REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jesteście różami tego ogrodu...

Rozrywka

6 marca w WOK "Hutnik" w Wyszkowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Dom Dziennego Pobytu "Senior" przy współpracy gminy Wyszków. Była to okazja do podziękowania i złożenia życzeń wszystkim wyszkowiankom.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncerty z okazji Dnia Kobiet mają już w Wyszkowie kilkuletnią tradycję. Tegoroczny otworzył i poprowadził  Edward Piasecki z Domu Dziennego Pobytu "Senior".

- Drogie panie, patrząc dzisiaj na was, trudno jest się oprzeć wrażeniu, że znajdujemy się w rajskim ogrodzie, a wy jesteście różami tego ogrodu. Róże piękne i pachnące nad podziw. Kochające tajemnice, magię i słońca zachody. Tak myślę, że na szczytach chmur wszechmocny Bóg takim jak wy da tysiąc łask. Bo on to wie, on dobrze wie, że każda z was jest tego warta - mówił.

- Cały czas mówią, że kobieta, mężczyzna są równi, że ten Dzień Kobiet powinien być zniesiony, a ja uważam, że my same się nie prosimy o ten Dzień Kobiet. Tak naprawdę to mężczyźni dbają o to, żebyśmy czuły się wspaniale i dziękuję za ten dzień dzisiaj, tak wspaniały. Kobieta kobiecie też może składać życzenia więc i ja skadam paniom dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu, żebyście były tymi różami, które panowie śpiewają, bo w każdej piosence pojawia się róża, żeby każda z pań była tą różą wspaniałą. Jak patrzę dziś na was, panie, to jesteście jak te czerwone róże i życzę, żebyście odnalazły swoją wyspę, żebyście mogły na tej wyspie odnaleźć siebie, bo każda z pań ma swoją wspaniałą historię, którą może przekazać najbliższym, młodszym pokoleniom. To jest cudowne i wspaniałe, że tu jesteście, że macie siłę i radość na to, żeby tutaj być i żeby się dzielić tym wszystkim z nami - zwróciła się do seniorek Katarzyna Kacpura z OPS.

Wspaniałym występem grupy wokalnej z Serocka pn. "Babie lato", działającej w ramach Serockiej Akademii Seniora, rozpoczął się koncert. Zespół zaprezentował utwory biesiadne m.in. "Czerwona jarzębna", "O nasi jadą", "Żurawie lecą przecudnie". Talenty aktorskie zaprezentowała także grupa teatralna "Połamani Słowem", którą tworzą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Soteria" w Wyszkowie, która wystawiła spektakl pt. "Lustra", opowiadający o samotności wśród ludzi, o poszukiwaniu własnej drogi w życiu i odwadze spełniania marzeń. Opiekunem grupy oraz reżyserem jest Urszula Roguska – terapeuta z ŚDS “Soteria”. Swoje umiejętności zaprezentował również stworzony na tę okazję chór męski z senioralnych grup m.in. Dom Dziennego Pobytu "Senior", Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" oraz Zespół "Wyszkowiacy". Przy akompaniamencie Marka Chojnackiego, chór wykonał utwory m.in. "Polskie dziewczyny", "7 czerwonych róż", "Dwie piękne róże", "Czerwone róże". Roman Szymanik wyrecytował wiersz Adama Asnyka pt. "Róże", a wiersz "Zwiędły listek" zaprezentował Jan Hryniewicz. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami na stojąco, nie obyło się także bez bisów. Dla każdej z pań przygotowany był słodki upominek.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówseniorzyDzień Kobietkoncert na Dzień kobietDDPS w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

pl.jooble.org