REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Oszuści wykorzystują koronawirusa. Właściciel firmy stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na Sygnale

W obliczu epidemii prawie wszyscy starają się pomagać sobie nawzajem. Niestety, są i tacy, którzy zagrożenie wykorzystują i podstępem wyłudzają pieniądze. Przykładem tego może być transakcja zakupu zboża, podczas której pokrzywdzony mieszkaniec powiatu wyszkowskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

REKLAMA

Ofiarą wyłudzenia stał się mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który zajmuję się handlem zbożem. To miała być szybka i bezpieczna transakcja gotówkowa i kiedy już wszytko zostało telefonicznie ustalone między kupującym i sprzedającym, okazało się, że sprzedający pod pretekstem koronawirusa poprosił jednak o przelew. To uśpiło czujność kupującego, który przelał ustaloną kwotę na wskazany rachunek bankowy i pojechał po odbiór zboża. Pod wskazanym adresem rzeczywiście rolnik sprzedawał zboże z tym, że to nie na jego konto trafiła ustalona kwota. Okazało się również, że to nie strony transakcji korespondowały ze sobą telefonicznie ale oszust, który podszywał się raz pod sprzedającego, a raz pod kupującego. W ten perfidny sposób mieszkaniec powiatu wyszkowskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i proszą o wyjątkową czujność i ostrożność.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA