REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koniec piłkarskiego sezonu

Sport

Prezesi okręgowych związków piłki nożnej w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zdecydowali o zakończeniu sezonu piłkarskiego IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Zakończone zostały także wszystkie rozgrywki młodzieżowe. Na boisku w tym sezonie nie zobaczymy już graczy Bugu Wyszków, Wymakracza Długosiodło, WKS-ów z Rząśnika i Mystkówca Starego.

REKLAMA

Stało się to, co wydawało się nieuniknione. Sezon 2019/2020 w niższych ligach został zakończony. Jako jedną z głównych przyczyn zakończenia sezonu w oficjalnym komunikacie prezesi okręgowych związków piłki nożnej podają rozporządzenia rządu, do których muszą się stosować. A co za tym idzie nie mogą wyrazić zgody na dokończenie sezonu: 

- Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, mając na względzie zachowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego, pozostawali od momentu zawieszenia rozgrywek w oczekiwaniu na możliwość wznowienia i zakończenia rywalizacji sportowej w sezonie 2019/ 2020. Oczekiwana przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej możliwość kontynuowania rywalizacji sportowej w piłce nożnej w prowadzonych przez te podmioty rozgrywkach piłkarskich musiała jednak pozostawać w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawa państwowego w tym zakresie. Z tego powodu w trakcie obrad przenalizowano formalnoprawną możliwość prowadzenia rywalizacji sportowej na szczeblach WZPN-ów. Stwierdzono, iż organy prowadzące rozgrywki są zobowiązane do bezwzględnego stosowania i respektowania postanowień polskiego prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - zakomunikowano. - Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych, ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Tak więc szans na wznowienie w świetle prawa nie było. Zawodnicy niższych klas rozgrywkowych z pewnością mogą czuć niedosyt. Z pewnością czują go te drużyny, którym awans przeszedł koło nosa. Tym bardziej, że Okręgowe Związki Piłki Nożnej za zgodą PZPN ustaliły, że drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/ 20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. W wielu zespołach pojawi się pewnie lekka sportowa złość. Tę czują piłkarze Bugu Wyszków, którzy nie dokończą tak udanego dla nich sezonu 2019/ 2020. Podopieczni Arkadiusza Mielczarczyka do miejsca premiowanego awansem stracili dwa punkty. Wyszkowianie ostatecznie zajęli trzecie miejsce, w IV lidze zagra Escola Varsovia Warszawa.

W pozostałych drużynach z naszego regionu podobnych odczuć jak w Wyszkowie nie ma. W Długosiodle jest zadowolenie z bardzo przyzwoitego VI miejsca w debiutanckim sezonie spędzonym w A-klasie. W Rząśniku piłkarze WKS-u zakończyli zmagania na VIII pozycji w tabeli warszawskiej A-klasy. Na tym samym miejscu rywalizację zakończyli w B-klasie gracze WKS-u Mystkówiec Stary. Warto wspomnieć także o młodych adeptach piłki nożnej, którzy również nie będą mogli dokończyć tego sezonu. Sportowcy zwłaszacza w młodym wieku potrzebują gry, póki co zostają im tylko treninig. Młodzieżowe grupy Bugu Wyszków 5 maja wznowiły treninigi, przestrzegając najważniejszych zasad sanitarnych i obostrzeń. 

REKLAMA
Marcin Pieniążek

Udostępnij:


piłka nożnaCOVID-19PZPNBug WyszkówWymakracz DługosiodłoWKS RząśnikWKS Mystkówiec Stary

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pokochaj Rybienko Leśne
Od dawna wiadomo ze pani naczelnik ma swoich ulubionych i tych których nie lubi .Nie ma co po niej oczekiwać jakiegoś zaangażowania.
wyszkowianka
Pokochaj Rybienko Leśne
A gdzie była naczelnik wydziału promocji???? Czy too impreza niegodna jej fatygi? Na tenisie w Rybienku bywa to chyba i tu powinna zagościć? A nieee przecież tu za mało wazeliny dla burmistrza, tu społecznicy pokazują jak można organizować niesztampowe imprezy. Nie w łaskach pani naczelnik takie działania i tacy ludzie. Burmistrz się chwali patronatem ale na gminnym facebooku ani słowa o jubileuszu pięknej dzielnicy Wyszkowa. Wstyd! Po co taki wydział promocji?
Maro
Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA