REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak chór parafialny Św. Wojciecha w Muszynie wypoczywał

Turystyka

W tym roku chór parafialny Św. Wojciecha wypoczywał w Beskidzie Sądeckim. To tu w przepięknie położonej Muszynie nabierał sił do dalszej pracy. Kilkudziesięcioosobowa grupa chórzystów, ich rodzin i sympatyków pod opieką inicjatora wyjazdu, dyrygenta chóru Krzysztofa Zacharskiego znalazła dobre warunki do wypoczynku. To był taki wyjazd międzypokoleniowy. Wyjeżdżają całe rodziny. I starsi i młodsi nie nudzą się i każdy coś znajdzie dla siebie. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu jest organista Krzysztof Zacharski. P. Krzysztof doskonale rozumie, że nie tylko próbami i występami członkowie chóru żyją, ale też muszą nabrać sił, wypocząć, spędzić miło czas.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Głównym celem wyjazdu jest szusowanie na nartach po okolicznych stokach. I to właśnie tej pasji oddaje się większa część grupy. Pod kierunkiem entuzjasty narciarstwa p. Krzysztofa szlifuje swoją formę. W tym roku zabrał grupę na stoki do Tylicza i Słotwin koło Krynicy- Zdroju. A warunki były tam doskonałe. Okoliczne stoki pełne śniegu zachęcały do zjazdowych szaleństw. Słońca i humoru nie zabrakło. Nic tylko zjeżdżać. A w przerwach między zjazdami  nawet można było się opalać.

Gdy jedni zjeżdżali, inni napawali się pięknem beskidzkiego krajobrazu i zwiedzali okolicę. Najpierw były spacery po Muszynie i degustacja wody mineralnej w pijalni wód. Potem były wypady do Krynicy - Zdroju. Tam chętni wjechali kolejką na Górę Parkową, zwiedzili Muzeum Nikifora i miejsca związane z Janem Kiepurą. Odwiedzili Stary i Nowy Dom Zdrojowy i wzmocnili swój głos zdrowotnymi  wodami mineralnymi. Była tez okazja spróbować łemkowskich przysmaków np. kaszanki z ziemniakami czy wątróbki z wiśniami. W Nowym Sączu szczególne wrażenie wywarła wizyta w miasteczku galicyjskim, gdzie czas się zatrzymał i przeniósł wszystkich na początek XIX wieku do Galicji. W niewielkim Tyliczu wyszkowscy turyści odwiedzili Muzeum Dziejów Tylicza – niesamowita skarbnica wiedzy o życiu Łemków i kościół z 1612 roku. Była też okazja z okazji Walentynek wysłuchać na żywo w kawiarni „Dwór Starostów” w Muszynie koncertu wokalnego. A wieczorami integracyjne spotkania przy muzyce na żywo, z akordeonem kierownika chóru w roli głównej. Tradycją wyjazdów stały się wieczory artystyczne, na które swój program przygotowują  uczestnicy spotkania. Powstają nowe piosenki, ciekawe  monologi i krótkie formy teatralne. Ujawniają się nowe talenty wokalne, które może wkrótce zasilą parafialny chór. Nowi członkowie chóru są mile widziani. Tak w drodze powrotnej podsumowała ten wyjazd jedna z chórzystek –„ przyznacie państwo było wspaniale i wszyscy czuliśmy się doskonale”.  A piernikowe serce powędrowało  do organizatora tego kolejnego wspaniałego wyjazdu czyli kierownika chóru Krzysztofa Zacharskiego.  To były piękne dni, naprawdę piękne dni. Szkoda, że następny taki wyjazd dopiero za rok.

T. Przygoda

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówparafia św. Wojciecha

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dotychczasowe wyniki ujemne. Szpital pobiera kolejne próbki do badania
czy nie za późno zaprzestano przyjmować pacjentów z nagłymi wypadkami? należało odsyłać już 26/27.03.gdy wiadomo było, ze jest uzasadnione podejrzenie zarażenia personelu medycznego. Przecież to grozi odszkodowaniami jesli będą wtórne przypadki. Dlatego uważam, ze zbadanie przebadanie próbek pacjentów przyjętych / przebywających w szpitalu jest koniecznością.
ja
"Lekarka nie miała kontaktu z pacjentami w szpitalu"
Skoro złamała warunki kwarantanny to powinna ponieść konsekwencje.
Niemiła
Zostajemy w domach! Kolejne ograniczenia i zakazy
Slawektvn425, prosimy o kontakt z redakcją, tel. 577-885-677
Redakcja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org