REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sprawa spalarni w prokuraturze

Miasto

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie bada, czy są przesłanki, aby uznać, że budowa zakładu utylizacji odpadów medycznych w Wyszkowie narusza interes społeczny i praworządność. Zwrócili się o to "mieszkańcy Wyszkowa".

REKLAMA

- Prokuratura prowadzi czynności w trybie pozakarnym w oparciu o otrzymaną korespondencję - mówi prokurator rejonowy Krzysztof Jeziorski.

Jak wyjaśnia, chodzi o list, który wpłynął do wyszkowskiej prokuratury. List podpisany "Mieszkańcy Wyszkowa" został nadany przez konkretną osobę. W związku z tym pismem śledczy wystąpili do Urzędu Miejskiego o przedstawienie dokumentacji sprawy. Dalsze decyzje będą zależały od treści tej dokumentacji. Prokuratura musi bowiem ocenić, czy zaszły przesłanki do dalszej ingerencji śledczych w sprawę planowanej budowy spalarni odpadów medycznych w dzielnicy przemysłowej.

- Prokuratura bierze udział w postępowaniu jeśli narusza ono praworządność, prawa obywateli lub interes społeczny. Na tym etapie badamy to - mówi prokurator rejonowy. 

Przypomnijmy, postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę zakładu utylizacji odpadów niebezpiecznych w dzielnicy przemysłowej toczy się w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie od września 2019 r. na wniosek spółki ECO ABC z Bełchatowa. Zgodnie z procedurami burmistrz przed wydaniem decyzji musiał wystąpić o opinię na temat planowanego przedsięwzięcia do szeregu instytucji - negatywne wydał już Urząd Marszałkowski oraz Sanepid w Wyszkowie. W trakcie trwania procedury z dzierżawy działki, na której miała powstać spalarnia, wycofał się jej właściciel, co nie wpłynęło na zmianę stanowiska inwestora z Bełchatowa. Kroki utrudniające mu realizację inwestycji podjęła również Rada Miejska w Wyszkowie, która rozpoczęła procedurę zmiany planu zagospdoarowania dla działki, na której planował spalarnię.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


spalarniazakład utylizacji odpadówWyszkówskargaprokuratura reojnowa w Wyszkowie

Komentarze

Zaciekawiona
a ktoś w ogole wie co sie dzieje w zwiazku ze zmiana planu zagospodarowania czy radni z panem burmistrzem nadal umieja tylko dlubac w nosie i czekac az plan zmieni sie sam ratujac wszystkim tylki?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org