REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pomoc mlekiem płynąca

Powiat

Do szpitala, domów dziecka, domów pomocy społecznej z powiatu wyszkowskiego trafi niemal 10 ton mleka i jogurtów. To dar od firmy Adam-Pol z Wyszkowa, która na co dzień dostarcza produkty do szkół w ramach rządowego programu. Gdy szkoły nie pracują, cały nabiał zmarnowałby się...

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przed dużym wyzwaniem stanęli przedsiębiorcy, którzy dostarczają produkty w ramach akcji "Program dla Szkół". Unijny program koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakłada, że uczniowie nieodpłatnie otrzymują mleko, jogurty naturalne oraz owoce i warzywa. Dzięki niemu, już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania. W związku z zawieszeniem działalności placówek oświatowych z powodu zagrożenia epidemią wirusa SARS-CoV-2 program został wstrzymany, a dostawców poproszono, aby produkty, które znajdowały się w magazynach a ich termin ważności nie upłynął, nieodpłatnie przekazać szpitalom, ośrodkom pomocy społecznej czy domom dziecka. 

Z problemem związanym z przekazaniem nabiału musiał zmierzyć się również dystrybutor, który dostarczał produkty mleczne do placówek na terenie poiatu wyszkowskiego. Firma Adam-Pol z Wyszkowa postanowiła przekazać artykuły lokalnym placówkom. Pierwsza partia mleka i jogurtów została dostarczona do wyszkowskiego ośrodka MONAR, Domu Dziecka nr 1 i nr 2 w Wyszkowie oraz Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Gaju. Odbiór produktów w obdarowanych jednostkach odbywał się z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

W najbliższych dniach kartoniki z mlekiem trafią także do Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, wyszkowskiego szpitala oraz Domu Emeryta w Brańszczyku prowadzonego przez Braci Orione. W przyszłym tygodniu do obdarowanych jednostek dołączą kolejne. 

Piękny gest, który wykonał właściciel firmy sprawił, że zapobieżono zmarnowaniu się ogromnej ilości żywności. Wolontariusze, którzy rozwozili produkty i pomagali przy rozładunku dziękują firmie Romax Audio z Wyszkowa za nieodpłatne udostępnienie samochodu dostawczego. 

Źródło: Powiat Wyszkowski

Fot. Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pensje i nagrody prezesów
Szkoda, że pracownicy nie mają się czym chwalić. Podwyżka w PEC była mniejsza niż waloryzacja emerytur.
pracownik
Duża awaria wodociągu
Do pana Tomasza Widzę z okna. Jak by pracowali z planami, to nie było by takich sytuacji ,a to dopiero początek. A jeżeli mają plany to widoczne nie umieją ich czytać .Oby takie sytuacje nie zdarzały Wam się więcej. Pozdrawiam.
Wyszkowianka
SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA