REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Plastyczne talenty "Tomitofy"

Kultura

Prace o różnorodnej technice i tematyce zaprezentowano podczas Wernisażu Wystawy Sztuki Dziecięcej. Po raz trzeci zorganizowała ją Autorska Szkoła Artystycza"Tomitofa"Magdaleny Kamińskiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na wystawie można podziwiać prace kilkudziesięciu młodych artystów: Zuzi Kowalczyk, Hani Wielgolewskiej, Blanki Urbaniak, Michaliny Wójcik, Jadzi Rytelewskiej, Mai Niemiry, Bartka Kałka, Leny Szymańskiej, Zosi Matwiejczyk, Moniki Zając, Amelii Damme, Alicji Abramczyk, Kasi Wiaterskiej, Dominiki Potęgi, Natalii Majewskiej, Amelii Kamińskiej. Prace powstały pod kierunkiem Klaudiusza Maselewskiego - artysty plastyka, grafika, rzeźbiarza, ceramika, fotografika, auta niezliczonej liczby wystaw, pedagoga z ponad 20-letnim stażem. Artysta autentycznie zauroczony jest pracami swoich młodych podopiecznych.

- Te prace są niezwykłe. Sam jestem bardzo zaskoczony tymi pracami, bo na zajęciach zwraca się bardziej uwagę na sam proces, a efekt widać dopiero po jakimś czasie. To są bardzo młode dzieci. Zawsze mam taki dylemat, czy się skupiać na technice i wprowadzać ten rygor, który blokuje dzieciom wyobraźnię... Ja jednak wolę, jak dzieci nie są za bardzo ograniczone, a techika przyjdzie i tak, i tak, pod warunkiem, że dzieci rysują dużo. A wiem, że rysują i są tego efekty - mówił Klaudiusz Maselewski. 

- To jest wielka ich praca - chwaliła uczniów Magdalena Kamińska z ASA Tomitofa. - Tych prac było tak strasznie dużo, że wybór tych, które mają się znaleźć na wystawie był bardzo trudny. 

Artystom podczas wernisażu, który odbył się 3 marca w gościnnej galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik", towarzyszyli dumni rodzice, dziadkowie, przyjaciele. 

Wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich talentów zapraszamy na zajęcia ASA Tomitofa, które odbywają się w Bibliotece Miejskiej (grafik TUTAJ)

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


TomitofaAutorska Szkoła Artystyczna TomitofaWOK Hutnik WyszkówWyszkówIX Prezentacje Artystyczne ASA Tomitofa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powietrze fatalne. Zostań w domu
i kto bardziej truje samochody w centrum i przemysł czy domki jednorodzinne z "czystym " powietrzem. I co powiedzą teraz panowie Głowaccy i inni narodowcy
ktoś
Czyje to świnie?
A to ślimaki
Udrzyn
Komendant naczelnikiem
No kto by się spodziewał? Cóż za zaskoczenie.
WWY
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA