REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koniec piłkarskiego sezonu

Sport

Prezesi okręgowych związków piłki nożnej w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zdecydowali o zakończeniu sezonu piłkarskiego IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Zakończone zostały także wszystkie rozgrywki młodzieżowe. Na boisku w tym sezonie nie zobaczymy już graczy Bugu Wyszków, Wymakracza Długosiodło, WKS-ów z Rząśnika i Mystkówca Starego.

REKLAMA

Stało się to, co wydawało się nieuniknione. Sezon 2019/2020 w niższych ligach został zakończony. Jako jedną z głównych przyczyn zakończenia sezonu w oficjalnym komunikacie prezesi okręgowych związków piłki nożnej podają rozporządzenia rządu, do których muszą się stosować. A co za tym idzie nie mogą wyrazić zgody na dokończenie sezonu: 

- Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, mając na względzie zachowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego, pozostawali od momentu zawieszenia rozgrywek w oczekiwaniu na możliwość wznowienia i zakończenia rywalizacji sportowej w sezonie 2019/ 2020. Oczekiwana przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej możliwość kontynuowania rywalizacji sportowej w piłce nożnej w prowadzonych przez te podmioty rozgrywkach piłkarskich musiała jednak pozostawać w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawa państwowego w tym zakresie. Z tego powodu w trakcie obrad przenalizowano formalnoprawną możliwość prowadzenia rywalizacji sportowej na szczeblach WZPN-ów. Stwierdzono, iż organy prowadzące rozgrywki są zobowiązane do bezwzględnego stosowania i respektowania postanowień polskiego prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - zakomunikowano. - Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych, ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Tak więc szans na wznowienie w świetle prawa nie było. Zawodnicy niższych klas rozgrywkowych z pewnością mogą czuć niedosyt. Z pewnością czują go te drużyny, którym awans przeszedł koło nosa. Tym bardziej, że Okręgowe Związki Piłki Nożnej za zgodą PZPN ustaliły, że drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/ 20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. W wielu zespołach pojawi się pewnie lekka sportowa złość. Tę czują piłkarze Bugu Wyszków, którzy nie dokończą tak udanego dla nich sezonu 2019/ 2020. Podopieczni Arkadiusza Mielczarczyka do miejsca premiowanego awansem stracili dwa punkty. Wyszkowianie ostatecznie zajęli trzecie miejsce, w IV lidze zagra Escola Varsovia Warszawa.

W pozostałych drużynach z naszego regionu podobnych odczuć jak w Wyszkowie nie ma. W Długosiodle jest zadowolenie z bardzo przyzwoitego VI miejsca w debiutanckim sezonie spędzonym w A-klasie. W Rząśniku piłkarze WKS-u zakończyli zmagania na VIII pozycji w tabeli warszawskiej A-klasy. Na tym samym miejscu rywalizację zakończyli w B-klasie gracze WKS-u Mystkówiec Stary. Warto wspomnieć także o młodych adeptach piłki nożnej, którzy również nie będą mogli dokończyć tego sezonu. Sportowcy zwłaszacza w młodym wieku potrzebują gry, póki co zostają im tylko treninig. Młodzieżowe grupy Bugu Wyszków 5 maja wznowiły treninigi, przestrzegając najważniejszych zasad sanitarnych i obostrzeń. 

REKLAMA
Marcin Pieniążek

Udostępnij:


piłka nożnaCOVID-19PZPNBug WyszkówWymakracz DługosiodłoWKS RząśnikWKS Mystkówiec Stary

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org