REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szkolenia certyfikowane – jakimi warto się zainteresować?

Kącik Prasowy

Stałe podnoszenie swoich kwalifikacji to w zasadzie gwarancja pozostania konkurencyjnym na rynku pracy. Niektóre szkolenia, kursy i studia są jednak bardziej wartościowe od innych. Szczególną uwagę warto zwrócić na międzynarodowe certyfikaty dostępne m.in. dla księgowych i przedstawicieli branży finansowej, specjalistów w zakresie zarządzania czy project managerów. Sprawdzamy, jakie szkolenia certyfikowane są warte uwagi!

REKLAMA

Szkolenia certyfikowane – dlaczego warto?

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie zainteresowania pracodawców i wysokich zarobków jest inwestycja w wysokie kwalifikacje zawodowe poprzez odpowiednie szkolenia. Wciąż bowiem brakuje w kraju nad Wisłą specjalistów w wielu dziedzinach, szczególnie takich z potwierdzonymi umiejętnościami. Mówi się nawet, że międzynarodowe certyfikaty mogą być skrótem do kariery – umożliwiają bowiem znacznie szybsze zajmowanie wysokich stanowisk. Nic więc dziwnego, że pozwalające na ich otrzymanie egzaminy oraz szkolenia czy kursy cieszą się zainteresowaniem zarówno bardziej doświadczonych pracowników, jak i osób dopiero wkraczających na rynek pracy.

Jaki certyfikat warto zdobyć i dlaczego?

Istnieje co najmniej kilka certyfikatów uznawanych nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Oznacza to, że ich zdobycie otwiera drzwi do kariery w niemal dowolnym zakątku świata. Warto zapoznać się z listą szkoleń certyfikowanych, które znajdziemy w portalu Eventis.pl na https://eventis.pl/szkolenia. O jakie międzynarodowe szkolenia i związane z nimi kwalifikacje warto się pokusić?

  • Studia MBA stanowią jeden z najpopularniejszych wyborów osób zainteresowanych wysokimi stanowiskami menedżerskimi. Dostępne są ogólne programy MBA, a także takie przeznaczone dla specjalistów konkretnych dziedzin: np. inżynierów, marketingowców, kadry medycznej.
  • Certyfikat CFA (Certified Financial Analyst) jest przeznaczony dla doradców inwestycyjnych i analityków finansowych. Zakres wymaganej do jego uzyskania wiedzy jest stale uaktualniany, a szkolenie obejmuje kilkadziesiąt godzin zajęć.
  • Certyfikat ACCA i przynależność do organizacji posługującej się tymże skrótem (Association of Chartered Certified Accountants) wymaga zdania aż 14 egzaminów, co wpływa na jego prestiż. Szkolenia ACCA są poświęcone rachunkowości zarządczej i finansowej oraz pokrewnym dziedzinom.
  • Certyfikat CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) również dotyczy rachunkowości zarządczej i finansowej. To jedyna w pełni globalna kwalifikacja z tej dziedziny.
  • Certyfikat PMP (Project Management Professional) wydawany jest przez instytucję PMI (Project Management Institute) uznawaną za prekursora w dziedzinie zarządzania projektami. Odbycie szkoleń PMI stanowi potwierdzenie szerokiej wiedzy i umiejętności w tym zakresie oraz znajomości nowoczesnych technik zarządzania projektami - szkolenia takie znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/zarzadzanie-projektami.

Warto pamiętać, że ich zdobycie ułatwiają specjalne szkolenia certyfikowane i kursy pozwalające na zdobycie niezbędnej wiedzy w usystematyzowany sposób i za pomocą programów przygotowanych przez ekspertów.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia
Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org