REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi. Prokuratura bada tajemniczą śmierć na osiedlu Norwida

Na Sygnale

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie prowadzi śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci 29-letniego mężczyzny. Jego ciało znaleziono 12 maja w jednym z mieszkań w bloku przy ul. 11 Listopda 54 w Wyszkowie. Sekcja zwłok nie dała pełnej odpowiedzi co do przyczyny jego zgonu. Konieczne są dalsze badania toksykologiczne. W sprawie jest jeszcze dwoje pokrzywdzonych, którzy nadal przebywają w szpitalu, i więcej pytań niż odpowiedzi.

REKLAMA

Późnym wieczorem 12 maja policja dostała zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał na klatce schodowej bloku przy ul. 11 Listopada 54. Zgłaszający sugerował, że może on być pijany, nie było z nim kontaktu. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe i policja. Świadkowie wskazali, że mężczyzna ten często odwiedzał jedno z mieszkań. Policjanci udali się pod wskazany adres. Tam dokonali kolejnego zaskakującego odkrycia. W mieszkaniu leżały dwa ciała - mężczyzny i kobiety. 29-letni mężczyzna nie żył, 30-letnia kobieta była zaś nieprzytomna. W mieszkaniu przebywało dwoje zdrowych dzieci w wieku 4 i 7 lat oraz dwa psy rasy amstaff, z których jeden był w stanie agonalnym. Tyle z policyjnego raportu - śledczy przystąpili do ustalania, co zaszło w mieszkaniu wieczorem 12 maja.

30-letnią kobietę oraz 34-letniego nieprzytomnego mężczyznę, znalezionego na klatce schodowej, błyskawicznie przetransportowano do wyszkowskiego szpitala. Kobieta odzyskała przytomność i 15 maja śledczy mogli przeprowadzić czynności procesowe z jej udziałem. Prokuratura nie ujawnia jednak treści zeznań kobiety. Z uwagi na stan zdrowia 30-latka nadal przebywa na szpitalnym oddziale. Stan zdrowia mężczyzny, którego znaleziono nieprzytomnego na klatce schodowej, nie pozwala na przeprowadzenie czynności z jego udziałem.

Jak informuje prokuratura, żadna z pokrzywdzonych osób nie posiadała na ciele widocznych obrażeń zewnętrznych.

18 maja odbyła się sekcja zwłok 29-letniego denata. Ze wstępnej opinii wynika, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążenia. To jednak nie zamyka sprawy.

- Wyniki sekcji zwłok nie dały wyczerpującej odpowiedzi o przyczyny zgonu. Konieczne są dalsze badania - informuje prokuratura.

Podczas sekcji biegły patomorfolog pobrał próbki w celu wykonania badań toksykologicznych. Próbki do badania pobrano także od osób, które znaleziono nieprzytomne, a także od rannego psa, który w dniu tragedii został przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Warszawie. 

Dwoje dzieci, które znaleziono w mieszkaniu, na mocy decyzji sądu rodzinnego trafiły do pogotowia opiekuńczego. Jest to rodzeństwo, którego matką jest 30-letnia kobieta uczestnicząca w tym zdarzeniu. Z akt sprawy nie wynika, aby istniało inne pokrewieństwo między uczestnikami zdarzeń z 12 maja. 

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci 29-letniego mężczyzny. 

- Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn zdarzenia, w tym przyczyn śmierci mężczyzny - zapewnia prokuratura.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Czepialska
Nie dwa amstaffy, tylko amstaff i maltańczyk...
Olosie
Czepialska to naprawdę bardzo istotna informacja w sprawie... Dobrze, że o tym wspomniałaś.
Ergo
Pan Łukasz może wypowie się na temat swoich dzieci? Dlaczego na mocy sądu trafiły do ośrodka opiekuńczego a nie pod opiekę ojca?
Rrr
A co Cię to obchodzi dlaczego tam trafiły? to raczej nie jest twoja sprawa i pan Łukasz tobie nie musi się z niczego tłumaczyć!!! A tym bardziej wypowiadać publicznie, widać że nie czytałaś artykułu że zrozumieniem, bo dzieci trafiły tam przez swoją "matkę" o ile można jak tak nazwać bo nie zasługuje na to....
Do Olosie
Istotną, jeśli się bierze pod uwagę rzetelność informacji ...
Istotne
Istotne jest dlaczego nikt z rodziny nie zaopiekował się tymi biednymi dziewczynkami ( w tym ojciec który ma odwagę komentować ta sprawę na forum)
Mil
Do isotne: jako ojciec ma prawo to komentować w przeciwieństwie do Ciebie ponieważ jego to dotyczy w przeciwienstwe do ciebie. Nie wiesz jak było, jak jest.... nie wiesz co robiła ich matka i jaka jest. Skad wiesz czy rodzina nie chciala Ich zabrac? prawo w Polsce jest dziwne.... Nie znasz szczegółów? nie komentuj!!!
Ergo
Do Rrr: to że przez "matkę" dobrze wiem... Sąd w pierwszej kolejności kieruję się dobrem dziecka i kieruje pod opiekę osób najbliższych (rodzina) w tym przypadku było inaczej... Akurat prawo znam???? Jeżeli "ojciec" publicznie komentuje wydarzenie to tak samo publicznie może wypowiedzieć być może w swojej obronie dlaczego dzieci trafiły do ośrodka..
Liza
I co dalej, są wyniki, wiadomo coś w końcu?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA