REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szpital odwołuje operacje i wstrzymuje wizyty u specjalistów

Miasto

Odwołane planowane operacje, wstrzymane wizyty w poradniach specjalistycznych oraz specjalistyczne badania, ograniczenia w punkcie pobrań krwi, obowiązkowa dezynfencja - tak co najmniej do końca marca będzie wyglądała organizacja przyjęć pacjentów w wyszkowskim szpitalu.

REKLAMA

Szpital zaostrza rygory i apeluje o zrozumienie. Chodzi o ochronę nie tylko pacjentów ale także personelu medycznego.

- Osobiste zgłoszenie się pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem spowoduje zamknięcie przychodni dla wszystkich pacjentów. W przypadku potwierdzenia zakażenia u chorego wszyscy pracownicy i pacjenci mający kontakt z zakażonym, zostaną bezwzględnie poddani 14-dniowej kwarantannie - uświadamia dyrekcja SPZZOZ. 

Na to nie możemy sobie pozwolić w sytuacji ciągłego przyrostu liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. Dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższym pismem dyrekcji SPZZOZ w Wyszkowie i bezwzględne stosowanie się do nowych zaleceń.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


koronawirusWyszkówpowiat wyszkowskizaleceniaSanepidSPZZOZ Wyszkówpacjent

Komentarze

Józef
A rehabilitacja w szpitalu pracuje normalnie. Ci pacjenci i pracownicy nie są narażeni na zakażenie?
Pacjentka
A co by było jakby nie daj Boże była wojna???wojsko w schronach i na wolnym??/a gdzie przysięga składana przez lekarzy???Ludzie mają inne poważne schorzenia i zamykać drzwi do lekarza??nie wszystko da się wyleczyć przez tel???A co z kasjerami w sklepach??mają też iść na wolne??a co z tymi co odbierają śmieci???zwałki niech leżą na gromadach ,może też powinni wziąć wolne....Poprostu wstydu nie mają>>>>W przychodniach nie przyjmują w szpitalach też nie chcą ale po zakupy stoją-wstyd.Tu tylko modlitwa pomoże.
A
Łatwo mówić patrząc z boku. Lekarze nie mają zapewnionych podstawowych środków ochrony. Myślę, że dla nich to też nie jest łatwa sprawa, co by nie mówić znacznej części jednak zależy na dobru pacjenta. I finansowo też nie mają łatwo. Jeśli zgłaszasz się do poradni, to z niczym nagłym czy pilnym. Jeśli 20 lat chorujesz na zwyrodnienia, to przesunięcie wizyty o 2 tyg niczego nie zmieni. Pamiętaj, oni też mają swoje rodziny. Mając Bezpośredni kontakt z ludźmi wracają do domu z duszą na ramieniu, bo nie wiedzą czy już zagrażają swojej rodzinie, bo są już zakażenia czy nie. Każdy z nich ma matkę, babcie, dzieci i wykonując czynności, które nie są niezbędne niepotrzebnie ich, siebie i innych pacjentów naraża. Rozumiem, że jeżeli taki lekarz się zakazi, a potem swoją rodzinę będzie mu Pani pomagać? Da mu pieniądze na życie (prawie wszyscy pracują na kontraktach czyli nie pracujesz nie zarabiasz) , będzie wspierać jego i bliskich. No i w razie czego będzie Pani zamiast tego lekarza leczyć tych
A
C. D. Leczyć tych, którzy tego będą naprawdę potrzebowali.-bo on nie będzie mógł, bo będzie walczył o własne życie i zarazal innych. Trzeba po prostu wybrać co jest ważne, a co mniej. Tak samo jak podczas masowych wypadków, oznacza się ludzi komu trzeba pomóc szybko, komu nie. Wszyscy chcą niepracowac i siedziec w domu, ale oczekująbod innych, że oni będą. Po pierwsze- nie szkodzić.
Pacjentka
Dziwi mnie dlaczego chodzą po zakupy skoro tak się boją?Urzędnicy też w korytarzu ławki ,panie po powrocie z urzędu idą na spacer z dziećmi,zachodzą po lizaki do sklepu i już się nie boją...a co ma powiedziec sklepowa???ona nie ma rodziny???a jak zachoruje gdzie kupicie chleb itp???jeszcze doddam Pani dzis byłam w penym urzędzie gminy ,ławki w poprzek na głównym korytarz,urzędnicy w pokojach tylko online a pracownicy porządkowi sprzątają ulice i nikt się o nich nie martwi??też mają rodziny i jeszcze mniejsze pieniądze...Wracając do lekarzy poni pisze choroby przewlekłe mogą poczekać ale nie kazdy ma choroby przewlekłe ,np u mojej znajmej dziecko 2 l dostało ospy,lekarz boi się przyjąć wysyła na zakażny.W szpitalu kartki na drzwiach aby nie wchodzić z podejrzeniem koronawirusa ,więc pytam dlaczego pani pisze że lekarze nie mają podstawowych środków ochrony.Po co im kombinezony jeśli chorych z podejrzeniem to ratownik medyczny karetką ma dowieść do zakażnego.Najtrudniej to mają pielęgnia
Pacjentka
cd....najtrudniej to mają pielęgniarki ,ratownicy medyczni ,panie salowe -oni też mają rodziny.Lekarz siedzi zamknięty w gabinecie ,jedzenie dowiozą bo go na to stać ,a godzinki lecą...Szkoda słów każdy pacjent to widzi ,wyciąga wnioski ,lekarze tylko narzekają że tak mało zarabiają ...ludzie rozpoznają lekarzy w sklepach ,na ulicach i tam oni sie nie boją...Każdy zawód wiąże się z ryzykiem zawodowym ,pomyśli pani gdy tacy ludzie pracowali w zawodach :strażak ,górnik ,elektryk, kierowca zawodowy ,ochroniarz ,sklepowa,aż strach pomyśleć co by było a nie daj Panie Boże w wojsku bo kraj byłby bez obrony .Brak słów na temat lekarzy i urzędników.
A
W żaden sposób nie umniejszam roli zawodów, które dalej pracują, ale zarówno elektryk jak i smieciarz nie muszą mieć BEZPOŚREDNIEGO kontaktu z drugim człowiekiem. Tak Panią boli, że do sklepów chodzą? A co mają jeść. I nie każdy dostaje pensje za godzinę, a np. % od czynności. Panie sklepowe maja teraz faktycznie ciężko nie dyskutuje z tym. Ja sama pracuję z ludźmi i nie odwiedzam rodziny, bo się o nią martwię. Ale na zakupy chodzę, bo jeść muszę . PS. Ospa to choroba zakaźna. A ja nie widziałam w ŻADNEJ przychodni fartucha ani reszty odzieży ochronnej, za szybką lekarz też się nie schowa, bo musi dotknąć, zbadać. Kiedy ci lekarze z pierwszej linii frontu zachoruje, przyjdą ci, którzy teraz nie pracują. Nie rozumie Pani chyba o co w tej całej izolacji chodzi...
A
Nie rozumiem o co Pani chodzi. Ma Pani pretensje, że jedni pracują drudzy nie. Czego Pani oczekuje? Mają pracować wszyscy czy nikt? Mają zachorować wszyscy naraz czy może wszyscy mają siedzieć w domach tonac w smieciach bez wody, prądu i jedzenia? Bardzo Panią proszę, niech Pani poczyta na czym polega to tymczasowe zawieszenie pracy i cała ta sytuacja z zamykaniem szkół itd., cała akcja #zostanwdomu, bo widzę że w ogóle nie rozumie Pani obecnej sytuacji i jej powagi.
Pacjentka
Doskonale rozumiem o co w tej izolacji chodzi ,mam wykształcenie medyczne ,rozumiem strach ale większość lekarzy nie mówię że wszyscy ale większość przesadza.Szkoda słów na tą dyskusję pani nie przekonam ani pani mnie ,ludzie sami oceniają to co widzą.....

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org