REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Alarm i kamera zastępują dozorców

Nauka

Powiat Wyszkowski wprowadza jednolite zasady dozoru mienia swoich szkół i jednostek edukacyjnych. System alarmowy podłączony do systemu monitorowania zamiast dozorców - to nowe rozwiązanie. Trzy etaty zostały zlikwidowane. Zdaniem samorządu, w znaczący sposób podniesie to poziom zabezpieczenia przed włamaniem, napadem lub np. pożarem.

REKLAMA

Od ubiegłego roku, na bazie wdrożonego bonu organizacyjnego do arkuszy organizacyjnych (zwanego również bonem oświatowym), trwają działania związane ze standaryzacją zatrudnienia w jednostkach edukacyjnych powiatu wyszkowskiego. Wstępem do standaryzacji było utworzenie przez Radę Powiatu Wyszkowskiego nowej jednostki organizacyjnej - Powiatowego Centrum Usług Wspólnych, które zajmuje się obsługą księgowo-kadrową-płacową szkół średnich. Według bonu, wpływ na zatrudnienie (liczba wyliczonych systemowo etatów) w każdej jednostce w przypadku administracji i obsługi mają:

• liczba etatów nauczycielskich (liczba typowych etatów administracji i obsługi przypadająca na jeden etat nauczycielski),

• dane dotyczące powierzchni obiektów (np. do sprzątania) i terenów zarządzanych przez szkoły.

- Wraz z zatwierdzaniem nowych arkuszy organizacyjnych na rok szkolny 2020/ 2021 wprowadzamy jednolite zasady dozoru mienia w jednostkach edukacyjnych. System alarmowy podłączony do systemu monitorowania obiektów w znaczący sposób podnosi poziom zabezpieczenia przed włamaniem, napadem lub np. pożarem. Monitoring jest najskuteczniejszą i w dodatku relatywnie najtańszą formą ochrony mienia. Zresztą podobne rozwiązania przyjęła także Gmina Wyszków, gdzie wszystkie miejskie placówki oświatowe korzystają tylko z powyższego rozwiązania - mówi wicestarosta Leszek Marszał.

Działania standaryzacji dozoru mienia objęły dwie powiatowe placówki: I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie. Pozostałe cztery placówki posiadają już własne systemy.

Dozorcy (w sumie 2 etaty), którzy pracowali w I LO, otrzymali propozycję zmiany warunków zatrudnienia. Mieliby wykonywać pracę konserwatorów. Pracownicy obsługi pracujący dotychczas na tych stanowiskach (1 etat konserwatora, 0,5 etatu elektryka), posiadali umowy terminowe na czas określony. Nie zostały one przedłużone. Dodatkowo 0,5 etatu dozorcy zostało również zredukowane.

W SOS-W były natomiast dwa etaty dozorców. Z jednym pracownikiem rozwiązano stosunek pracy (skutek prawny z końcem maja), a drugiemu zostanie zaproponowana zmiana stanowiska pracy na konserwatora. Dokument nie został jeszcze wręczony z powodu przebywania pracownika na zwolnieniu lekarskim.

Obecnie w I LO w Wyszkowie realizowana jest rozbudowa systemu alarmowego (m.in. budynek główny, pawilon dydaktyczny, hala sportowa, internat, poradnia, MECEO) z elementami monitoringu. Koszt inwestycji wyniesie 38 tys. zł. Ma być ona zrealizowana do czerwca. Natomiast dobiegły końca prace nad pełnoprawnym elektronicznym dozorem w Ośrodku przy ul. Zakolejowej. Całkowity koszt instalacji w SOS-W wyniósł 12 tys. zł.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Brawo dla nauczycieli historii w gminie Rząśnik, a zwłaszcza w Komorowie. PRAWDZIWI PATRIOCI w tej gminie.
wyborca
Rząśnik za Dudą
I Ci co gloswali na Trzaskowskiego niech zgłoszą się do gmini i rzekną się 13stych emerytur i 500 +, oraz innych świadczeń ktore dal nam Duda.... Bo w sumie po co im niech lepiej oddadza to na dom dziecka ????
Rzasnik
Rząśnik za Dudą
Hjj
Tic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA