REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Usługi w dobie pandemii

Kącik Prasowy

Globalna pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich i z dnia na dzień zamknęła nas w domach na długie tygodnie. Świat zwolnił, wiele obiektów i instytucji nie pracuje, a część pracuje w nowych formułach tj. przy skróconym czasie pracy, rotacyjnie lub z wyłączeniem kontaktów osobistych z klientami czy petentami.

REKLAMA

Nie zapominajmy jednak, że pomimo tego spowolnienia i pozornego letargu, wiele instytucji pracuje i wykonuje na bieżąco swoje zadania. Co więcej, wiele spraw możemy załatwić przez internet, nie tylko dbając o zdrowie swoje i innych, ale także oszczędzając sobie fatygi. W tym czasie warto także zając się sprawami na które na co dzień brakowało nam czasu.

Przede wszystkim można załatwić wiele spraw urzędowych. Cały czas działają elektroniczne skrzynki podawcze przy każdym urzędzie, zaś dysponując podpisem ePuap, możemy zastąpić klasyczne papierowe wnioski – elektronicznymi.

W nowej formule pracuje także wiele firm oferując spotkania on line w miejsce klasycznych spotkań osobistych. Prawdą jest, że w ten sposób nie skorzystamy z usług fryzjera czy kosmetyczki, ale z usług prawników, projektantów,  czy innych doradców – już tak. Korzystając ze zdobyczy współczesnej techniki możemy się widzieć i słyszeć a także przesyłać sobie dokumenty, bez konieczności osobistego kontaktu. Część usług np. serwis rowerów można zamówić z odbiorem i dostawą do domu, podobnie jak zakupy u producentów lub hurtowników świeżych warzyw czy owoców. 

Zapewne wiele spośród dziś wypracowanych kanałów komunikacji i dystrybucji przyjmie się w codziennej praktyce i na stałe zagości u naszych  kontrahentów, ułatwiając życie Klientom także w przyszłości.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ten trudny czas, paradoksalnie, w niektórych dziedzinach może usprawnić i ułatwić nam funkcjonowanie i umożliwi zajęcie się sprawami, na które dotychczas nie mieliśmy czasu.

 

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA