REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nielegalne papierosy i alkohol w garażu. Budżet mógł stracić miliony

Na Sygnale

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie prowadzi śledztwo w przeciwko Marcinowi D. oraz Janowi W., którym zarzucono popełnienie przestępstw karno-skarbowych, m. in. przestępstwa paserstwa akcyzowego oraz paserstwa celnego, których przedmiotem są papierosy, krajanka tytoniowa i alkohol bez polskich znaków akcyzy.

REKLAMA

Do ujawnienia papierosów, krajanki oraz alkoholu doszło podczas przeprowadzenia przeszukania budynku garażowego należącego do Marcin D. oraz pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych Jana W. Podczas przeszukania garażu Marcina D. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie znaleźli 36 tysięcy paczek papierosów różnych marek oraz krajankę tytoniową o wadze około 900 kg. Zabezpieczone przedmioty nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

- Wartość uszczuplenia należności publicznoprawnej w podatku akcyzowym oraz podatku VAT wynosi 1 mln 766 tys. 553 zł, należności celne zaś 71 tys. 761 zł - informuje prokuratura.

Podczas przeszukania posesji Jana W. policjanci zabezpieczyli 2.380 paczek papierosów różnych marek oraz prawie 50 litrów wyrobów alkoholowych o stężeniu alkoholu około 81%. Wyroby te również nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym oraz podatku VAT wynosi ponad 57 tys. zł, zaś należności celne wynoszą 1.217 zł.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Wyszkowie podejrzani Marcin D. i Jan W. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe w kwotach po 50.000 zł i 8.000 zł oraz dozór policji. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Fot. Archiwum

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org