REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

O sztuce blefowania, miłosnych podbojach i życiowych szansach – co grają w Teatrze Kamienica?

Kultura

Dobrej rozrywki nigdy za wiele – zwłaszcza gdy pogoda kaprysi i nie rozpieszcza. Sprawdź, na co w najbliższym czasie wybrać się do warszawskiego Teatru Kamienica. Oto propozycje trzech znakomitych spektakli.

REKLAMA

Gdy zapada ciemność, zaczyna się „Czarna komedia”

Peter Shaffer był utalentowanym dramatopisarzem i scenarzystą, z Oscarem na koncie za scenariusz do filmu „Amadeusz”. „Czarna komedia” to jedna z napisanych przez niego sztuk teatralnych – aktualnie można ją oglądać w Teatrze Kamienica. Zbiegi okoliczności bywają niekiedy wyjątkowo złośliwe. Młody i nieźle rokujący rzeźbiarz staje przed wielką szansą. Tego samego dnia w jego mieszkaniu mają się pojawić przyszły zięć oraz bardzo zamożny koneser sztuki zainteresowany dziełami artysty. Niespodziewana awaria prądu komplikuje sprawy i jest początkiem wielu zwariowanych zdarzeń. W obsadzie m.in. Marta Wierzbicka, Mateusz Damięcki i Jan Wieczorkowski.

„Blef” – czyli jak zrobić karierę w korpo?

Korporacyjne życie to nie tylko perfekcyjnie dopasowane garsonki i skrojone na miarę garnitury. To również żądza władzy, dążenie do sukcesu w myśl zasady „po trupach do celu” i wzajemne animozje. Sztuka „Blef” autorstwa Andrew Payne’a opowiada właśnie o tym świecie, ukazując w gorzki i humorystyczny sposób kulisy korporacyjnego piekiełka. Czy Stanisławowi i Krzysztofowi uda się zawrzeć umowę mającą strategiczne znaczenie dla firmy? Z czym przyjdzie im się zmierzyć? W rolach głównych m.in. Ilona Wrońska, Katarzyna Ankudowicz i Jan Wieczorkowski.

Życie u boku młodszego partnera – „Lekko nie będzie”!

Różnica wieku w związkach to temat wzbudzający mnóstwo emocji i kontrowersji. Łatwo powiedzieć: „mnie coś takiego nigdy nie spotka”. Życie bywa jednak przewrotne i lubi zaskakiwać, o czym przekonują się bohaterowie sztuki „Lekko nie będzie” napisanej przez Jean-Claude Islert’a. Stateczny wykładowca zakochuje się w swojej studentce, jego była żona ma młodszego partnera, a ich córka romansuje z nieco starszym od siebie mężczyzną. W przedstawieniu występują m.in. Lucyna Malec, Kacper Kuszewski i Jan Jankowski.

Pełny repertuar Teatru Kamienica znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-kamienica

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Każdy przypadek będzie analizowany indywidualnie
Burmistrz corocznie zwiększa sprzedaż nieruchomości za gube miliony,więc w kasie gminy jest sporo pieniędzy,a nie ma za co pomóc przedsiębiorcom? Wiadomo kto dostanie pomoc od gminy-największe znajome firmy burmistrza,którym to umarzał i umarza podatki,bo rzekomo nie maja z czego ich płacić,a zwykły Kowalski płacze i płacić musi. Pracownicy z gminnych jednostek prawdopodobnie też będą zwalniani. Burmistrz oczekuje na pomoc od rządu i jednocześnie ją odrzuca, gdyż dyrektorzy gminnych jednostek jemu podwładni jak np.WOSIR każą swoim pracownikom brać zwolnienia lekarskie na czas zamknięcia obiektu,(a przecież nie wiadomo na jak długo) gdyż nie będzie żadnej pomocy dla nich i w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.Stawia ich w sytuacji bez wyjścia.Dyrektora WOSIR nic nie obchodzą pracownicy.To jest sprawa dla prokuratora. Rząd daje realną pomoc dla pracowników,aby ich nie zwalniać,jednak burmistrz nie chce pomóc własnym pracownikom a co mówić dopiero innym przedsiębiorcom.
BĘDĄ ZWOLNIENIA W GMINIE
Do lasu też nie wolno...
zauwazcie tylko ze ta wasza warszafka to wiesniaki z waszej wsi co wrocili do siebie :)
tim
Do lasu też nie wolno...
Tak tak...to jest racja... wszędzie pełno tego warszawskiego g....wziąć się za nich...niech wracają tam skąd przyjechali... przynajmniej u nas będzie spokój i cisza a nie sobie legalnie grillują w stadach...grze jest wtedy Policja straż i całą reszta służb porządkowych
Wal

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Niedziela
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org