REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie ma nagrody ani pieniędzy

Na Sygnale

Oszuści używają przeróżnych sposobów, aby ściągnąć przyszłe ofiary na fałszywe strony. Użytkownicy mogą być do nich kierowani poprzez linki, które dostają w SMS-ach, lub e-mailach czy komunikatorach internetowych lub poprzez fałszywe sklepy internetowe. W taki sposób dała sie ostatnio oszukać mieszkanka powiatu wyszkowskiego.

REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zauważyli w ostatnim czasie wzrost aktywności oszustów, którzy podszywają się pod różne instytucje i żądają wpłaty określonej kwoty pieniędzy w wyniku niedopłaty za wykonaną wcześniej usługę. Przestępcy proponują też udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami, które można wygrać pod warunkim, że wcześniej przelejemy odpowiednią kwotę potrzebną na pokrycie kosztów przesyłki. Przestępcy często podszywają się pod banki, firmy kurierskie, sklepy prowadzące sprzedaż internetową czy też inne instytucje.

Kilka dni temu właśnie w taki sposób została oszukana mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która wzięła udział w konkursie na fanpagu pod nazwą Media Expert Warszawa. Udział w konkursie miał zagwarantować jej wygraną w postaci słuchawek, a warunkiem otrzymania nagrody było dokonanie opłaty za przesyłkę w kwocie 13,35 zł. Pokrzywdzona za pośrednictwem karty kredytowej z rachunku bankowego zapłaciła wskazaną kwotę. Niedługo po tym okazało się, że stan jej konta pomniejszył się o dużo więcej niż tylko 13,35 zł.

- Uważajmy na wszystkie wiadomości o konieczności zapłaty lub dopłaty drobnych kwot  zawierające link do strony udającej pośrednika płatności. Przed wykonaniem przelewu skontaktujmy się z firmą, która figuruje jako nadawca wiadomości. Nie otwierajmy załączników dołączonych do wiadomości e-mail wysłanych do nas przez nieznane nam osoby czy instytucje, nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z różnych stron internetowych - przestrzega wyszkowska Policja.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA