REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Usługi w dobie pandemii

Kącik Prasowy

Globalna pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich i z dnia na dzień zamknęła nas w domach na długie tygodnie. Świat zwolnił, wiele obiektów i instytucji nie pracuje, a część pracuje w nowych formułach tj. przy skróconym czasie pracy, rotacyjnie lub z wyłączeniem kontaktów osobistych z klientami czy petentami.

REKLAMA

Nie zapominajmy jednak, że pomimo tego spowolnienia i pozornego letargu, wiele instytucji pracuje i wykonuje na bieżąco swoje zadania. Co więcej, wiele spraw możemy załatwić przez internet, nie tylko dbając o zdrowie swoje i innych, ale także oszczędzając sobie fatygi. W tym czasie warto także zając się sprawami na które na co dzień brakowało nam czasu.

Przede wszystkim można załatwić wiele spraw urzędowych. Cały czas działają elektroniczne skrzynki podawcze przy każdym urzędzie, zaś dysponując podpisem ePuap, możemy zastąpić klasyczne papierowe wnioski – elektronicznymi.

W nowej formule pracuje także wiele firm oferując spotkania on line w miejsce klasycznych spotkań osobistych. Prawdą jest, że w ten sposób nie skorzystamy z usług fryzjera czy kosmetyczki, ale z usług prawników, projektantów,  czy innych doradców – już tak. Korzystając ze zdobyczy współczesnej techniki możemy się widzieć i słyszeć a także przesyłać sobie dokumenty, bez konieczności osobistego kontaktu. Część usług np. serwis rowerów można zamówić z odbiorem i dostawą do domu, podobnie jak zakupy u producentów lub hurtowników świeżych warzyw czy owoców. 

Zapewne wiele spośród dziś wypracowanych kanałów komunikacji i dystrybucji przyjmie się w codziennej praktyce i na stałe zagości u naszych  kontrahentów, ułatwiając życie Klientom także w przyszłości.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ten trudny czas, paradoksalnie, w niektórych dziedzinach może usprawnić i ułatwić nam funkcjonowanie i umożliwi zajęcie się sprawami, na które dotychczas nie mieliśmy czasu.

 

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia
Obniżyć diety nie tak łatwo
Honorowi to są dawcy krwi. Władza zawsze była bez honoru. Pan burmistrz i Pani wiceburmistrz teraz mają pełne ręce roboty z obniżeniem wynagrodzeń swoim pracownikom. Uważam, że jeszcze powinni sobie dodać za dodatkowe obowiązki. Uprawianie polityki jest ciężkie. A radni nie powinni dostać złotówki za ostatnie dwa miesiące. Gminny pakiet pomocowy jest bez wątpienia interesujący. Ta lokalna władza powinna odejść już w zapomnienie, nie szanują ludzi.
Honorowo? Słowo trudne.

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org