REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Promesa na nowy wóz od prezydenta

Powiat

Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku prezydent Andrzej Duda przekazał 27 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazła się OSP Zabrodzie. Pierwsze wozy już dziś trafiły do pięciu jednostek OSP.

REKLAMA

Uroczystość w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku odbyła się 20 maja. OSP Zabrodzie reprezentował prezes Przemysław Raniewicz, który osobiście odebrał z rąk Prezydenta RP promesę na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 

- Dzięki funduszom z budżetu państwa, wsparciu samorządu Gminy Zabrodzie oraz pieniądzom OSP Zabrodzie w tym roku zakupimy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 - cieszy się jednostka.

Spotkanie w Płońsku było dla niej dużym wyróżnieniem.

- Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach ochotnikach - podkreślał podczas spotkania prezydent Andrzej Duda. - Zgłaszają się, by poświęcić swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów oraz innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie są strażakami zawodowymi, nie jest to ich praca. Jest to ich ochotnicza służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Jestem za to zawsze ogromnie wdzięczny. Od samego początku jedną z wielkich moich ambicji było to, by ludzie, którzy poświęcają się dla nas, często zostawiając swoje rodziny, którzy ryzykują swoim życiem i zdrowiem, by nieść pomoc innym, byli jak najlepiej wyposażeni - mogli służyć jak najsprawniej, w jak najgodniejszych i najbezpieczniejszych warunkach. Temu właśnie służy m.in. wielki program zakupów wozów ratowniczo-gaśniczych, także dla ochotniczych straży pożarnych - mówi.

W ramach programu modernizacji polskiej straży pożarnej w sumie zostanie zakupionych ponad 500 nowych wozów strażackich, część z nich dla Państwowej Straży Pożarnej. Ale w momencie, gdy nowe wozy będą trafiały do Państwowej Straży Pożarnej, te wciąż w doskonałym stanie się znajdujące, często używane przez kilka lat wozy, wcale niezużyte będą sukcesywnie przekazywane ochotniczym strażom pożarnym - zasilą formacje strażackie służące najbliżej człowieka.

- A obok tego będą trafiały do ochotniczej straży pożarnej także wozy nowe - poprzez te promesy, które przed momentem wręczyłem druhom i które, mam nadzieję, wkrótce zostaną przemienione w nowiusieńki sprzęt, którym z dumą będziecie mogli jechać do akcji ratowniczo-gaśniczych, do akcji pomocowych - dodał prezydent.

Andrzej Duda przy okazji poinformował:

- Ostatnio podpisaliśmy Narodową Strategię Bezpieczeństwa. W jej ramach będziemy dokonywali rozwoju kolejnych systemów bezpieczeństwa naszego kraju, m.in. poprzez system ochrony ludności cywilnej i obrony cywilnej. Bardzo ważną rolę będą w tym odgrywały właśnie doświadczenia ochotniczych straży pożarnych przenoszone z terenów mniejszych miejscowości i terenów wiejskich na tereny miejskie. 

Fot. Kancelaria Prezydenta

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org