REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Licytujesz – życie ratujesz!” i wspierasz uczniów!

Miasto

Dobiegła końca Internetowa Aukcja Charytatywna COVID-19 „Licytujesz – życie ratujesz!” zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Zebrane pieniądze organizacja przeznaczyła na zakup laptopów, które trafią do potrzebujących uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Internetowa aukcja trwała od 2 do 30 kwietnia. Dzięki ofiarności darczyńców i licytantów udało się zebrać kwotę 6.258 zł.

- Długo zastanawialiśmy się, jak najlepiej można zagospodarować te środki. Po długiej dyskusji i przeanalizowaniu różnych potrzeb związanych z walką z epidemią COVID-19 i jej społecznymi skutkami na naszym terenie, zdecydowaliśmy, że przeznaczymy je na zakup laptopów, które posłużą do zdalnej nauki szkolnej potrzebującym dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Rybienku Leśnym. Nie można pozwolić, aby obecna sytuacja prowadziła do wykluczenia edukacyjnego dzieci, które nie posiadają wystarczającego dostępu do sprzętu umożliwiającego naukę on-line - mówi prezes Stowarzyszenia Adam Grześkiewicz.

Udało się kupić siedem laptopów o parametrach z nawiązką wystarczających do zdalnej nauki.

- Aby zwiększyć ich liczbę, zrezygnowaliśmy z zakupu nowego sprzętu i zakupiliśmy tzw. sprzęt poleasingowy. W tym miejscu nisko kłaniamy się firmie Kuplaptopa.pl z Warszawy, która zrezygnowała ze swego zysku na tej transakcji i sprzedała nam laptopy naprawdę w okazyjnej cenie. Dość powiedzieć, że liczyliśmy, że za te pieniądze uda się kupić 5-6 laptopów. Wystarczyło i na siódmy! - cieszą się członkowie Stowarzyszenia.

Taka liczba laptopów w znacznym stopniu poprawi sytuację edukacyjną najbardziej potrzebujących dzieci z Rybienka Leśnego, Drogoszewa i Latoszka. Szkoła wciąż dostrzega istotne deficyty w tym zakresie a jednocześnie nie zanosi się na szybki powrót dzieci do szkolnych klas. 

- Podejmując tę decyzję kierowaliśmy się zamiarem zaspokojenia w odczuwalnym stopniu najbardziej palących potrzeb społecznych będących skutkiem przedłużającego się stanu epidemii. Mieliśmy na uwadze także lokalny wymiar naszych działań a także przebieg i kierunek innych akcji pomocowych na naszym terenie (aby nie dublować działań podjętych przez samorząd, inne organizacje i osoby) - słyszymy od przedstawicieli Stowarzyszenia.

Komputery zostały już przekazane dyrektorowi SP nr 3 Pawłowi Deludze, który rozdysponuje je wśród najbardziej potrzebujących uczniów.  

- Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej sprawy! Darczyńcom i licytującym! Kłaniamy się nisko za Waszą ofiarność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym! - dodaje Adam Grześkieiwcz.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org