REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Obiekty sportowe coraz bliżej

Sport

Boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz stadion miejski i korty tenisowe - to obiekty sportowe, które w najbliższych dniach jako pierwsze zostaną otwarte w gminie Wyszków po kilkutygodniowej przerwie. Od dziś (5 maja) można także korzystać z dwóch miejskich siłowni plenerowych. Działa już także powiatowe boisko "Orlik" przy Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie.

REKLAMA

Kolejny etap "rozmrażania" polskiej gospodarki i życia społecznego objął sferę sportu i rekreacji. Dlatego od 4 maja mogą być otwarte obiekty sportowe (tj. boiska, stadiony), ośrodki przygotowań olimpijskich, pola golfowe, skateparki, strzelnice, stadniny i infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych. W związku z tym Gmina Wyszków przygotowuje się do otwarcia swoich obiektów sportowych. W pierwszej kolejności będą to trzy boiska piłkarskie na stadionie przy ul. Kościuszki oraz tamtejsze korty tenisowe. Prawdopodobnie do końca tygodnia uda się je przygotować do spełniania nowych wymogów i reżimów sanitarnych. A dotyczą one m.in. liczby osób korzystających jednocześnie z obiektu (na boiskach nie więcej jak 6 + trener, na kortach maks. 4 + trener), przygotowania zaplecza sanitarnego i szatni. Na obiektach obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk. Z zachowaniem procedur lada dzień otwarte zostanie także boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 4. Natomiast już od dziś (5 maja) dostępne są dwie miejskie siłownie plenerowe: przy ul. Szpitalnej i w parku miejskim. 

- Obiekty zostają otwarte nie tylko dla klubów sportowych, ale dla wszystkich mieszkańców. Natomiast apelujemy o rozwagę i rozsądek przy korzystaniu z nich - mówi Aneta Kowalewska, zastępca burmistrza Wyszkowa. 

Szczegóły i konkretne daty uruchomienia boisk poznamy do końca tego tygodnia.

Od poniedziałku, 4 maja, otwarty został "Orlik" przy Zespole Szkół nr 1, ul. Świętojańska 89. Obiekt czynny jest w godzinach 15.00 - 21.30 (22.00). Korzystający z obiektu będą musieli jednak przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Dyrekcja dostosowała regulamin korzystania do ogólnych zasad bezpieczeństwa przytoczonych przez Ministerstwo Sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Jako pierwsze na "Orliku" pojawiły się podmioty, które miały zarezerwowane terminy i podpisane umowy na korzystanie. Pierwszą trenującą grupą był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Nikt z dotychczasowych kontrahentów nie wycofał się z zaplanowanego na początku roku harmonogramu korzystania. Na chwilę obecną boiskiem opiekuje się dwóch animatorów sportu, nauczycieli wychowania fizycznego. Informacje dotyczące funkcjonowania obiektu można uzyskać u animatorów pod nr tel. 737 605 078 lub 603 626 827.

Swoje obiekty sportowe uruchamiają także inne gminy - "Orlika" otwarto w Zabrodziu i Starym Bosewie (gm. Długosiodło).

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia
Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org