REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu

Powiat

Gmina Brańszczyk znalazła wykonawcę koncepcji projektu budowy kładki pieszo-rowerowej na Bugu, która miałaby zastąpić przeprawę promową i połączyć Brańszczyk z Kamieńczykiem. Swoje oferty przedstawiło aż trzynaście biur projektowych. Gmina wybrała najtańsze.

REKLAMA

Na początku kwietnia pytany przez naszą redakcję wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski poinformował, że nie jest możliwe wznowienie przeprawy promowej na Bugu między Brańszczykiem a Kamieńczykiem. Zapowiedział wówczas prace nad alternatywnym rozwiązaniem - budową kładki pieszo-rowerowej. 6 maja gmina ogłosiła zapytanie ofertowe, którego przedmiotem jest wykonanie projektu koncepcyjnego wraz z kosztorysem szacunkowym kładki pieszo-rowerowej o długości 150 mb. Oferty można było składać do 20 maja. Wpłynęło ich trzynaście. Rozpiętość cenowa ofert jest bardzo duża - od 9 tys. 700 zł do ponad 96 tys. zł. Gmina wybrała ofertę firmy "MILMOST" Budownictwo Inżynieryjne Lesława Milewskiego z Legnicy, która była najtańsza - 9 tys. 717 zł brutto. Gmina oczekuje od wyłonionego wykonawcy, że sporządzi koncepcję do 24 lipca. Do 5 czerwca powinien się zgłosić do urzędu celem podpisania umowy. 

Gdy gmina pozna koncpecję, dowie się także, jaka będzie kosztorysowa wartość budowy kładki. Wstępnie zakładany przez wójta koszt - około 2 mln zł - został zweryfikowany przez radnych opozycji, którzy uważają, że kładka pochłonie dwa razy więcej. Wójt liczy na współfinansowanie ze strony gminy Wyszków. 

- Jak dojdzie do realizacji, będziemy prosić o współudział gminę Wyszków - zapowiedział Wiesław Przybylski. - Mieszkańcy Kamieńczyka, Nakła bardzo chcą tej inwestycji. To nie jest moja fanaberia, tylko autentyczna potrzeba społeczna, na którą staram się odpowiedzieć. Gdyby udało się to zrobić, byłaby to wielka rzecz. Kładka nie wymagałaby większych kosztów na konserwację, obsługę, a służyłaby wielu pokoleniom. Byłaby dużą atrakcją, uruchomiłaby szlak turystyczny pieszo-rowerowy. Utrzymalibyśmy tradycję przeprawy, którą wcześniej realizował prom. A promu nie ma, bo rzeka jest coraz płytsza, nie było komu obsługiwać przeprawy i ze względu na jego stan techniczny - mówił na majowej sesji Rady Gminy Brańszczyk wójt

O ten sam temat na sesji Rady Miejskiej w Wyszkowie 21 maja pytał burmistrza radny Jan Abramczyk.

- Pan wójt z mieszkańcem gościli u nas półtora roku temu i przedstawił pomysł kładki pieszo-rowerowej. Zrodziło się z tej rozmowy szereg wątpliwości, typu uzgodnienia wodno-środowiskowe, rodzaj wyniesienia tej kładki. Koszty byłyby niebagatelne, a nie ma żadnego programu wspiernia budowy takiej kładki. Jest to pomysł, idea, która być może kiedyś powróci. W tej chwili nie ma rozmów na temat tej kładki. W obecnej dobie finansów samorządowych nie ma co tego rozpatrywać. W najbliższym czasie nie wyobrażam sobie, żebyśmy wzięłi się za realizację tego tematu - odpowiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Tomasz
A kto z idiotami będzie współpracował :) ? Można było podtrzymać tradycję i konserwować Flisaka ale nie lepiej niech wszystko gnije na polu gdzieś w krzakach. Było tyle wspomnień i radochy dla wszystkich
obi
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
Monter
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA