REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak chór parafialny Św. Wojciecha w Muszynie wypoczywał

Turystyka

W tym roku chór parafialny Św. Wojciecha wypoczywał w Beskidzie Sądeckim. To tu w przepięknie położonej Muszynie nabierał sił do dalszej pracy. Kilkudziesięcioosobowa grupa chórzystów, ich rodzin i sympatyków pod opieką inicjatora wyjazdu, dyrygenta chóru Krzysztofa Zacharskiego znalazła dobre warunki do wypoczynku. To był taki wyjazd międzypokoleniowy. Wyjeżdżają całe rodziny. I starsi i młodsi nie nudzą się i każdy coś znajdzie dla siebie. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu jest organista Krzysztof Zacharski. P. Krzysztof doskonale rozumie, że nie tylko próbami i występami członkowie chóru żyją, ale też muszą nabrać sił, wypocząć, spędzić miło czas.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Głównym celem wyjazdu jest szusowanie na nartach po okolicznych stokach. I to właśnie tej pasji oddaje się większa część grupy. Pod kierunkiem entuzjasty narciarstwa p. Krzysztofa szlifuje swoją formę. W tym roku zabrał grupę na stoki do Tylicza i Słotwin koło Krynicy- Zdroju. A warunki były tam doskonałe. Okoliczne stoki pełne śniegu zachęcały do zjazdowych szaleństw. Słońca i humoru nie zabrakło. Nic tylko zjeżdżać. A w przerwach między zjazdami  nawet można było się opalać.

Gdy jedni zjeżdżali, inni napawali się pięknem beskidzkiego krajobrazu i zwiedzali okolicę. Najpierw były spacery po Muszynie i degustacja wody mineralnej w pijalni wód. Potem były wypady do Krynicy - Zdroju. Tam chętni wjechali kolejką na Górę Parkową, zwiedzili Muzeum Nikifora i miejsca związane z Janem Kiepurą. Odwiedzili Stary i Nowy Dom Zdrojowy i wzmocnili swój głos zdrowotnymi  wodami mineralnymi. Była tez okazja spróbować łemkowskich przysmaków np. kaszanki z ziemniakami czy wątróbki z wiśniami. W Nowym Sączu szczególne wrażenie wywarła wizyta w miasteczku galicyjskim, gdzie czas się zatrzymał i przeniósł wszystkich na początek XIX wieku do Galicji. W niewielkim Tyliczu wyszkowscy turyści odwiedzili Muzeum Dziejów Tylicza – niesamowita skarbnica wiedzy o życiu Łemków i kościół z 1612 roku. Była też okazja z okazji Walentynek wysłuchać na żywo w kawiarni „Dwór Starostów” w Muszynie koncertu wokalnego. A wieczorami integracyjne spotkania przy muzyce na żywo, z akordeonem kierownika chóru w roli głównej. Tradycją wyjazdów stały się wieczory artystyczne, na które swój program przygotowują  uczestnicy spotkania. Powstają nowe piosenki, ciekawe  monologi i krótkie formy teatralne. Ujawniają się nowe talenty wokalne, które może wkrótce zasilą parafialny chór. Nowi członkowie chóru są mile widziani. Tak w drodze powrotnej podsumowała ten wyjazd jedna z chórzystek –„ przyznacie państwo było wspaniale i wszyscy czuliśmy się doskonale”.  A piernikowe serce powędrowało  do organizatora tego kolejnego wspaniałego wyjazdu czyli kierownika chóru Krzysztofa Zacharskiego.  To były piękne dni, naprawdę piękne dni. Szkoda, że następny taki wyjazd dopiero za rok.

T. Przygoda

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówparafia św. Wojciecha

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA