REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Z Wyszkowa na pomoc walczącym z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym

Turystyka

Spontaniczną akcję wsparcia dla strażaków walczących z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym zorganizowała grupa Wycieczki Ornitologiczne prowadzona przez ornitologów i przyrodników Rafała Wyszyńskiego i Marka Twardowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przyrodnicy skupieni w grupie Wycieczki Ornitologiczne zorganizowali zbiórkę wody i artykułów spożywczych dla strażaków walczących z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. 

- W ciągu kilkunastu godzin zebraliśmy dziesiątki zgrzewek wody do picia, napojów, wszelkiego rodzaju żywności - mówi Rafał Wyszyński.

Udało się to dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców Wyszkowa, Brańszczyka, Knurowca, Budykrza, Turzyna, Tuchlina, Udrzyna, a nawet Warszawy, oraz pracowników Nadleśnictwa Wyszków i Nadleśnictwa Ostrów Maz.

- To nic nadzwyczajnego - mówi skromnie pan Rafał. - Miejsce nam bliskie, więc nie mogliśmy przyglądać się bezczynnie... 

Zebraną żywność dostarczono 23 kwietnia do siedziby OSP w Sztabinie.

- Przekazujemy podziękowania dla wszystkich od komendanta i druhów OSP w Sztabinie! Obraz zniszczeń, które mijaliśmy po drodze trudno opisać. Kilometry terenu zasnute dymem z dogasających pożarzysk i słupy dymu nad lasem z miejsc, gdzie walka wciąż trwa, nad głowami kursujące bez przerwy samoloty gaśnicze... Trzymamy mocno kciuki za jak najszybsze, pomyślne zakończenie akcji i bezpieczeństwo wszystkich walczących z pożarem - relacjonuje czwartkową wizytę pan Rafał. 

Na szczęście dziś sytuacja zmienia się na lepsze...

Fot. Wycieczki Ornitologiczne 

 

Z

 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pokochaj Rybienko Leśne
Od dawna wiadomo ze pani naczelnik ma swoich ulubionych i tych których nie lubi .Nie ma co po niej oczekiwać jakiegoś zaangażowania.
wyszkowianka
Pokochaj Rybienko Leśne
A gdzie była naczelnik wydziału promocji???? Czy too impreza niegodna jej fatygi? Na tenisie w Rybienku bywa to chyba i tu powinna zagościć? A nieee przecież tu za mało wazeliny dla burmistrza, tu społecznicy pokazują jak można organizować niesztampowe imprezy. Nie w łaskach pani naczelnik takie działania i tacy ludzie. Burmistrz się chwali patronatem ale na gminnym facebooku ani słowa o jubileuszu pięknej dzielnicy Wyszkowa. Wstyd! Po co taki wydział promocji?
Maro
Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA