REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak chór parafialny Św. Wojciecha w Muszynie wypoczywał

Turystyka

W tym roku chór parafialny Św. Wojciecha wypoczywał w Beskidzie Sądeckim. To tu w przepięknie położonej Muszynie nabierał sił do dalszej pracy. Kilkudziesięcioosobowa grupa chórzystów, ich rodzin i sympatyków pod opieką inicjatora wyjazdu, dyrygenta chóru Krzysztofa Zacharskiego znalazła dobre warunki do wypoczynku. To był taki wyjazd międzypokoleniowy. Wyjeżdżają całe rodziny. I starsi i młodsi nie nudzą się i każdy coś znajdzie dla siebie. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu jest organista Krzysztof Zacharski. P. Krzysztof doskonale rozumie, że nie tylko próbami i występami członkowie chóru żyją, ale też muszą nabrać sił, wypocząć, spędzić miło czas.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Głównym celem wyjazdu jest szusowanie na nartach po okolicznych stokach. I to właśnie tej pasji oddaje się większa część grupy. Pod kierunkiem entuzjasty narciarstwa p. Krzysztofa szlifuje swoją formę. W tym roku zabrał grupę na stoki do Tylicza i Słotwin koło Krynicy- Zdroju. A warunki były tam doskonałe. Okoliczne stoki pełne śniegu zachęcały do zjazdowych szaleństw. Słońca i humoru nie zabrakło. Nic tylko zjeżdżać. A w przerwach między zjazdami  nawet można było się opalać.

Gdy jedni zjeżdżali, inni napawali się pięknem beskidzkiego krajobrazu i zwiedzali okolicę. Najpierw były spacery po Muszynie i degustacja wody mineralnej w pijalni wód. Potem były wypady do Krynicy - Zdroju. Tam chętni wjechali kolejką na Górę Parkową, zwiedzili Muzeum Nikifora i miejsca związane z Janem Kiepurą. Odwiedzili Stary i Nowy Dom Zdrojowy i wzmocnili swój głos zdrowotnymi  wodami mineralnymi. Była tez okazja spróbować łemkowskich przysmaków np. kaszanki z ziemniakami czy wątróbki z wiśniami. W Nowym Sączu szczególne wrażenie wywarła wizyta w miasteczku galicyjskim, gdzie czas się zatrzymał i przeniósł wszystkich na początek XIX wieku do Galicji. W niewielkim Tyliczu wyszkowscy turyści odwiedzili Muzeum Dziejów Tylicza – niesamowita skarbnica wiedzy o życiu Łemków i kościół z 1612 roku. Była też okazja z okazji Walentynek wysłuchać na żywo w kawiarni „Dwór Starostów” w Muszynie koncertu wokalnego. A wieczorami integracyjne spotkania przy muzyce na żywo, z akordeonem kierownika chóru w roli głównej. Tradycją wyjazdów stały się wieczory artystyczne, na które swój program przygotowują  uczestnicy spotkania. Powstają nowe piosenki, ciekawe  monologi i krótkie formy teatralne. Ujawniają się nowe talenty wokalne, które może wkrótce zasilą parafialny chór. Nowi członkowie chóru są mile widziani. Tak w drodze powrotnej podsumowała ten wyjazd jedna z chórzystek –„ przyznacie państwo było wspaniale i wszyscy czuliśmy się doskonale”.  A piernikowe serce powędrowało  do organizatora tego kolejnego wspaniałego wyjazdu czyli kierownika chóru Krzysztofa Zacharskiego.  To były piękne dni, naprawdę piękne dni. Szkoda, że następny taki wyjazd dopiero za rok.

T. Przygoda

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówparafia św. Wojciecha

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pijany kierowca spowodował kolizję
Denaturat jest mocny.
Stary dynksiarz
Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira

REKLAMA

pl.jooble.org