REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jesteście różami tego ogrodu...

Rozrywka

6 marca w WOK "Hutnik" w Wyszkowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Dom Dziennego Pobytu "Senior" przy współpracy gminy Wyszków. Była to okazja do podziękowania i złożenia życzeń wszystkim wyszkowiankom.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncerty z okazji Dnia Kobiet mają już w Wyszkowie kilkuletnią tradycję. Tegoroczny otworzył i poprowadził  Edward Piasecki z Domu Dziennego Pobytu "Senior".

- Drogie panie, patrząc dzisiaj na was, trudno jest się oprzeć wrażeniu, że znajdujemy się w rajskim ogrodzie, a wy jesteście różami tego ogrodu. Róże piękne i pachnące nad podziw. Kochające tajemnice, magię i słońca zachody. Tak myślę, że na szczytach chmur wszechmocny Bóg takim jak wy da tysiąc łask. Bo on to wie, on dobrze wie, że każda z was jest tego warta - mówił.

- Cały czas mówią, że kobieta, mężczyzna są równi, że ten Dzień Kobiet powinien być zniesiony, a ja uważam, że my same się nie prosimy o ten Dzień Kobiet. Tak naprawdę to mężczyźni dbają o to, żebyśmy czuły się wspaniale i dziękuję za ten dzień dzisiaj, tak wspaniały. Kobieta kobiecie też może składać życzenia więc i ja skadam paniom dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu, żebyście były tymi różami, które panowie śpiewają, bo w każdej piosence pojawia się róża, żeby każda z pań była tą różą wspaniałą. Jak patrzę dziś na was, panie, to jesteście jak te czerwone róże i życzę, żebyście odnalazły swoją wyspę, żebyście mogły na tej wyspie odnaleźć siebie, bo każda z pań ma swoją wspaniałą historię, którą może przekazać najbliższym, młodszym pokoleniom. To jest cudowne i wspaniałe, że tu jesteście, że macie siłę i radość na to, żeby tutaj być i żeby się dzielić tym wszystkim z nami - zwróciła się do seniorek Katarzyna Kacpura z OPS.

Wspaniałym występem grupy wokalnej z Serocka pn. "Babie lato", działającej w ramach Serockiej Akademii Seniora, rozpoczął się koncert. Zespół zaprezentował utwory biesiadne m.in. "Czerwona jarzębna", "O nasi jadą", "Żurawie lecą przecudnie". Talenty aktorskie zaprezentowała także grupa teatralna "Połamani Słowem", którą tworzą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Soteria" w Wyszkowie, która wystawiła spektakl pt. "Lustra", opowiadający o samotności wśród ludzi, o poszukiwaniu własnej drogi w życiu i odwadze spełniania marzeń. Opiekunem grupy oraz reżyserem jest Urszula Roguska – terapeuta z ŚDS “Soteria”. Swoje umiejętności zaprezentował również stworzony na tę okazję chór męski z senioralnych grup m.in. Dom Dziennego Pobytu "Senior", Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" oraz Zespół "Wyszkowiacy". Przy akompaniamencie Marka Chojnackiego, chór wykonał utwory m.in. "Polskie dziewczyny", "7 czerwonych róż", "Dwie piękne róże", "Czerwone róże". Roman Szymanik wyrecytował wiersz Adama Asnyka pt. "Róże", a wiersz "Zwiędły listek" zaprezentował Jan Hryniewicz. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami na stojąco, nie obyło się także bez bisów. Dla każdej z pań przygotowany był słodki upominek.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówseniorzyDzień Kobietkoncert na Dzień kobietDDPS w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pokochaj Rybienko Leśne
Od dawna wiadomo ze pani naczelnik ma swoich ulubionych i tych których nie lubi .Nie ma co po niej oczekiwać jakiegoś zaangażowania.
wyszkowianka
Pokochaj Rybienko Leśne
A gdzie była naczelnik wydziału promocji???? Czy too impreza niegodna jej fatygi? Na tenisie w Rybienku bywa to chyba i tu powinna zagościć? A nieee przecież tu za mało wazeliny dla burmistrza, tu społecznicy pokazują jak można organizować niesztampowe imprezy. Nie w łaskach pani naczelnik takie działania i tacy ludzie. Burmistrz się chwali patronatem ale na gminnym facebooku ani słowa o jubileuszu pięknej dzielnicy Wyszkowa. Wstyd! Po co taki wydział promocji?
Maro
Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA