REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koniec kwarantanny. Oddział pediatrii bezpieczny

Miasto

Niecałą dobę trwała kwarantanna na oddziale pediatrycznym wyszkowskiego szpitala. Aby pozbyć się wszelkich wątpliwości, od dwóch osób (pacjent i członek rodziny) pobrano próbki do badania pod kątem koronawirusa. Wyniki są negatywne.

REKLAMA

Decyzję o kwarantannie podjęła w piatek 21 marca dyrekcja SPZZOZ po konsultacjach z ordynatorem oddziału pediatrycznego oraz zespołu ds. zakażeń szpitalnych. Na oddział trafiło dziecko z rodziny, powiązanej z osobami, które dwa tygodnie wróciły z zagranicy. Te osoby czują się dobrze i nie wykazują objawów chorobowych. Po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego lekarz zdecydował jednak o pobraniu do badań próbek od dziecka oraz osoby dorosłej, która opiekowała się nim na oddziale. Oddział zaś objęto kwarantanną. Osoby, od których pobrano próbki do badania, zostały odizolowane, cały oddział zdezynfekowano. Wyniki badań przyszły po kilkunastu godzinach i okazały się negatywne, dlatego kwarantanna została zdjęta z oddziału a personel mógł wrócić do domu. 

Jesli chodzi o aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie wyszkowskim (stan na sobotę 21 marca na godzinę 13.00):

- liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 155 (wczoraj 144 , przedwczoraj 137)

- liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 46 (wczoraj 28, przedwczoraj 20)

- liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 4

- Troje to pacjenci, którzy trafili do szpitala zakaźnego w poprzednich dniach, czwarty pacjent to nowy przypadek z ostatniej doby. Nadal oczekujemy na wyniki testów pobranych od wszystkich czworga pacjentów z podejrzeniem koronawirusa - informuje Beata Kiliańczyk-Szawłowska, dyrektor wyszkowskiego Sanepidu. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org