REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Leasing drogich aut – co warto o nim wiedzieć?

Kącik Prasowy

Aby nabyć auto marki premium, nie trzeba ponosić jednorazowego wydatku rzędu kilkuset tysięcy złotych. Zamiast pozbywać się ogromnej kwoty i nadwyrężać płynność finansową firmy, lepiej zdecydować się na leasing samochodu osobowego. Za użytkowanie pojazdu systematycznie płaci się określoną kwotę, korzystając przy tym z przyjaznych przepisów podatkowych. Co warto wiedzieć o specyfice leasingu drogich aut?

REKLAMA

Istota leasingu

Leasing samochodu osobowego działa tak, że przedsiębiorca wybiera pojazd, którym jest zainteresowany. Dany model (w tym przypadku luksusowe auto) wskazuje się leasingodawcy. Firma leasingowa kupuje pojazd od dostawcy i przekazuje go użytkownikowi. Przez cały czas obowiązywania umowy właścicielem auta pozostaje leasingodawca, a klient – w zamian za regulowanie płatności – może nim swobodnie dysponować.

Po zakończeniu kontraktu leasingobiorca ma prawo do wykupienia luksusowego pojazdu. W ten sposób staje się jego pełnoprawnym właścicielem. Zasady te obowiązują niezależnie od wartości samochodu. Trzeba jednak zaznaczyć, że biorąc w leasing pojazdy marek premium, zazwyczaj trzeba liczyć się z nieco dłuższymi procedurami i większą liczbą formalności.

Leasing samochodów premium – dlaczego warto?

Finansowanie poprzez leasing to nie tylko możliwość nabycia ekskluzywnego auta przy stosunkowo niewielkim zaangażowaniu kapitału. Takie rozwiązanie, z uwagi na przewidywalność kosztów, ułatwia dobre rozplanowanie budżetu inwestycyjnego. Leasing nie wpływa na strukturę finansową firmy i nie obniża zdolności kredytowej. Daje też swobodę we względzie dopasowywania harmonogramów spłaty oraz warunków umowy do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Ponadto leasing w formie operacyjnej pozwala korzystać z tzw. tarczy podatkowej.

W koszty działalności można więc wliczyć ratę leasingową, opłatę początkową i inne płatności związane z finansowaniem, zmniejszając w ten sposób wielkość zobowiązań podatkowych.

Gdzie szukać ofert? Propozycje finansowania, w tym opcje obejmujące leasing samochodów premium, znajdziemy na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/samochody-osobowe.

Leasing drogiego samochodu – ograniczenia w kwestiach podatkowych

Jeszcze do niedawna, bo do początku 2019 roku, biorąc auto w leasing, można było wliczyć w koszty całkowitą wartość rat. Obecnie w tym zakresie obowiązują ograniczenia kwotowe. W największym stopniu dotknęły one nabywców samochodów luksusowych. Jeżeli wartość auta przekracza 150 tysięcy złotych (mowa o kwocie netto powiększonej o VAT niepodlegający odliczeniu), nowe przepisy zakładają, że w przypadku takich pojazdów, do kosztów podatkowych zaliczymy wyłącznie tę część opłaty początkowej i rat, która proporcjonalnie do wartości samochodu nie przekroczy 150 tysięcy złotych.

Ponadto przedsiębiorcy, którzy wykorzystują leasingowany luksusowy samochód zarówno w ramach działalności, jak i na potrzeby prywatne, nie mogą uwzględniać w kosztach uzyskania przychodu pełnej kwoty wydatków eksploatacyjnych. Muszą ograniczyć się do limitu 75%.

Leasing drogich aut w większości kwestii nie różni się od standardowego leasingu samochodu osobowego. Osoby zainteresowane finansowaniem muszą jednak spodziewać się nieco bardziej skomplikowanych formalności. Ponadto przedsiębiorcy rozliczą wydatki leasingowe tylko do progu 150 tysięcy złotych. Jeżeli wartość samochodu przekracza ten limit, nadwyżki nie uda się wliczyć w koszty. Ograniczenia nie powinny jednak przysłonić zalet wynikających z tej formy finansowania, w szczególności faktu nienaruszania w dużym stopniu budżetu firmy.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org