REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jest śledztwo w sprawie wypadku na budowie

Na Sygnale

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci połącznego z niedopełnieniem obowiązków na placu budowy przy ul. Chopina w Wyszkowie. 8 maja zginął tam pracownik budowlany, który został przejechany przez cofającą koparkę.

REKLAMA

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w godzinach pracy ekipy budowlanej. Jak informuje prokuratura, w trakcie wykonywania prac ziemnych doszło do najechania na jednego z pracowników przez operatora koparki, który wykonywał manewr cofania. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji, 48-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Brańszczyk, nie udało się uratować. 

Śledczy przeprowadzili wstępne oględziny - zarówno placu budowy jak i zabezpieczonego sprzętu. Przesłuchano świadków zdarzenia oraz zlecono wykonanie sekcji zwłok ofiary. 12 maja Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie wszczęła śledztwo w sprawie. Postępowanie obejmuje nieumyślne spowodowanie śmierci połączone z niedopełnieniem obowiązków w związku z narażeniem pracownika na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Obecnie trwają czynności procesowe, mające na celu ustalenie przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy na placu budowy, stan techniczny koparki, posiadane przez pracowników budowy uprawnienia. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org