REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowoczesne, mobilne pracownie multimedialne w ZS nr 1

Nauka

Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie otrzymał 48 laptopów z dostępem do Internetu oraz specjalistyczne szafy do przechowywania zestawów komputerowych. Sprzęt trafił do szkoły w wyniku przystąpienia do programu OSE.

Galeria zdjęć


REKLAMA

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. Program OSE działa w celu umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu, podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów, umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie oraz wyrównania szans edukacyjnych wśród uczniów w Polsce.

20 września ubiegłego roku w Ostrołęce zainaugurowano cykl konferencji w ramach OSEregio. Podczas spotkań plenarnych i panelowych debatowano na temat wykorzystania technologii cyfrowych w procesie edukacji. Powiat wyszkowski reprezentowali starosta Jerzy Żukowski, naczelnik wydziału edukacji Agnieszka Deptuła oraz przedstawicielka Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie Zofia Kądziela. Forum OSEregio ma być wsparciem dla szkół chcących przystąpić do programu OSE, a także platformą wymiany doświadczeń i pomysłów między przedstawicielami lokalnych szkół kuratorów, samorządów lokalnych czy bibliotek.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA