AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

O sztuce blefowania, miłosnych podbojach i życiowych szansach – co grają w Teatrze Kamienica?

Kultura

Dobrej rozrywki nigdy za wiele – zwłaszcza gdy pogoda kaprysi i nie rozpieszcza. Sprawdź, na co w najbliższym czasie wybrać się do warszawskiego Teatru Kamienica. Oto propozycje trzech znakomitych spektakli.

REKLAMA

Gdy zapada ciemność, zaczyna się „Czarna komedia”

Peter Shaffer był utalentowanym dramatopisarzem i scenarzystą, z Oscarem na koncie za scenariusz do filmu „Amadeusz”. „Czarna komedia” to jedna z napisanych przez niego sztuk teatralnych – aktualnie można ją oglądać w Teatrze Kamienica. Zbiegi okoliczności bywają niekiedy wyjątkowo złośliwe. Młody i nieźle rokujący rzeźbiarz staje przed wielką szansą. Tego samego dnia w jego mieszkaniu mają się pojawić przyszły zięć oraz bardzo zamożny koneser sztuki zainteresowany dziełami artysty. Niespodziewana awaria prądu komplikuje sprawy i jest początkiem wielu zwariowanych zdarzeń. W obsadzie m.in. Marta Wierzbicka, Mateusz Damięcki i Jan Wieczorkowski.

„Blef” – czyli jak zrobić karierę w korpo?

Korporacyjne życie to nie tylko perfekcyjnie dopasowane garsonki i skrojone na miarę garnitury. To również żądza władzy, dążenie do sukcesu w myśl zasady „po trupach do celu” i wzajemne animozje. Sztuka „Blef” autorstwa Andrew Payne’a opowiada właśnie o tym świecie, ukazując w gorzki i humorystyczny sposób kulisy korporacyjnego piekiełka. Czy Stanisławowi i Krzysztofowi uda się zawrzeć umowę mającą strategiczne znaczenie dla firmy? Z czym przyjdzie im się zmierzyć? W rolach głównych m.in. Ilona Wrońska, Katarzyna Ankudowicz i Jan Wieczorkowski.

Życie u boku młodszego partnera – „Lekko nie będzie”!

Różnica wieku w związkach to temat wzbudzający mnóstwo emocji i kontrowersji. Łatwo powiedzieć: „mnie coś takiego nigdy nie spotka”. Życie bywa jednak przewrotne i lubi zaskakiwać, o czym przekonują się bohaterowie sztuki „Lekko nie będzie” napisanej przez Jean-Claude Islert’a. Stateczny wykładowca zakochuje się w swojej studentce, jego była żona ma młodszego partnera, a ich córka romansuje z nieco starszym od siebie mężczyzną. W przedstawieniu występują m.in. Lucyna Malec, Kacper Kuszewski i Jan Jankowski.

Pełny repertuar Teatru Kamienica znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-kamienica

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA