REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jaki proszek do prania wybrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz?

Kącik Prasowy

Reakcje alergiczne na roztocza kurzu domowego są bardzo uciążliwe. Z ich powodu cierpią nie tylko dorośli, ale i dzieci, u których są one znacznie bardziej niebezpieczne. Jednym z podstawowych sposobów na to, by uniknąć pojawienia się objawów alergii na kurz, jest regularne i częste pranie pościeli oraz innych produktów tekstylnych. Nie jest jednak bez różnicy, jakiego proszku do prania użyjemy. Zatem jaki proszek do prania wygrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz?

REKLAMA

Uczulenie na kurz - gdzie gromadzą się roztocza

Roztocza kurzu domowego to maleńkie pajęczaki, które odżywiają się złuszczonym ludzkim naskórkiem. Znajdziemy je zatem tam, gdzie zostawiamy go najwięcej:

  • w łóżku, pościeli, na poduszkach;
  • na dywanie;
  • na ręcznikach;
  • na tapicerowanych meblach;
  • na dywanie;
  • na pluszowych zabawkach.

Reakcje alergiczne na kurz najczęściej pojawiają się zatem w kontakcie z tymi miejscami. Objawy występują na przykład rano, gdy się przebudzamy - to wpływ roztoczy zgromadzonych w łóżku i w pościeli, a także podczas sprzątania. Dzieci zwykle mają więcej kontaktu z przedmiotami, na których znajduje się dużo roztoczy. Zabawa na dywanie, częste drzemki, bitwa na poduszki czy nawet przytulanie się do swoich ulubionych zabawek - wszystko to może powodować reakcje alergiczne.

Sposób na pozbycie się roztoczy kurzu domowego

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się kurzu domowego z przedmiotów tekstylnych (pościeli, ręczników, zasłon…) jest wypranie ich. Wysokie temperatury zabijają roztocza, a zawarte w detergentach składniki dezynfekujące pozwalają na ich skuteczne usunięcie z tkanin. W łatwy sposób pozbędziemy się brudu i drobnoustrojów, które powodują reakcje alergiczne. Warto jednak sięgnąć po odpowiedni środek do prania, którego działanie będzie bezpieczne dla uczulonego na kurz dziecka.

Hipoalergiczny proszek do prania

Najważniejszą cechą produktów przeznaczonych dla alergików jest hipoalergiczność. Środki, które uzyskały certyfikat poświadczający takie właściwości, są bezpieczne dla wrażliwej skóry alergika. Nie posiadają w swoim składzie groźnych substancji o intensywnym działaniu oraz są pozbawione silnych składników zapachowych. Dzięki temu wyprane tkaniny, nawet jeśli proszek niedokładnie zostanie z nich wypłukany, nie będą wywoływać reakcji alergicznych. 

Aby potwierdzić hipoalergiczność produktu, poddaje się go rygorystycznym testom laboratoryjnym. Dzięki takim dokładnym badaniom jesteśmy w stanie sprawdzić, czy proszek do prania jest bezpieczny dla alergików.

Dezynfekujący proszek do prania

Środki do dezynfekcji często mają dość inwazyjne działanie. Choć skutecznie usuwają z tkanin brud, bakterie, grzyby oraz roztocza kurzu domowego, wymagają bardzo wysokiej temperatury wody, nawet 60 stopni Celsjusza. Może to mieć negatywny skutek na strukturę włókien materiałów. Częste pranie w takich warunkach szkodzi tkaninom i przyspiesza proces ich niszczenia. Jeśli zależy nam na jakości ręczników czy pościeli, powinniśmy wybrać taki proszek do prania, którego właściwości dezynfekujące aktywują się w niższych temperaturach. Wyparzanie tkanin nie będzie już konieczne, a delikatne materiały jeszcze dłużej pozostaną w dobrym stanie. 

Wydajny i ekonomiczny proszek do prania

Częste wykonywanie prania może dość mocno wpłynąć na grubość naszego portfela. Jeśli przestrzegamy zasad i pierzemy pościel oraz ręczniki co 7-10 dni, potrzebujemy naprawdę wydajnego i ekonomicznego środka piorącego. Najlepiej sprawdzą się te o silnej, skoncentrowanej formule. Dzięki temu potrzebujemy znacznie mniejszej ilości produktu, by wykonać standardowe pranie. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, a także rzadsze uzupełnianie zapasów proszku do prania. 

Ekologiczny proszek do prania

Przy regularnym praniu warto zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo delikatnej skóry alergika, ale i na bezpieczeństwo naszej planety. Częste wykonywanie prania może mieć negatywny skutek na stan środowiska naturalnego. Nie możemy jednak z niego zrezygnować. Dlatego warto sięgać po takie detergenty, których wpływ na ekosystem jest jak najmniejszy. Kluczowy jest tutaj skład produktu, najlepiej bez zeolitów i fosforanów, które nie rozpuszczają się w wodzie i skutkują powstawaniem osadów na dnach rzek i jezior. Istotny jest też proces produkcyjny - im mniej energii elektrycznej zużywa się podczas niego, tym lepiej. Wybierajmy produkty w biodegradowalnych opakowaniach - dzięki temu mimo zwiększonego zapotrzebowania na środki chemiczne nie będziemy produkować większej ilości odpadów.

Jaki proszek do prania wybrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz - podsumowanie

Najważniejszymi cechami odpowiedniego dla małego alergika proszku do prania są: bezpieczny skład i hipoalergiczność; właściwości dezynfekujące, które aktywują się w niższych temperaturach; wydajność i ekonomiczność produktu; pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki wybraniu odpowiedniego produktu możemy być pewni, że nieprzyjemne objawy alergii na roztocza kurzu domowego przestaną dokuczać. 

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org