REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jaki proszek do prania wybrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz?

Kącik Prasowy

Reakcje alergiczne na roztocza kurzu domowego są bardzo uciążliwe. Z ich powodu cierpią nie tylko dorośli, ale i dzieci, u których są one znacznie bardziej niebezpieczne. Jednym z podstawowych sposobów na to, by uniknąć pojawienia się objawów alergii na kurz, jest regularne i częste pranie pościeli oraz innych produktów tekstylnych. Nie jest jednak bez różnicy, jakiego proszku do prania użyjemy. Zatem jaki proszek do prania wygrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz?

REKLAMA

Uczulenie na kurz - gdzie gromadzą się roztocza

Roztocza kurzu domowego to maleńkie pajęczaki, które odżywiają się złuszczonym ludzkim naskórkiem. Znajdziemy je zatem tam, gdzie zostawiamy go najwięcej:

  • w łóżku, pościeli, na poduszkach;
  • na dywanie;
  • na ręcznikach;
  • na tapicerowanych meblach;
  • na dywanie;
  • na pluszowych zabawkach.

Reakcje alergiczne na kurz najczęściej pojawiają się zatem w kontakcie z tymi miejscami. Objawy występują na przykład rano, gdy się przebudzamy - to wpływ roztoczy zgromadzonych w łóżku i w pościeli, a także podczas sprzątania. Dzieci zwykle mają więcej kontaktu z przedmiotami, na których znajduje się dużo roztoczy. Zabawa na dywanie, częste drzemki, bitwa na poduszki czy nawet przytulanie się do swoich ulubionych zabawek - wszystko to może powodować reakcje alergiczne.

Sposób na pozbycie się roztoczy kurzu domowego

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się kurzu domowego z przedmiotów tekstylnych (pościeli, ręczników, zasłon…) jest wypranie ich. Wysokie temperatury zabijają roztocza, a zawarte w detergentach składniki dezynfekujące pozwalają na ich skuteczne usunięcie z tkanin. W łatwy sposób pozbędziemy się brudu i drobnoustrojów, które powodują reakcje alergiczne. Warto jednak sięgnąć po odpowiedni środek do prania, którego działanie będzie bezpieczne dla uczulonego na kurz dziecka.

Hipoalergiczny proszek do prania

Najważniejszą cechą produktów przeznaczonych dla alergików jest hipoalergiczność. Środki, które uzyskały certyfikat poświadczający takie właściwości, są bezpieczne dla wrażliwej skóry alergika. Nie posiadają w swoim składzie groźnych substancji o intensywnym działaniu oraz są pozbawione silnych składników zapachowych. Dzięki temu wyprane tkaniny, nawet jeśli proszek niedokładnie zostanie z nich wypłukany, nie będą wywoływać reakcji alergicznych. 

Aby potwierdzić hipoalergiczność produktu, poddaje się go rygorystycznym testom laboratoryjnym. Dzięki takim dokładnym badaniom jesteśmy w stanie sprawdzić, czy proszek do prania jest bezpieczny dla alergików.

Dezynfekujący proszek do prania

Środki do dezynfekcji często mają dość inwazyjne działanie. Choć skutecznie usuwają z tkanin brud, bakterie, grzyby oraz roztocza kurzu domowego, wymagają bardzo wysokiej temperatury wody, nawet 60 stopni Celsjusza. Może to mieć negatywny skutek na strukturę włókien materiałów. Częste pranie w takich warunkach szkodzi tkaninom i przyspiesza proces ich niszczenia. Jeśli zależy nam na jakości ręczników czy pościeli, powinniśmy wybrać taki proszek do prania, którego właściwości dezynfekujące aktywują się w niższych temperaturach. Wyparzanie tkanin nie będzie już konieczne, a delikatne materiały jeszcze dłużej pozostaną w dobrym stanie. 

Wydajny i ekonomiczny proszek do prania

Częste wykonywanie prania może dość mocno wpłynąć na grubość naszego portfela. Jeśli przestrzegamy zasad i pierzemy pościel oraz ręczniki co 7-10 dni, potrzebujemy naprawdę wydajnego i ekonomicznego środka piorącego. Najlepiej sprawdzą się te o silnej, skoncentrowanej formule. Dzięki temu potrzebujemy znacznie mniejszej ilości produktu, by wykonać standardowe pranie. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, a także rzadsze uzupełnianie zapasów proszku do prania. 

Ekologiczny proszek do prania

Przy regularnym praniu warto zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo delikatnej skóry alergika, ale i na bezpieczeństwo naszej planety. Częste wykonywanie prania może mieć negatywny skutek na stan środowiska naturalnego. Nie możemy jednak z niego zrezygnować. Dlatego warto sięgać po takie detergenty, których wpływ na ekosystem jest jak najmniejszy. Kluczowy jest tutaj skład produktu, najlepiej bez zeolitów i fosforanów, które nie rozpuszczają się w wodzie i skutkują powstawaniem osadów na dnach rzek i jezior. Istotny jest też proces produkcyjny - im mniej energii elektrycznej zużywa się podczas niego, tym lepiej. Wybierajmy produkty w biodegradowalnych opakowaniach - dzięki temu mimo zwiększonego zapotrzebowania na środki chemiczne nie będziemy produkować większej ilości odpadów.

Jaki proszek do prania wybrać, gdy dziecko ma uczulenie na kurz - podsumowanie

Najważniejszymi cechami odpowiedniego dla małego alergika proszku do prania są: bezpieczny skład i hipoalergiczność; właściwości dezynfekujące, które aktywują się w niższych temperaturach; wydajność i ekonomiczność produktu; pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki wybraniu odpowiedniego produktu możemy być pewni, że nieprzyjemne objawy alergii na roztocza kurzu domowego przestaną dokuczać. 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA