REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Są chlubą i dumą szkoły...". Najlepsi z najlepszych w SP nr 2 w Wyszkowie

Nauka

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie są uroczystości podsumowujące dokonania uczniów po każdym semestrze. Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 podsumowano 27 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Wyróżnionych zostało 121 uczniów klas IV - VIII.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość otworzył dyrektor SP nr 2 Wiesław Pasek.

- Głównymi bohaterami dzisiejszej uroczystości są uczniowie klas IV - VIII, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej oraz conajmniej bardzo dobrą ocenę zachowania. Serdecznie dziękuję nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za dotychczasową i sumienną pracę. Młodzieży życzę samych ocen celujących i najwyższych ocen zachowania na zakończenie roku szkolnego. Wszystkim rodzicom dziękuję za współpracę i okazaną pomoc w pokonywaniu trudności codziennego szkolnego życia. Szczególne podziękowania za wsparcie w działania na rzecz szkoły składam Radzie Rodziców. Jestem dumny z mojej rady pedagogicznej, uczniów, rodziców, wszystkich pracowników szkoły i cieszę się, że mogę kierować tak wspaniałą placówką - powiedział.

Dyrektor podsumował pracę szkoły w pierwszym semestrze.

- 31 stycznia zakończyliśmy pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020. W szkole zajęcia odbywały się w 29 oddziałach, w tym 9 klas I - III, 20 klas IV - VIII, w szkole uczy się 578 uczniów - 182 uczniów w klasach I - III, 396 w klasach IV - VIII. W szkole pracuje 62 nauczycieli. Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym do nauczanych przedmiotów. Wyniki klasyfikacji śródrocznej klas I - VIII przedstawiają się następująco - uczniów klasyfikowanych jest 578. Szkoła to nie tylko dydaktyka, to także uczenie szacunku do człowieka, tolerancji, odpowiedzialności za siebie i innych, dbania o poczucie bezpieczeństwa, wyposażeniu absolwentów w wiedzę i umiejętności umożliwiające im dalsze kształcenie i prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Dlatego aktywnie uczestniczymy w różnego rodzaju projektach, akcjach i programach, konkursach i zawodach sportowych. Chciałbym zaprezentować formy działań w sferze społecznego rozwoju ucznia prowadzone w naszej szkole są to m.in. rozwijanie samorządności uczniów - nauka zasad demokracji, organizacja spotkań ze znaczącymi ludźmi i autorytetami, spotkania z policjantami, zajęcia warsztatowe uczniów z pedagogiem szkolnym i pedagogiem z Poradni Psychologicznej oraz psychologiem - rozwijanie empatii, realizacja zajęć w klasach VII i VIII w ramach zajęć wychowawczych i lekcji biologii, organizacja wycieczek szkolnych oraz imprez integrujących uczniów, podejmowanie działań na rzecz innych osób, organizacji oraz podejmowanie działań w ramach wolontariatu, organizacja w ramach zespołów klasowych i poza klasowych pomocy koleżeńskiej uczniom mającym problemy w nauce, prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla uczniów z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu, praca uczniów w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, udział uczniów w zajęciach Fundacji "Idzik", współpraca z Uniwersytetem Dziecięcym w Wyszkowie, program WiP - uczniowie klas VII i VIII z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach gminnego programu Wychowanie i Profilaktyka. W ramach innowacji pedagogicznych prowadzone są dwie innowacje: "Matematyka z klasą" w klasie VII c oraz "OKzeszyt jest ok" w klasie III c. W pierwszym półroczu uczniowie klas I - III wzięli udział w piętnastu konkursach w tym trzynastu szkolnych i dwóch gminnych. Nasi uczniowie zdobyli 22 puchary, czyli 22 razy stawali na podium w sportowych zawodach gminnych, powiatowych i międzypowiatowych. Wasze osiągnięcia, drodzy uczniowie, to też sukces uczących nauczycieli i za ten trud gorąco dziękuję wszystkim nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 - mówił.

121 prymusów zostało wyróżnionych, wręczono im dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny, którzy zaprezentowali uczniowie klas V d, V e, V c i VI b pod kierunkiem Jolanty Królikowskiej i Edyty Brejnak. Uczniowie zaprezentowali scenki kabaretowe "Z życia szkoły". Uczennica klasy VIII a Weronika Kołaczek wraz z absolwentkami szkoły zaprezentowały w wersji instrumentalnej utwór pt. "Dni, których nie znamy". Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VIII - Mikołaj Agaciński i Kinga Zbrzeźniak.

Klasy z najwyższą średnią ocen:

Klasa IV b średnia ocen 4,4

Klasa V e średnia ocen 4,9

Klasa VI e średnia ocen 4,7

Klasa VII c średnia ocen 4,1

Klasa VIII b średnia ocen 4,1

Średnia szkoły wynosi 4,2

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z najwyższą średnią ocen:

Klasy IV

Lena Deluga

Amelia Dziadak,

Dawid Piotrak,

Barbara Siporska,

Mateusz Pękul.

Nikola Falba,

Wiktoria Pawlak,

Wiktoria Włodarczyk

Klasy V

Sandra Gajc,

Julia Dzięgielewska,

Magdalena Dorant,

Amelia Grzywacz,

Julia Hanusiak,

Maja Bednarska,

Ewa Stokarska,

Mikołaj Godleś,

Rafał Makrzanowski,

Mikołaj Suchta,

Jakub Małecki, '

Klaudia Żuchowska,

Bartosz Frąckiewicz,

Wiktor Toczko,

Wiktoria Kordowska,

Jakub Dawidzki,

Paweł Bzura,

Michalina Zawadzka,

Karolina Garbarczyk,

Szymon Łapiński,

Jakub Chełmicki,

Oskar Szczerba,

Dominika Bloch,

Zuzanna Zyśk,

Marta Kaczyńska,

Dagmara Depta,

Dominika Nizińska,

Piotr Lisek,

Jakub Prus,

Michalina Salwin,

Diana Sakowicz,

Klaudia Skoczylas,

Oskar Stachacz,

Nataniel Markowski,

Jakub Kuczyński,

Jakub Sosnowski,

Franciszek Świderek,

Mateusz Kwiatkowski,

Maksymilian Gos

Klasy VI

Nikola Andrzejewska,

Mateusz Bigos,

Hubert Depta,

Tomasz Dybowski,

Dawid Gromek,

Zuzanna Groszkowska,

Patrycja Mościcka,

Zofia Salwin,

Nadia Wąsiewicz,

Zofia Wołyniec,

Wiktor Zalewski,

Bartłomiej Grabowski,

Krzysztof Kazimierczyk,

Weronika Kołodziejczyk

Piotr Zając

Weronika Stokarska,

Kinga Jagielska,

Maja Morgaś,

Oliwier Tauter,

Julia Grzywacz,

Alicja Deluga,

Natalia Wężyk,

Oliwia Zęgota,

Gabriel Grzywacz,

Oliwier Tybura,

Zuzanna Wasilewska,

Piotr Gajewski,

Alicja Agacińska,

Mateusz Garbarczyk,

Maurycy Gudanis,

Marta Postek,

Zofia Gołębiewska,

Karol Ciunajko,

Dominika Pietrzak,

Nina Turek,

Kamil Kowalczyk,

Sebastian Elak,

Karina Pietrus,

Amelia Sztorc,

Milena Pietrus,

Nikola Prus,

Gabriela Najmoła,

Weronika Bielawska

Klasy VII

Amelia Ponichtera,

Bartosz Stworzyjanek,

Hubert Stworzyjanek,

Joanna Brzozowska,

Kinga Skoczylas,

Salem Zgarni.

Marta Bryk,

Klaudia Piotrak,

Julia Kwiatkowska,

Maciej Szkopek,

Piotr Wielgolewski,

Michał Pękul,

Maja Iwańska,

Wiktoria Królikowska,

Olga Zdrojewska,

Nikola Baranowska,

Kinga Janus

Klasy VIII

Agata Sieńkowska,

Mikołaj Agaciński,

Dawid Jóźwiak,

Sandra Powierza,

Łukasz Ryszawy,

Paweł Stępień,

Julia Nowak,

Kinga Zbrzeźniak,

Piotr Rzemek,

Bartosz Śniadała,

Klaudia Roman,

Aleksandra Wasilewska,

Kamil Składanek,

Julia Gajc.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 2 w Wyszkowiepodsumowanie półroczasemestr 2019/2020prymusi

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org