REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

CBA chce wyjaśnień

Miasto

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynął anonimowy donos na działalność burmistrza Wyszkowa. Autor opisuje w nim sprawę przekształcenia działki przy ul. Kołłątaja z terenu pod budownictwo jednorodzinne w teren pod blok. Procedura zmiany planu dla tej nieruchomości właśnie trwa w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

REKLAMA

CBA przesłało donos do Urzędu Miejskiego z prośbą o wyjaśnienie. W związku z tym na poniedziałek 23 marca zwołano posiedzenie komisji skarg i wniosków, złożonej z radnych miejskich. Będą oni rozpatrywać donos w trybie skargi na działalność burmistrza. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, autor pisma wskazuje, że właściciel działki przy ul. Kołłątaja nabył ją wiedząc, że przeznaczona ona jest pod budownictwo jednorodzinne szeregowe, po czym wystąpił do gminy o zmianę planu zagospodarowania a tym samym przeznaczenie działki pod budownictwo wielorodzinne. Jak wskazuje autor donosu, inwestor chce na tym terenie postawić czteropiętowy blok bez naziemnych miejsc parkingowych. Nie bez znaczenia, zdaniem autora anonimu, jest fakt, że właściciel działki to dobry znajomy burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. "Zapewne w najbliższym czasie zmiana planu zostanie uchwalona" - podkreśla autor pisma i dodaje, że podobne sytuacje miały już miejsce w Wyszkowie.

Zmiana planu zagospodarowania dla m.in. tej działki jest właśnie w toku. 19 marca miała się odbyć dyskusja publiczna nad proponowanymi w planie rozwiązaniami, ale z uwagi na epidemię koronawirusa została przełożona na 2 kwietnia. Burmistrz wydłużył także termin wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu. Można się z nim zapoznać w Urzędzie Miejskim do 3 kwietnia. Z kolei do 20 kwietnia można składać uwagi i wnioski do planu.  

Nasz portal szeroko opisywał sprawę TUTAJ

Miejscy urzędnicy są w trakcie przygotowywania materiałów dla radnych na poniedziałkowe posiedzenie komisji. Odpowiedzialna za zagospodarowanie przestrzenne i gospodarkę nieruchomościami naczelnik Iwona Kozon zapewnia, że w tej sprawie nie można niczego zarzucić burmistrzowi.

- Właściciel nie nabył działki od gminy ale na wolnym rynku. Przypomnę, że pierwotnie wystąpił o zmianę przeznaczenia tej działki na usługowe z funkcją mieszkaniową, ale gmina na to się nie zgodziła, dopuszczając zabudowę wielorodzinną z usługami w parterze. Zabudowa wielorodzinna, bo nawiązuje do zabudowy w sąsiedztwie - obok są bloki trzykondygnacyjne (na osiedlu Nadzieja), po drugiej stronie ulicy bloki trzykondygnacyjne (na nowo powstającym osiedlu Zielove) - to naturalne nawiązanie - mówi.

Radni mogą skargę na burmistrza uwzględnić lub odrzucić. Dotychczas nie zdarzyło się, aby uznali którąś za zasadną. Stanowisko komisji skarg i wniosków w tej konkretnej sprawie poznamy już za kilka dni, a całej Rady Miejskiej zapewne najwcześniej w kwietniu, kiedy planowana jest sesja. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


CBAUrząd Miejski w Wyszkowieburmistrz WyszkowaWyszkówskargadonosrada miejska w Wyszkowie

Komentarze

Mieszkanka
Pan Burmistrz to uczciwy i bardzo porządny człowiek o czym świadczy ilość kadencji. Jest zawsze otwarty dla mieszkańca i zawsze wysłucha i pomoże. Dla mnie to człowiek , który bardzo dużo dobrego zrobił dla miasta i takie uwagi nie są na miejscu.
Do mieszkanki
A czy czasem Pani nie pracuje w Gminie i cukruje Pani Panu Burmistrzowi. Taki uczciwy jak Putin w Rosji tylko nie na taką skalę. Poczekamy do końca śledztwa i wtedy wysuniemy wnioski.
rafik
a mogliście w ostatnich wyborach wybrać byłego prezesa Bugu pana A, wtedy by było wszystko uczciwie
Mieszkanka
Zapewniam, że nie pracuję w gminie , ale przez lata przyglądałam się z boku jak miasto się rozwija bardzo dynamicznie, powstają nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, Wyszków stał się bardzo atrakcyjny. To jest zasługa Burmistrza i co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Też Mieszkanka
Może Pani Mieszkanka powie gdzie są w Wyszkowie te nowe miejsca pracy bo bardzo mnie ten temat interesuje?
Do Mieszkanka
A czy Pani Mieszkanka może odnieść się do tego że pół Wyszkowa pracuje na najniższą krajową u spedytorów a Pan Burmistrz umarza im podatki. Za co? Za wyzyskiwanie mieszkańców? Za zbudowanie im parkingów pod firmą? Mam nadzieję, że CBA zakończy te panowanie wielce wszechwiedzącego i kłamliwego Pana. Nigdy nie zapomnę mu tego jak na spotkaniu z mieszkańcami ustalił jedno a przy wykonaniu prac okazało się że robią co innego...……. Bóg wybacza, mieszkańcy nigdy
Do Mieszkanka
Tak, burmistrz bardzo rozwinął miasto, w dyndające z latarni pelargonie, pomniki za gruba kasę, kiczowate serduszka przy stojakach na rowery, plac miejski- jakby nie było pilniejszych wydatków...Wszystko to ,co jest widać, nic co realnie służy mieszkańcom. cały urząd zatrudniony ludźmi bez kompetencji po znajomości, co traktuje klientów UM jak zło ostateczne... Inwestycje kopertę na wywłaszczenia od prywatnych osób za psie pieniądze... dobrze,ze mu ta spalarnia nie pyknie, bo go na taczkach by wywieźli zachwyceni wyszkowianie
Japa
Ale hejt się polał.
to nie kontrola
CBA zgodnie z właściwością przesłało anonimowe pismo do rady miejskiej. I tyle w temacie. dokładnie tak by się stało gdyby anonim trafił do kancelarii prezydenta. Czy wtedy mówilibyśmy, że prezydent kontroluje lub żąda wyjaśnień w sprawie?
Bedą bronić G.Nowosielskiego "jak niepodłegłości"
Od lat Wyszkowem rządzi PO.Wladza w Wyszkowie musi sie zmienić,bo jeśli tak dalej będzie ,to zawsze rzączić tu będą układy i znajomości.Burmistrz dobrze gra z deweloperami i bloki powstają jak grzyby po deszczu.
D.
Serio? Wyszkowem rządzi PO ? Może tym drugim, ale na pewno nie tym w mazowieckiem.... Wyszków PiSem stoi, chociaż nie wiem czemu...
olo
a kto sprowadzil pana baczyka do pec

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org