REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Teatr Niezbędny zaprezentuje się na festiwalu

Kultura

Wyszkowski Teatr Niezbędny ze spektaklem "Co się stało z naszą bajką?" został zakwalifikowany do udziału w II Festiwalu Teatrów Amatorskich "Szpulka" w Sokołowie Podlaskim.

REKLAMA

Teatr Niezbędny powstał przy Akademii Umiejętności Pan Hilary z inicjatywy Piotra Adlera. To on dba o dobór repertuaru, obsadę, adaptuje znane dzieła literackie do potrzeb scenicznych i kieruje artystycznym procesem przygotowań spektaklu. Teatr Niezbędny ma za sobą dwie premiery. Po świetnie przyjętym "Smoku" na podstawie sztuki Eugeniusza Szwarca, w luty tego roku aktorzy wystawili sztukę opartą na tekście Hanny Krall "Co się stało z naszą bajką?". 

- „Co się stało z naszą bajką" - to zupełnie inne spojrzenie na bajkowy świat, w którym złe postaci z różnych bajek mają dość bycia złymi i nielubianymi przez dzieci bohaterami. Knują spisek, którego efekty widzimy na scenie. Pojawiają się w nim także postaci dobre, tylko czy źli są złymi a dobrzy dobrymi? - stawia pytania i szuka w spektaklu odpowiedzi jego reżyser. Piotr Adler.

Mamy oto Wilka, który ma dość straszenia i zjadania Czerownych Kapturków, Babć i Koźlątek, Babie Jadze znudziło się tuczenie dzieci, aby je zjeść, a okropne siostry Kopciuszka nie chcą dłużej zabiegać o względy Księcia w nierównej rywalizacji z piękną i szlachetną dziewczyną. Postaci postanawiają wyjść ze swych ról. Przechodzą z baśni do baśni, zamieniają się rolami i nagle okazuje się, że wszystko, nawet dobro, traci swój sens. Bo jak bez zła odróżnić i docenić dobro? W bajkach zwyczajnie nie dzieje się wtedy najlepiej. Gdy brakuje złych postaci, czarnych charakterów - te dobre tracą na znaczeniu i same są zagubione. Sama zaś sztuka traci "pazur", staje się nudną opowiastką bez puenty i morału... 

Wyszkowska publiczność bardzo ciepło przyjęła spektakl. Cieszy zatem wiadomość, że będzie mogła go obejrzeć także szersza widownia - na festiwalu w Sokołowie Podlaskim. 

- Terminu, z wiadomych powodów, nie znamy, ale już jesteśmy podekscytowani, bo znaleźliśmy się w doborowym gronie jedenastu teatrów z całej Polski - cieszy się Piotr Adler.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pokochaj Rybienko Leśne
Od dawna wiadomo ze pani naczelnik ma swoich ulubionych i tych których nie lubi .Nie ma co po niej oczekiwać jakiegoś zaangażowania.
wyszkowianka
Pokochaj Rybienko Leśne
A gdzie była naczelnik wydziału promocji???? Czy too impreza niegodna jej fatygi? Na tenisie w Rybienku bywa to chyba i tu powinna zagościć? A nieee przecież tu za mało wazeliny dla burmistrza, tu społecznicy pokazują jak można organizować niesztampowe imprezy. Nie w łaskach pani naczelnik takie działania i tacy ludzie. Burmistrz się chwali patronatem ale na gminnym facebooku ani słowa o jubileuszu pięknej dzielnicy Wyszkowa. Wstyd! Po co taki wydział promocji?
Maro
Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA