REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ograniczenia w gminnych punktach składowania odpadów

Powiat

Urząd Miejski w Wyszkowie zaleca ograniczenie korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Gmina Zabrodzie zamknęła PSZOK do odwołania. Wszystko ma związek z pandemią koronawirusa.

REKLAMA

Gmina Wyszków

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną Urząd Miejski zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Leśnej w Wyszkowie. 

- W związku z zapisami rozporządzenia Ministra Zdrowia, które wskazuje, że przemieszczanie się osób możliwe jest tylko w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, prosimy o odłożenie wizyt w PSZOK na czas późniejszy. Ograniczając możliwość rozprzestrzeniania się na pracowników odbierających odpady choroby COVID-19 wspólnie zminimalizujemy ryzyko zakłóceń w odbiorze odpadów z miejsc naszego zamieszkania - apeluje magistrat. 

Przypomnia, że odbiór odpadów realizowany jest zgodnie z harmonogramem od godziny 7.00. Sytuacja w jednostkach prowadzących odbiór odpadów zmienia się jednak bardzo dynamicznie, w związku z czym trasy przejazdu i czas odbioru odpadów z poprzednich tygodni nie może być traktowany jako obowiązujący.

- Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju należy liczyć się z możliwością zmian w funkcjonowaniu systemu i harmonogramów odbioru odpadów. Wszystkie istotne informacje będą przekazywane za pośrednictwem strony www.wyszkow.pl, portalu facebook.com/umwyszkow oraz systemu powiadamiania SMS - informuje urząd.

PRZYPOMINAMY:

1. Odbiór odpadów realizowany jest zgodnie z harmonogramem od godziny 700. Wystaw odpady przez 700 lub poprzedniego dnia wieczorem.

2. Zrezygnuj z wizyty w PSZOK, to nie jest czas na prowadzenie remontów czy porządków.

3. Odpady wytwarzane podczas zwykłego bytowania w domu odbierane są sprzed posesji.

4. Odpady zmieszane i bioodpady odbierane są tego samego dnia lecz różnymi pojazdami.

5. Sprawdzaj na stronie www.wyszkow.pl czy nie zostały wprowadzone zmiany w systemie i harmonogramach odbioru odpadów.

6. #ZostanWDomu

Gmina Zabrodzie

W związku z wprowadzeniem przez rząd nowych obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa Urząd Gminy Zabrodzie informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zabrodziu ul. Szkolna 49 zostaje zamknięty do odwołania. Urząd przypomina, że wysegregowane odpady tj. szkło, tworzywa sztuczne i metale, papier oraz odpady biodegradowalne są odbierane sprzed nieruchomości, więc nie trzeba ich transportować do PSZOK tylko wystawić w dniu odbioru przed posesję.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


PSZOKodpadyśmiecigmina Zabrodziegmina Wyszkówkoronawirus

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org