REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tragiczny pożar w Brańszczyku

Na Sygnale

Czternaście zastępów straży pożarnej przez ponad siedem godzin walczyło w nocy z pożarem budynku mieszkalnego przy ul. Bielińskiej w Brańszczyku. Bilans zdarzenia jest tragiczny. Zginął 51-letni mężczyzna, a dom prawdopodobnie nie będzie się już nadawał do zamieszkania.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wezwanie do pożaru wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej kilkanaście minut po północy 13 maja. Na miejsce pierwsza przybyła OSP Brańszczyk, krótko potem jednostka z PSP w Wyszkowie. Sytuacja zastana na miejscu była już bardzo trudna. 

- To duży dom (pow. około 200 m kw.), bliźniak. Cała jedna strona budynku oraz poszycie dachowe były już praktycznie zajęte ogniem, zadymnienie było bardzo duże w całym obiekcie. Tak szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożaru sprzyjał brak konstrukcji żelbetowe na części poszycia dachowego oraz duża ilość drewnianej boazerii wewnątrz - informuje zastępca komendanta PSP Sławomir Pietrzak. 

Przed przybyciem straży trzy osoby zdołaly samodzielnie opuścić jedną część budynku. Do drugiej - z uwagi na zagrożenie - ratownicy nie mogli dotrzeć w pierwszej fazie gaszenia pożaru. Dopiero po jego ugaszeniu dokonano przeszukania i niestety tragicznego odkrycia.

- W budynku znaleziono zwęglone zwłoki mieszkańca tego domu, 51-letniego mężczyzny. Mieszkał sam - informuje komendant.

Jako wstępną, przypuszczalną przyczynę pożaru straż podaje zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawę będzie badał biegły.

- Prawdopodobnie dom nie będzie się nadawał do zamieszkania, ale o tym musi zdecydować nadzór budowlany - mówi Sławomir Pietrzak.

Straty oszacowano wstępnie na 400 tys. zł, uratowane mienie - na 300 tys. zł. W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział czternaście zastępów straży pożarnej, łącznie 53 strażaków. Akcja trwała ponad 7 godzin. Ostatni zastęp wrócił do jednostki o godz. 7.30

Fot. Czytelnik/ OSP Kamieńczyk

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


pożarBrańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA