REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wejście do szpitala mocno ograniczone

Powiat

Kolejne środki ostrożności i zabezpieczenia przed wejściem na teren szpitala osoby potencjalnie zarażonej koronawirusem wprowadziła dyrekcja wyszkowskiego SPZZOZ. Większość wejść do szpitala została zamknięta, wchodzącym jest mierzona temperatura, a osoby z podejrzeniem Covid-19 trafiają do specjalnego namiotu obok szpitala.

REKLAMA

Wszystko to po to, aby maksymalnie zabezpieczyć pacjentów i personel medyczny wyszkowskiego szpitala.

- Środki prewencyjne wprowadzone zostały ze względu na bezpieczeństwo personelu i uniknięcie wtargnięcia na teren obiektu szpitalnego osób potencjalnie zarażonych koronawirusem. Pojawienie się pacjenta zarażonego w obiekcie szpitala, bez kontroli jego drogi poruszania się, może spowodować zagrożenie zamknięcia całego szpitala - tłumaczy dyrektor SPZZOZ Tomasz Boroński.

Dlatego też podjął decyzję o zamknięciu wszystkich wejść do placówki od 25 marca do odwołania - z dwoma wyjątkami. Szpital dysponuje dziewięcioma niezależnymi wejściami. Wyjątek stanowią: wejście H do przychodni przyszpitalnej praktycznie czynne przez całą dobę (przychodnia przyszpitalna, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, w tym SOR) oraz wejście A (główne), które jest czynne w godz. 6.30 - 18.30 w dni robocze.

Od 25 marca każdy pacjent/ osoba przybywająca do SPZZOZ w Wyszkowie w celu uzyskania świadczenia medycznego lub z innych powodów, przy wejściu do budynku szpitala - wejście „H” i „A” - ma mierzoną temperaturę ciała i zbierany jest od niej wywiad epidemiologiczny w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 poprzez wypełnienie specjalnej ankiety. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby osoba wypełniająca ankietę posiadała własny długopis.

- Bardzo prosimy o podawanie w ankiecie prawdziwych danych, które umożliwią ochronę nie tylko Państwa, ale również pacjentów aktualnie przebywających w szpitalu oraz personelu pracującego w SPZZOZ w Wyszkowie. My wszyscy musimy być odpowiedzialni, aby personel medyczny mógł być zdrowy i udzielać pomocy tym wszystkich, którzy jej oczekują - apeluje dyrektor szpitala.

Od wczoraj na terenie SPZZOZ (na tyłach wejścia do SOR) stoi specjalny namiot - śluza. Został on zainstalowany na czas zgłaszania się do szpitala pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.

- Procedura kierowania pacjenta do namiotu - śluzy odbywa się po przeprowadzeniu przez lekarza wywiadu z pacjentem za pośrednictwem domofonu. Pacjenta w namiocie - śluzie badać będzie lekarz systemu SOR odpowiednio zabezpieczony w środki ochrony indywidualnej biologicznej - wyjaśnia dyrektor.

- Czy pacjenci z podejrzeniem będą mieli robione w namiocie testy na obecność koronawirusa? - pytamy.

- Testy na badanie koronawirusa COVID-19 przeprowadzane są w trzech laboratoriach na terenie Warszawy - odpowiada Tomasz Boroński.

Dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie dodaje, że wśród personelu nie potwierdzono potencjalnie zarażonych. Są jedynie osoby indywidualnie poddane kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epiedemiologicznej, które miały styczność z osobami z zewnątrz. Jednocześnie dyrekcja jeszcze raz zapewnia, że personel medyczny wyszkowskiego szpitala jest odpowiednio zabezpieczony w środki ochrony osobistej. Dotyczy to także oddziału wewnętrznego, z którego docierają do nas sygnały o braku odpowiednich zabezpieczeń.

- Personel oddziału wewnętrznego dysponuje maseczkami i fartuchami ochronnymi, dodatkowo można korzystać z gogli i są do dyspozycji w magazynie maseczki FFP2. Kombinezony ochronne służą obecnie Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu i Ratownictwu Medycznemu do bezpośredniego kontaktu z pacjentem potencjalnie podejrzanym lub zarażonym koronawirusem. Pacjent potencjalnie zarażony bądź z podejrzeniem zarażenia nie jest na tę chwilę wpuszczany bezpośrednio na teren oddziałów szpitalnych lecz odwożony jest do szpitali zakaźnych - mówi Tomasz Boroński.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


koronawirusWyszkówpowiat wyszkowskizaleceniaSanepidSPZZOZszpital

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pensje i nagrody prezesów
Szkoda, że pracownicy nie mają się czym chwalić. Podwyżka w PEC była mniejsza niż waloryzacja emerytur.
pracownik
Duża awaria wodociągu
Do pana Tomasza Widzę z okna. Jak by pracowali z planami, to nie było by takich sytuacji ,a to dopiero początek. A jeżeli mają plany to widoczne nie umieją ich czytać .Oby takie sytuacje nie zdarzały Wam się więcej. Pozdrawiam.
Wyszkowianka
SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA