REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tragiczny pożar w Brańszczyku

Na Sygnale

Czternaście zastępów straży pożarnej przez ponad siedem godzin walczyło w nocy z pożarem budynku mieszkalnego przy ul. Bielińskiej w Brańszczyku. Bilans zdarzenia jest tragiczny. Zginął 51-letni mężczyzna, a dom prawdopodobnie nie będzie się już nadawał do zamieszkania.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wezwanie do pożaru wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej kilkanaście minut po północy 13 maja. Na miejsce pierwsza przybyła OSP Brańszczyk, krótko potem jednostka z PSP w Wyszkowie. Sytuacja zastana na miejscu była już bardzo trudna. 

- To duży dom (pow. około 200 m kw.), bliźniak. Cała jedna strona budynku oraz poszycie dachowe były już praktycznie zajęte ogniem, zadymnienie było bardzo duże w całym obiekcie. Tak szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożaru sprzyjał brak konstrukcji żelbetowe na części poszycia dachowego oraz duża ilość drewnianej boazerii wewnątrz - informuje zastępca komendanta PSP Sławomir Pietrzak. 

Przed przybyciem straży trzy osoby zdołaly samodzielnie opuścić jedną część budynku. Do drugiej - z uwagi na zagrożenie - ratownicy nie mogli dotrzeć w pierwszej fazie gaszenia pożaru. Dopiero po jego ugaszeniu dokonano przeszukania i niestety tragicznego odkrycia.

- W budynku znaleziono zwęglone zwłoki mieszkańca tego domu, 51-letniego mężczyzny. Mieszkał sam - informuje komendant.

Jako wstępną, przypuszczalną przyczynę pożaru straż podaje zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawę będzie badał biegły.

- Prawdopodobnie dom nie będzie się nadawał do zamieszkania, ale o tym musi zdecydować nadzór budowlany - mówi Sławomir Pietrzak.

Straty oszacowano wstępnie na 400 tys. zł, uratowane mienie - na 300 tys. zł. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział czternaście zastępów straży pożarnej, łącznie 53 strażaków. Akcja trwała ponad 7 godzin. Ostatni zastęp wrócił do jednostki o godz. 7.30

Fot. Czytelnik/ OSP Kamieńczyk

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


pożarBrańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia
Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org