AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tomitofa - eksplozja artystycznych talentów

Kultura

Co pół roku wyszkowska artystyczna scena dziecięca i młodzieżowa ma swoje święto. Prezentacje Artystyczne Autorskiej Szkoły "Tomitofa" to piękne i wzruszające widowisko kipiące talentami, energią, radością młodych tancerzy, wokalistów i aktorów. IX Prezentacje Arystyczne odbyły się 1 marca a już dziś możemy zaprosić na kolejne - w czerwcu. ASA Tomitofa z pewnością znów nas zaskoczy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Są to już IX Prezentacje Autorskiej Szkoły Artystycznej „Tomitofa”. Witam Państwa bardzo serdecznie, wszystkich wspaniałych gości zgromadzonych na widowni oraz naszych cudownych artystów, których możecie Państwo dziś podziwiać. Nagradzajcie ich gromkimi brawami, dajcie im odczuć, że się podoba. Nic tak nie dodaje artyście siły, jak reakcja ze strony publiczności. Pokażcie im, że są naprawdę najwspanialsi - powitała zgromadzonych prowadząca Magdalena Kamińska.

IX Prezentacje Artystyczne podzielono na dwie częśći. Pierwszą rozpoczął występ grupy Broadway Dance 1 w układzie tanecznym do piosenki „Hey Pachuco”. Jako kolejna zaprezentowała się wokalistka Zuzia Glinko w piosence „Jeśli nie miałabym Ciebie”. Drugą wokalistką niedzielnego popołudnia, debiutującą na tak dużej scenie, była Blanka Bloch, która zaśpiewała „Chodź, pomaluj mój świat”. Zuzi Prus podczas utworu „Spacer po linie” oraz Indze Prażuch w utworze „Takiego chłopaka” towarzyszyła taneczna Mini Formacja. Najmłodszymi tancerzami, którzy pokazali się na scenie, byli członkowie Małego Broadwayu 2. Na scenie zaprezentowały się także wokalistki - najmłodsza - Lena Godlewska w utworze „Ramię w ramię” oraz bardziej doświadczona scenicznie Gabrysia Gołębiewska - „Anyone I Wont To Be”. Widzowie mogli także ponownie zobaczyć grupę Broadway Dance 1 w układzie do muzyki „Trampoline”. Część wokalno-taneczną spotkania zamknęła utworem „I dreamed a dream” z musicalu „Nędznicy” niezwykle utalentowana i wrażliwa Zuzia Ginko.

- Korzystając z okazji chciałabym podziękować dyrektorowi WOK „Hutnik” Mariuszowi Kowalskiemu, że możemy po raz kolejny tu być, że nasze dzieci mogą tu prezentować swoje nieprzeciętne umiejętności - dodała prowadząca. - Jeżeli tak zaczynają, to aż trudno pomysleć, co będzie za kilka lat - podsumowała z dumą występy.

Jako ostani na scenie zaprezentował się Teatr 2D w składzie: Olek Deluga, Weronika Buźniak, Marta Kus, Marysia Budziłek, Natasza Dobosz i Magda Łubińska w spektaklu „Pan Lampa”.

W drugiej części publiczność także miała okazję wysłuchać wspaniałych występów wokalnych, podziwiać tancerzy oraz wzruszać się razem z młodymi aktorami. Koncert otworzyły najmłodsze adeptki baletu, które tańczyły w zespole i solo pod kierunkiem baletmistrza Bartłomieja Marszałka. Publiczność swoim charyzmatycznym występem rozruszała Liliana Maciejewska, która zaśpiewała "Konika na biegunach". W melancholijny nastrój wprowadziła z kolei Julia Rogulska wykonaniem piosenki "Nie przeszkadzać". Prawdziwym objawieniem wokalnym była Ola Korczakowska, która - mimo niespełna 10 lat - bardzo dojrzale wykonała utwór Patrycji Markowskiej "Świat się pomylił". Tradycyjnie na wysokimpoziomie stał występ solisty Kajetana Karłowicza. Widzowie drugiego koncertu wysłuchali także "Kocham cię, życie" w wykonaniu grupy wokalnej, a także podziwiali występy tancerzy ASA Tomitofa. Na zakończenie wzruszeń dostarczył grupa teatralna 1M, która zaprezentowała poruszający spektakl "Trzy siostrzyczki". Zuzanna Deluga, Małgorzata Jakacka, Hanna Górska, Amelia Kamińska i Kajetan Karłowicz - wspaniale i dojrzale zagrali rodzinę, której szczęście, spokój oraz codzienną rutynę burzy choroba nowotworowa średniej z sióstr, Alicji. Ogromne brawa dla młodych aktorów i ich opiekuna, Piotra Kamińskiego, za podjęcie tak trudnego tematu i wspaniałe oddanie emocji jego bohaterów. Publicznośc na stojąca oklaskiwała młodych artystów. 

- Bardzo serdecznie dziękuję naszym wspaniałym wykonawcom. Oni są po prostu najlepsi i udowadniają to co pół roku na naszych Prezentacjach - zakończyła Magdalena Kamińska.

Młodych artystów przygotowali Aleksandra Bryl (Mały Broadway), Piotr Kamiński (teatr, taniec i śpiew), Bartłomiej Marszałek (balet), Magdalena Kamińska. Dla wszystkich występujący oraz z dzieci z publiczności przygotowano słodkie upominki.

Natomiast 3 marca wspaniali plastycy ASA Tomitofa zaprezentują swoje prace podczas wernisażu III Wystawy Sztuki Dziecięcej. Zapraszamy do galerii WOK Hutnik o godz. 18.00.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


TomitofaAutorska Szkoła Artystyczna TomitofaWOK Hutnik WyszkówWyszkówIX Prezentacje Artystyczne ASA Tomitofa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA