REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zagrożenie koronawirusem a wydarzenia sportowe

Sport

Odwołane mecze, przełożne kolejki czy spotkania bez udziału publiczności. Z tym muszą zmagać się sportowcy w obliczu zagrożeniem koronawirusem. Dotyczy to również lokalnych rozgrywek.

REKLAMA

W obliczu walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawiursa SARS-CoV-2 związki sportowe podjęły decyzję o czasowym wstrzymaniu rozgrywek. W Wyszkowie w najbliższych dwóch tygodniach nieczynne będą hala sportowa oraz basen WOSIR. U drużyn sportowych z naszego powiatu sytuacja również nie wygląda najlepiej. Na pewno na boiska nie wybiegną piłkarze biorący udział w rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Piłkarze Bugu Wyszków nie rozegrają pierwszego meczu rundy wiosennej z Mazurem Radzymin. Na boiska nie wybiegną także zawodnicy WKS-u Rząśnik, Wymakracza Długosiodło a także inne drużyny z naszego regionu.

- Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do dnia 30 marca 2020 roku. Zalecamy również odwołanie wszelkich meczów sparingowych i turniejów. Mazowiecki ZPN w ww. terminie nie będzie wyznaczał sędziów - czytamy w komunikacie MZPN. 

Wszysktie grupy młodzieżowe Bugu, WKS-u i Wymakracza także czasowo zawieszają swoje treningi.  

Siatkarze Campera Wyszków według informacji wydanej przez Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej mają przerwę w rozgrywkach od dziś do odwołania. W przypadku gdy nie uda się wznowić rozgrywek będzie obowiązywała kolejność po 17 rozegranych meczach. Do tej pory Camper znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Dodatkowo odwołane zostały także zajęcia Akademii Piłki Siatkowej Campera Wyszków. Przełożone na późniejszy termin zostały dwie kolejki Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej

- Nic w ostatnim czasie nie sprawiało nam większej radości niż mecze naszej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Było tam wszystko co najpiękniejsze w sporcie: rywalizacja zgodna z duchem fair play, walka, poświęcenie, nieostający doping wiernych kibiców. Biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenia dla ludzi wynikające z koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowaliśmy się przełożyć dwie najbliższe kolejki ligowe (4 i 5), które miały zostać rozegrane pierwotnie 15 i 22 marca, na bardziej sprzyjające czasy. Nasza liga to zawodnicy, ale także i kibice, którzy przybywali ostatnio masowo by dopingować swoje rodziny, przyjaciół, koleżanki i kolegów. Dodawali bezsprzecznie ogromnego kolorytu naszej lidze. Nie chcąc narażać mieszkańców naszego powiatu, z wielkim bólem serca, ale jednocześnie z pełnym przekonaniem, że to jedyna słuszna na ten moment decyzja, rozstajemy się z ligą do 5 kwietnia - piszą organizatorzy.

Powiat wyszkowski odwołał dziś następujące wydarzenia:

???? 4 oraz 5 kolejka Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej (planowana na 15 oraz 22 marca),
???? Zawody sportowe organizowane w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych (planowane na 14 marca oraz 28 marca),
???? Zawody sportowe organizowane w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Średnich (planowane na dzień 12 marca),
???? VI Amatorski Turniej w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością (planowany na 2 kwietnia).

Nowe terminy wydarzeń zostaną ustalone w późniejszym okresie.

REKLAMA

Marcin Pieniążek

Udostępnij:


Wyszkówsportkoronawirusrozgrywki sportowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dotychczasowe wyniki ujemne. Szpital pobiera kolejne próbki do badania
czy nie za późno zaprzestano przyjmować pacjentów z nagłymi wypadkami? należało odsyłać już 26/27.03.gdy wiadomo było, ze jest uzasadnione podejrzenie zarażenia personelu medycznego. Przecież to grozi odszkodowaniami jesli będą wtórne przypadki. Dlatego uważam, ze zbadanie przebadanie próbek pacjentów przyjętych / przebywających w szpitalu jest koniecznością.
ja
"Lekarka nie miała kontaktu z pacjentami w szpitalu"
Skoro złamała warunki kwarantanny to powinna ponieść konsekwencje.
Niemiła
Zostajemy w domach! Kolejne ograniczenia i zakazy
Slawektvn425, prosimy o kontakt z redakcją, tel. 577-885-677
Redakcja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org