REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpłatne czipowanie psów w gmine Brańszczyk

Powiat

W ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Brańszczyk można w 2020 roku bezpłatnie zaczipować psa. Gmina nawiązała w tym zakresie współpracę z Międzynarodową Bazą Danych SAFE – ANIMAL oraz lekarzami weterynarii.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dlaczego warto zaczipować psa?

Mikroczip nadaje zwierzęciu tożsamość przypisując go do właściciela. Oznakowanie mikroczipem jest bezpieczne, a sam proces czipowania jest odczuwalny dla zwierzęcia jak zastrzyk i trwa kilka sekund. Identyfikacja elektroniczna stanowi najlepszą profilaktykę bezdomności oraz przeciwdziałania nielegalnemu handlowi oraz kradzieżom.

Jak wziąć udział?

Z wypełnionym wnioskiem, dowodem osobistym, książeczką zdrowia psa/paszportem oraz aktualnym świadectwem szczepienia psa przeciw ściekliznie należy udać się do Urzędu Gminy, pokój nr 6B. Nastęnie po otrzymaniu skierowania moża umówić się z lecznicą weterynaryjną na zaczipowanie psa.

Gdzie zaczipować psa?

1. Lecznica Weterynaryjna Rafał Papis - ul. Moniuszki 3, Długosiodło, tel. 29-741-21-63

2. Lecznica Weterynaryjna, Stefan Smoliński - ul. Nadgórze 35, Wyszków, tel. 29-742-46-05

Po zaczipowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy SAFE ANIMALS  www.safe-anima.eu

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Gmina Brańszczykczipczipowanie psazapobieganie bezdomności zwierząt

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org