REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wejście do szpitala mocno ograniczone

Powiat

Kolejne środki ostrożności i zabezpieczenia przed wejściem na teren szpitala osoby potencjalnie zarażonej koronawirusem wprowadziła dyrekcja wyszkowskiego SPZZOZ. Większość wejść do szpitala została zamknięta, wchodzącym jest mierzona temperatura, a osoby z podejrzeniem Covid-19 trafiają do specjalnego namiotu obok szpitala.

REKLAMA

Wszystko to po to, aby maksymalnie zabezpieczyć pacjentów i personel medyczny wyszkowskiego szpitala.

- Środki prewencyjne wprowadzone zostały ze względu na bezpieczeństwo personelu i uniknięcie wtargnięcia na teren obiektu szpitalnego osób potencjalnie zarażonych koronawirusem. Pojawienie się pacjenta zarażonego w obiekcie szpitala, bez kontroli jego drogi poruszania się, może spowodować zagrożenie zamknięcia całego szpitala - tłumaczy dyrektor SPZZOZ Tomasz Boroński.

Dlatego też podjął decyzję o zamknięciu wszystkich wejść do placówki od 25 marca do odwołania - z dwoma wyjątkami. Szpital dysponuje dziewięcioma niezależnymi wejściami. Wyjątek stanowią: wejście H do przychodni przyszpitalnej praktycznie czynne przez całą dobę (przychodnia przyszpitalna, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, w tym SOR) oraz wejście A (główne), które jest czynne w godz. 6.30 - 18.30 w dni robocze.

Od 25 marca każdy pacjent/ osoba przybywająca do SPZZOZ w Wyszkowie w celu uzyskania świadczenia medycznego lub z innych powodów, przy wejściu do budynku szpitala - wejście „H” i „A” - ma mierzoną temperaturę ciała i zbierany jest od niej wywiad epidemiologiczny w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 poprzez wypełnienie specjalnej ankiety. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby osoba wypełniająca ankietę posiadała własny długopis.

- Bardzo prosimy o podawanie w ankiecie prawdziwych danych, które umożliwią ochronę nie tylko Państwa, ale również pacjentów aktualnie przebywających w szpitalu oraz personelu pracującego w SPZZOZ w Wyszkowie. My wszyscy musimy być odpowiedzialni, aby personel medyczny mógł być zdrowy i udzielać pomocy tym wszystkich, którzy jej oczekują - apeluje dyrektor szpitala.

Od wczoraj na terenie SPZZOZ (na tyłach wejścia do SOR) stoi specjalny namiot - śluza. Został on zainstalowany na czas zgłaszania się do szpitala pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.

- Procedura kierowania pacjenta do namiotu - śluzy odbywa się po przeprowadzeniu przez lekarza wywiadu z pacjentem za pośrednictwem domofonu. Pacjenta w namiocie - śluzie badać będzie lekarz systemu SOR odpowiednio zabezpieczony w środki ochrony indywidualnej biologicznej - wyjaśnia dyrektor.

- Czy pacjenci z podejrzeniem będą mieli robione w namiocie testy na obecność koronawirusa? - pytamy.

- Testy na badanie koronawirusa COVID-19 przeprowadzane są w trzech laboratoriach na terenie Warszawy - odpowiada Tomasz Boroński.

Dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie dodaje, że wśród personelu nie potwierdzono potencjalnie zarażonych. Są jedynie osoby indywidualnie poddane kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epiedemiologicznej, które miały styczność z osobami z zewnątrz. Jednocześnie dyrekcja jeszcze raz zapewnia, że personel medyczny wyszkowskiego szpitala jest odpowiednio zabezpieczony w środki ochrony osobistej. Dotyczy to także oddziału wewnętrznego, z którego docierają do nas sygnały o braku odpowiednich zabezpieczeń.

- Personel oddziału wewnętrznego dysponuje maseczkami i fartuchami ochronnymi, dodatkowo można korzystać z gogli i są do dyspozycji w magazynie maseczki FFP2. Kombinezony ochronne służą obecnie Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu i Ratownictwu Medycznemu do bezpośredniego kontaktu z pacjentem potencjalnie podejrzanym lub zarażonym koronawirusem. Pacjent potencjalnie zarażony bądź z podejrzeniem zarażenia nie jest na tę chwilę wpuszczany bezpośrednio na teren oddziałów szpitalnych lecz odwożony jest do szpitali zakaźnych - mówi Tomasz Boroński.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


koronawirusWyszkówpowiat wyszkowskizaleceniaSanepidSPZZOZszpital

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org