REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sprawa spalarni w prokuraturze

Miasto

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie bada, czy są przesłanki, aby uznać, że budowa zakładu utylizacji odpadów medycznych w Wyszkowie narusza interes społeczny i praworządność. Zwrócili się o to "mieszkańcy Wyszkowa".

REKLAMA

- Prokuratura prowadzi czynności w trybie pozakarnym w oparciu o otrzymaną korespondencję - mówi prokurator rejonowy Krzysztof Jeziorski.

Jak wyjaśnia, chodzi o list, który wpłynął do wyszkowskiej prokuratury. List podpisany "Mieszkańcy Wyszkowa" został nadany przez konkretną osobę. W związku z tym pismem śledczy wystąpili do Urzędu Miejskiego o przedstawienie dokumentacji sprawy. Dalsze decyzje będą zależały od treści tej dokumentacji. Prokuratura musi bowiem ocenić, czy zaszły przesłanki do dalszej ingerencji śledczych w sprawę planowanej budowy spalarni odpadów medycznych w dzielnicy przemysłowej.

- Prokuratura bierze udział w postępowaniu jeśli narusza ono praworządność, prawa obywateli lub interes społeczny. Na tym etapie badamy to - mówi prokurator rejonowy. 

Przypomnijmy, postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę zakładu utylizacji odpadów niebezpiecznych w dzielnicy przemysłowej toczy się w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie od września 2019 r. na wniosek spółki ECO ABC z Bełchatowa. Zgodnie z procedurami burmistrz przed wydaniem decyzji musiał wystąpić o opinię na temat planowanego przedsięwzięcia do szeregu instytucji - negatywne wydał już Urząd Marszałkowski oraz Sanepid w Wyszkowie. W trakcie trwania procedury z dzierżawy działki, na której miała powstać spalarnia, wycofał się jej właściciel, co nie wpłynęło na zmianę stanowiska inwestora z Bełchatowa. Kroki utrudniające mu realizację inwestycji podjęła również Rada Miejska w Wyszkowie, która rozpoczęła procedurę zmiany planu zagospdoarowania dla działki, na której planował spalarnię.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


spalarniazakład utylizacji odpadówWyszkówskargaprokuratura reojnowa w Wyszkowie

Komentarze

Zaciekawiona
a ktoś w ogole wie co sie dzieje w zwiazku ze zmiana planu zagospodarowania czy radni z panem burmistrzem nadal umieja tylko dlubac w nosie i czekac az plan zmieni sie sam ratujac wszystkim tylki?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pensje i nagrody prezesów
Szkoda, że pracownicy nie mają się czym chwalić. Podwyżka w PEC była mniejsza niż waloryzacja emerytur.
pracownik
Duża awaria wodociągu
Do pana Tomasza Widzę z okna. Jak by pracowali z planami, to nie było by takich sytuacji ,a to dopiero początek. A jeżeli mają plany to widoczne nie umieją ich czytać .Oby takie sytuacje nie zdarzały Wam się więcej. Pozdrawiam.
Wyszkowianka
SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA