REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Oszuści wykorzystują koronawirusa. Właściciel firmy stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na Sygnale

W obliczu epidemii prawie wszyscy starają się pomagać sobie nawzajem. Niestety, są i tacy, którzy zagrożenie wykorzystują i podstępem wyłudzają pieniądze. Przykładem tego może być transakcja zakupu zboża, podczas której pokrzywdzony mieszkaniec powiatu wyszkowskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

REKLAMA

Ofiarą wyłudzenia stał się mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który zajmuję się handlem zbożem. To miała być szybka i bezpieczna transakcja gotówkowa i kiedy już wszytko zostało telefonicznie ustalone między kupującym i sprzedającym, okazało się, że sprzedający pod pretekstem koronawirusa poprosił jednak o przelew. To uśpiło czujność kupującego, który przelał ustaloną kwotę na wskazany rachunek bankowy i pojechał po odbiór zboża. Pod wskazanym adresem rzeczywiście rolnik sprzedawał zboże z tym, że to nie na jego konto trafiła ustalona kwota. Okazało się również, że to nie strony transakcji korespondowały ze sobą telefonicznie ale oszust, który podszywał się raz pod sprzedającego, a raz pod kupującego. W ten perfidny sposób mieszkaniec powiatu wyszkowskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i proszą o wyjątkową czujność i ostrożność.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dotychczasowe wyniki ujemne. Szpital pobiera kolejne próbki do badania
czy nie za późno zaprzestano przyjmować pacjentów z nagłymi wypadkami? należało odsyłać już 26/27.03.gdy wiadomo było, ze jest uzasadnione podejrzenie zarażenia personelu medycznego. Przecież to grozi odszkodowaniami jesli będą wtórne przypadki. Dlatego uważam, ze zbadanie przebadanie próbek pacjentów przyjętych / przebywających w szpitalu jest koniecznością.
ja
"Lekarka nie miała kontaktu z pacjentami w szpitalu"
Skoro złamała warunki kwarantanny to powinna ponieść konsekwencje.
Niemiła
Zostajemy w domach! Kolejne ograniczenia i zakazy
Slawektvn425, prosimy o kontakt z redakcją, tel. 577-885-677
Redakcja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org