REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pomoc mlekiem płynąca

Powiat

Do szpitala, domów dziecka, domów pomocy społecznej z powiatu wyszkowskiego trafi niemal 10 ton mleka i jogurtów. To dar od firmy Adam-Pol z Wyszkowa, która na co dzień dostarcza produkty do szkół w ramach rządowego programu. Gdy szkoły nie pracują, cały nabiał zmarnowałby się...

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przed dużym wyzwaniem stanęli przedsiębiorcy, którzy dostarczają produkty w ramach akcji "Program dla Szkół". Unijny program koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakłada, że uczniowie nieodpłatnie otrzymują mleko, jogurty naturalne oraz owoce i warzywa. Dzięki niemu, już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania. W związku z zawieszeniem działalności placówek oświatowych z powodu zagrożenia epidemią wirusa SARS-CoV-2 program został wstrzymany, a dostawców poproszono, aby produkty, które znajdowały się w magazynach a ich termin ważności nie upłynął, nieodpłatnie przekazać szpitalom, ośrodkom pomocy społecznej czy domom dziecka. 

Z problemem związanym z przekazaniem nabiału musiał zmierzyć się również dystrybutor, który dostarczał produkty mleczne do placówek na terenie poiatu wyszkowskiego. Firma Adam-Pol z Wyszkowa postanowiła przekazać artykuły lokalnym placówkom. Pierwsza partia mleka i jogurtów została dostarczona do wyszkowskiego ośrodka MONAR, Domu Dziecka nr 1 i nr 2 w Wyszkowie oraz Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Gaju. Odbiór produktów w obdarowanych jednostkach odbywał się z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

W najbliższych dniach kartoniki z mlekiem trafią także do Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, wyszkowskiego szpitala oraz Domu Emeryta w Brańszczyku prowadzonego przez Braci Orione. W przyszłym tygodniu do obdarowanych jednostek dołączą kolejne. 

Piękny gest, który wykonał właściciel firmy sprawił, że zapobieżono zmarnowaniu się ogromnej ilości żywności. Wolontariusze, którzy rozwozili produkty i pomagali przy rozładunku dziękują firmie Romax Audio z Wyszkowa za nieodpłatne udostępnienie samochodu dostawczego. 

Źródło: Powiat Wyszkowski

Fot. Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org