REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Z Wyszkowa na pomoc walczącym z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym

Turystyka

Spontaniczną akcję wsparcia dla strażaków walczących z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym zorganizowała grupa Wycieczki Ornitologiczne prowadzona przez ornitologów i przyrodników Rafała Wyszyńskiego i Marka Twardowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przyrodnicy skupieni w grupie Wycieczki Ornitologiczne zorganizowali zbiórkę wody i artykułów spożywczych dla strażaków walczących z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. 

- W ciągu kilkunastu godzin zebraliśmy dziesiątki zgrzewek wody do picia, napojów, wszelkiego rodzaju żywności - mówi Rafał Wyszyński.

Udało się to dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców Wyszkowa, Brańszczyka, Knurowca, Budykrza, Turzyna, Tuchlina, Udrzyna, a nawet Warszawy, oraz pracowników Nadleśnictwa Wyszków i Nadleśnictwa Ostrów Maz.

- To nic nadzwyczajnego - mówi skromnie pan Rafał. - Miejsce nam bliskie, więc nie mogliśmy przyglądać się bezczynnie... 

Zebraną żywność dostarczono 23 kwietnia do siedziby OSP w Sztabinie.

- Przekazujemy podziękowania dla wszystkich od komendanta i druhów OSP w Sztabinie! Obraz zniszczeń, które mijaliśmy po drodze trudno opisać. Kilometry terenu zasnute dymem z dogasających pożarzysk i słupy dymu nad lasem z miejsc, gdzie walka wciąż trwa, nad głowami kursujące bez przerwy samoloty gaśnicze... Trzymamy mocno kciuki za jak najszybsze, pomyślne zakończenie akcji i bezpieczeństwo wszystkich walczących z pożarem - relacjonuje czwartkową wizytę pan Rafał. 

Na szczęście dziś sytuacja zmienia się na lepsze...

Fot. Wycieczki Ornitologiczne 

 

Z

 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
W Wyszkowie pojawił się pomysł kładki dla pieszych na Latoszek podczas przymiarek do rozbudowy mostu o ciąg pieszo-rowerowy. Tylko zamiast 2,5mln byłoby ok 7,5mln a nawet więcej (rok wyborczy). Zapewne temat kładki w lepszych czasach wróci. Tylko po co jak Wyszków odwrócił się od rzeki o 180 stopni.
Monter
Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
Prom bylby lepszym rozwiązaniem ,wie ktos dla czego nie bedzie promu ? Czy powod to naprawde niski stan rzeki ?Kladka w ty mmiejscu -a co nie ma wezszych odcinkow rzeki ,skoro to ma byc pieszo rowerowa to moze byc w kazdym byle by miala krótsza długość a nie 150m
obi

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org