i inteligentnych to każdy baran chce być "mądry: nawet wbrew sobie i swoim przekonaniom. Czy naprawdę ta pseudo miejska inteligencja nie widzi co się w kraju dzieje. Ja się pytam, skoro teraz jest rozdawnictwo to jak nazwać wcześniejsze poczynania. "pieniędzy nie ma nie było i nie będzie" i gdzie one były ? Inteligencja - :) - doczytaj o ułaskawieniu a nie piszesz głupoty wyrwane z kontekstu.
wwy
Koronawirus. Ponad dwieście osób w kwarantannie
prawda boli? czyżby właściciel "salonu"?
jeszcze zdrowy
Zarzuty za groźby
Jestem z Warszawy, zamieszkałem na wsi. I na pewno nie zagłosuję na człowieka Merkelowej. Zastanówcie się, komu warszawski ratusz sprzedał spółki miejskie.
Owszem
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA