REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kilka słów do maturzystów!

Nauka

Przed Wami  czas wielkiej próby, wyzwań  i ważnych decyzji!

REKLAMA

„Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować. 
One mają pomóc Ci odkryć kim jesteś”

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami  czas wielkiej próby, wyzwań  i ważnych decyzji. Z uwagi na zaistniałą sytuację, otrzymaliście od losu więcej czasu na przemyślenia, naukę i przygotowania  do najważniejszego egzaminu na Waszej ścieżce edukacji.

Egzamin dojrzałości, to nie tylko sprawdzenie poziomu własnej wiedzy, ale też podsumowanie dotychczasowego życia, bogatego w nowe doświadczenia, zwycięstwa, sukcesy, ale także niepowodzenia i rozczarowania.  Rozpoczynacie tym samym wejście w dorosłość z odpowiedzialnością za swoje decyzje. Po maturze nastąpi czas wyborów: studiów, pracy, własnej drogi. Decyzje te winny być dobrze przemyślane i dobrze, by w konsekwencji okazały się trafione. Kierujcie się sercem i własnymi przekonaniami, bo wtedy istnieje największa szansa na to, że postąpicie właściwie. 

Kierunki studiów i specjalności, które proponują uczelnie wyższe to bardzo bogata oferta. Wybór zatem jest trudny, ale przez to ciekawy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Liczy się również to czy kwalifikacje, które chcecie  uzyskać będą potrzebne na rynku pracy w najbliższej przyszłości. Na pewno wiele życzliwych osób zechce Wam podpowiadać, radzić i dawać cenne wskazówki. Nie bagatelizujcie ich. Niech to jednak będą tylko wskazówki. Wybór zarówno kierunku studiów, rodzaju wykonywanej w przyszłości pracy, jak i inne życiowe wybory to sprawa indywidualna i bardzo osobista, dlatego pamiętajcie,  by to była Wasza decyzja, podjęta zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i przede wszystkim wyobrażeniem o tym, czego potrzebujecie  w swoim życiu i co chcecie osiągnąć. Zróbcie to z należytą starannością i dbałością. 

Korzystajcie z profesjonalnych porad doradców zawodowych, zapoznajcie  się szczegółowo z ofertami poszczególnych uczelni wyższych, porozmawiajcie o swoich planach z przyjaciółmi, rodzicami oraz osobami  wykonującymi zawód, który Was  interesuje. To może być największa inspiracja i podpowiedź. Nie zostawiajcie tak ważnych dla siebie decyzji przypadkowi. 

W obecnej sytuacji warto się też zastanowić, czy ze względów bezpieczeństwa nie wybrać uczelni lokalnej, bliżej miejsca zamieszkania. Może nie ma tu tylu teatrów, kin, czy sal koncertowych, ale też są ciekawe miejsca i fantastyczni ludzie. Pamiętajcie, że to Wasza  decyzja, Wasz wybór, Wasze marzenia i Wasze życie.

Powodzenia!
Biuro Karier  PUZ  w Ciechanowie

 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org